Honba za pokladom Nibellungov

(TV film)
  • Česko Šifra Karla Velikého (viac)

Bájny poklad Nibellungov má byť najväčším pokladom na svete, údajne je stále ukrytý kdesi v Nemecku. Niet sa čo čudovať, že stále sú ľudia, ktorí nešetria peniazmi na to, aby ho našli. Eik je jedným z nich. Kedysi bol týmto pokladom posadnutý, lenže pri pátraní po jeho úkryte prídu o život jeho milovaná žena a najlepší priateľ. Od tých čias sa Eik vzdal svojej túžby a rozhodol sa žiť pokojným životom spolu so svojou dcérou Krimi. O desať rokov je všetko inak. Eik sa opäť púšťa do pátrania po poklade. Spolu s novými spoločníkmi... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Jak se dostaneme ven? - Vy chcete ven?" Tak nám Němci zašifrovali Indiána Carsena a vyrazili za pokladem do jeskyní, historických památek i přírody. Já jsem tedy obvykle poměrně nevšímavý, ale tentokrát jsem zaznamenal, že tohle sice byla poměrně naivní vykrádačka, ale až na pár direktů od paní Logiky se to putování dalo bez větších obtíží strávit. ()

Jano...

Esencia, ba priam platónsky ideál treasure-hunt žánru. Hlavný hrdina je charzmatický rebel s hnedou fedorou na hlave, ktorého posadnutosť vykrádaním hrobiek privádza na okrej spoločnosti. Po jeho boku stojí menej sexy kamarát - továreň na hlášky - a sexbomba, ktorá zo začiatku verí, že má na viac, no nakoniec sa ukáže, že to je len ďalšia booby trap v jeho živote. Alternatívna história, bohatý záporák, ktorý pasie po poklade kvôli túžbe a) moci b) večnom živote. Trojdejstvová štruktúra, čisté srdce hlavného hrdinu, modernistické To ride boldly ride against darkness, a silno implikovaný PG13 sex s 1. a 3. spomínanej postavy. ()

Pythonator

Strhující německý dobrodružný mysteriózní film. To druhé slovo je podstatné a hovoří za vše. Tahle blbost je dobrá pro slaboduché diváky, kteří dokáží ocenit dechberoucí způsoby, jak geniální hrdinové zázračně vydedukují, kde hledat poklad. Tak například, když někde najdou obrázek dvou oválů, hned mají jasno. To přece vypadá jako prdel a prdelí se sere, takže je jasné, že poklad je schovaný na hajzlu, protože tam se sere nejčastěji. Pokud vám podobně vykonstruované pátrání příjde zajímavé, tak doporučuju tento film. Jednu hvězdičku si film zasloží za snahu točit to v úchvatných krajinných exteriérech a za scénu, ve které se Bettina Zimmermann sprchuje a jde jí vidět malinký kousíček kozy. ()

VanThomass

Tak k podobným německým filmům přistupuji celkem skepticky, protože se vždy jedná o chabé napodobování amerických originálů. Ani zde se nejedná zprvu o vyjímku a dost věcí je podobných jak z Lovců pokladů, tak Šifry mistra Leonarda. Ovšem film má i svoje osobní "kouzlo" a např. hudba by mohla klidně konkurovat americké tvorbě. Zkrátka je to je to celkem poutavý film, který určitě překvapí. Sice nevím, zda se na něj někdy ještě podívám, ale na zpříjemnění odpoledne stačí. ()

DarkDemon

Další německá „Indy-Jones“ vykradačka, ale rozhodně patří mezi jejich povedenější dílka. Jako obvykle nevalné herecké výkony - padouchové jsou opět za partu zoufalých nýmandů. I tak se na to dá koukat a pokud od toho nic moc nečekáte (kdo by byl tak naivní) na ukrácení nudy se film „přežít“ dá ... třeba se i pokocháte krajinou či objekty - ze všeho nejhezčí je jednoznačně Bettina. ()