Flynn Carsen: Kliatba Judášovho kalicha

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (viac)

Knihovník Flynn Carsen (Noah Wyle) se po rozchodu se svou přítelkyní vydává na dovolenou do New Orleansu. Mezitím se v rumunských Karpatech snaží skupina bývalých KGB agentů v čele se Sergejem Kubichkem (Dikran Tulaine) najít pozůstatky slavného upíra Vlada Draculy. Jejich plánem je obnovit bývalou slávu Sovětského svazu pomocí nesmrtelné armády upírů. Na vzkříšení prince Vlada je ale potřeba dle pověstí Jidášův kalich. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě k tomuto účelu unesou. (oficiálny text distribútora)

Stanislaus

Rádoby vtipný film parodující Indianu Jonese, který oplývá značnou vrstvou klišoidity a chvílemi je trapný jak mraky. Během filmu si nepamatuju, že bych se zasmál, ale je pravda, že tam byly asi tak dvě napínavé scény. Celkově na mě tento snímek s (pod)průměrnými hereckými výkony zapůsobil ne zrovna nejlepším dojmem a doufám, že už nebude pokračování. ()

borec999

Vzácny príklad série, v ktorej sú všetky tri filmy rovnakej kvality. Síce sú všetky 3 len priemerné, ale aj to je úspech. Zrejme životná úloha Noaha Wylea, ktorého si neviem vybaviť nijako inak, len ako Flynna Carsena. Neviem, čo viac k tomu napísať. Kliatba Judášovho kalicha je znova záležitosť, ktorá ma vo výsledku nijak neurazila, ale ani nevytrhla zo stoličky. 55% ()

giovanni3

No 3. díl a 3. zklamání... scénář opět slabí (viz třeba akce v bažině.. popojeli pár metrů a hle neprobádaná 400 let stará loď s pokladem, ale jen 1 pastí + upír se bojí minikřížečku + v místnosti je naprosto vše,aby dělem vyrazil dveře...) což podtrhlo i mizerné zpracování upírů jejich vlastností atd.. (hlavně těch přisluhovačů)... dávám 2z5 jen proto, že se šlověk sem tam zasměje.. ()

SOLOM.

Ještě než si Stana Katic střihla zřejmě svou životní roli v seriálu Castle, tak si zahrála i pár vedlejších rolí v několika filmech. A tady byla taky zatraceně sexy. Já tu ženskou žeru, nicméně ani její přítomnost nějak závratně nezvedla úroveň této prozatím hodně průměrné dobrodružné trilogie a třetí díl je v mých očích jejím nejslabším článkem. A to nejen co se kvality samotného příběhu týče, ale i efektů a hereckých výkonů. Dost jsem se u toho nudil – většina efektů byla k smíchu – jen ta Stana mě nutila se dodívat až do konce. I tady jí to vážně slušelo – jenom to co trvalo Castlovi celé čtyři série (aby jí dostal do postele), tady blbeček Flynn zvládl hned několikrát za pár hodin známosti… ()

viperblade

Tak třetí díl knihovníka, který má v hlavě celou wikipedii a vždy zachrání svět, se mi líbil více, než předchozí dva. Fakt. Nekecám. Totiž, tady bylo vidět v každé scéně, každém dialogu, jak si ze sebe dělají prdel. A to je minimálně sympatické. A navíc, je to přece ten MEGAFILM, takže to musí být dobrý, ne? :-) P. S. Stana Katic je fakt pěkná upírka. ()

• Natáčelo se v Louisianě. (Varan)
  • Vo filme sa na chvíľu objaví aj režisér Jonathan Frakes ako hráč na trombón. (Greenpeacak)
  • Film uvádza, že zradca Judáš si za tridsať strieborných, ktoré dostal za zradu Ježiša Krista, zadovážil kalich. Nie je tomu však tak - v Biblii sa uvádza, že hneď ako si uvedomil, že Ježiša skutočne odsúdili, snažil sa peniaze vrátiť. Farizeji, ktorí ho predtým vyplatili, krvavé peniaze však odmietli. Judáš vhodil teda peniaze do chrámovej pokladnice a z výčitiek svedomia sa obesil. Po jeho smrti sa rozhodovalo, čo s peniazmi, a nakoniec boli použité na kúpu pozemku, nazývaného ako Hrnčiarovo pole na pochovávanie cudzincov. Neskôr sa pole premenovalo na Pole krvi a Biblia uvádza, že tak sa splnilo proroctvo proroka Jeremiáša. O všetkých týchto udalostiach sa možno dočítať v Evanjeliu podľa Matúša, 27. kapitola, verše 3 až 10. (unclejack)