Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Horor
  • Animovaný

Recenzie (1 849)

plagát

Mandalorián - Season 1 (2019) (séria) 

Ako bonusový seriál k regulárnemu filmu (pre potreby Blu-Ray vydania), či výsledok práce polo-amatérskych nadšencov, by prvá séria Mandaloriana neskutočne potešila.

plagát

Serenity (2005) 

Najgeniálnejšie násilné ukončenie nejakého seriálu. Prečo? Pretože aj bez ohľadu na okolnosti je to film, nad ktorým sa poctivo presedelo, kým sa nestal dokonalým. Dokonalým pokračovateľom ducha seriálu aj jeho pôsobivým upgradeom... a ešte pôsobivejším vyvrcholením (náhle sa vynárajúca flotila rozradostila skoro do mdlôb). Najviac ma ale dojalo, ako je tu premyslený každučký detail a ako to spolieha na dôvtip a pozornosť verného diváka. Práca v duchu "starej dobrej školy".

plagát

Predátor: Korisť (2022) 

Áno, skutočne je to najlepší Predátor po tom Schwarzeneggerovom. Len škoda, že aj tak len tak tak priemerný. Nie je ani nápaditý ani dôvtipný. Dejú sa tam úplne bežné veci, presne také, aké možno očakávať. Nič prekvapujúce, nebodaj pamätné a namiesto toho naopak jedna do očí bijúca blbosť. A síce sa snažili, no stále to mali radšej zasadiť do praveku, nie medzi Indiánov. Bolo by to menšie fantasy. Ale sa snažili, no... tak tri.

plagát

Stranger Things - Season 4 (2022) (séria) 

Najhoršie na tom celom je, že piatu sériu tejto bezduchej zlátaniny (áno, až tam to spadlo) nebudem vedieť odignorovať. Už teraz sa bojím, s čím všetkým "úžasným" ešte prídu... Konkrétnejšie? Nuž, hlavne to celé prestalo byť o rozprávaní nejakého (akéhokoľvek) príbehu a stala sa z pojebaná frančíza, kedy namiesto seriálu točia (a náznaky tohto nešváru badať už v tretej sérii) len ďalšie zastávky v TV LUNAPARKU nazvanom "Stranger Things". Pritom - čo to je, seriál o piatich sériách? To fakt nešlo lepšie?

plagát

Elvis (2022) 

Film je to božský. Ale úplne najviac je Austin Butler!!

plagát

Top Gun: Maverick (2022) 

Najväčším šťastím je, že tu zo seba inak nič extra režisér Kosinski vydoloval maximum... respektíve, že mu táto hra s pokračovaním ikonického filmu tak dobre sadla, či dokonca, že sa v nej vyslovene našiel. Natočené je to totiž neskutočne gustiózne, s evidentným záujmom o príbeh a s nadšením mať možnosť to točiť. Akurát finále už prešvihli, a to hneď dvakrát - v miere predvídateľnosti a s príliš šťastným koncom. Tu prvý Top Gun dokázal ostať viac pri zemi. Ale len v tomto jedinom sa mu nový Top Gun nevyrovnáva.

plagát

La la la - príbeh muzikálov (2018) (TV film) 

Samozrejme, že si nemožno predstaviť kinematografiu bez filmového muzikálu (ako zaznie na záver tohto programu). Rovnako nepredstaviteľné ale je točiť dokument o tomto žánri a ani slovkom nespomenúť West Side Story, My Fair Lady alebo Hair. To sa potom podobne "kvalitne" dá o čomkoľvek rozprávať napríklad aj pri pive.

plagát

Kapitál v 21. storočí (2019) 

Zrozumiteľne a presvedčivo podaný pohľad na vec. A je nutné mať na zreteli, že POHĽAD na vec - opačný názor tu nie je prezentovaný, tézy nie sú spochybňované. Keďže ale v mojom prípade platí, že je to pohľad, ku ktorému sa názorovo prikláňam, tak pridávam štvrtú (hoci čiastočne "ideologickú") hviezdičku.

plagát

Ozark - Season 4 (2022) (séria) 

Ani v štvrtej sérii to neprekročilo svoj tieň (v záujme konzistentnosti už vlastne ani nemohlo), má to ale DOKONALÉ ukončenie. A keďže "koniec, dobrý, všetko dobré", tak tú štvrtú hviezdičku tentokrát pridám.

Ovládací panel
90. naj užívateľ Slovensko
50 bodov

Reklama

Reklama