Fallout - Season 1

(séria)
USA, 2024, 7 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

PeterJon

Som plakal prvých pár minút, keď padli bomby...moja oblúbená herná RPG séria, ktorú si vychutnávam od roku 1997 sa dočkala vlastného seriálu! Nechýba typická štylizácia a brutalita Falloutu, len ikonickú vetu "War never changes" zabudli. Potešil Johnny Cash, ten sa hodí do Wastelandu, rovnako aj Ghoul cowboy prináša nádych New Vegas. Inak zbytok songov na soundtracku sú z playlistu, ktorý už skompilovali fanúšikovia pre Fallout 3 na Nexus mods. Trocha mi nesedia zmutované abominations - medveď aj vodná príšera pôsobia skôr groteskne ako z 1950´s Ed Wood movies než desivo. Takisto zbrane (Lucyina needler pistol, Titusov guľomet, Thaddeusov motion sensor) pôsobia ako lacné plechové atrapy. Príbeh je klišé - quest za mocným artefaktom, ktorý umožní ovládnuť Wasteland a všetko sa zo začiatku veľmi rýchlo deje, na seriál to má až príliš dynamický spád. Zatiaľ ziaden woke shit, akurat ze mlatia belosi cernochov, zbytocne projektuju producenti hate a racism. Woke shit ALERT: ten BOS vojak, co mu dali ziletku do boty neni transgender?? ()

3DD!3

Hodná, zlý a ošklivý… Fallout mód. Má to tempo, má to cynický humor, má to krvavou akci a velmi aktuální téma. Walton Goggins bezvadný v obou dvou polohách, taky má nejzajímavější roli. Ostatní se občas chovají jako pitomci, ale pro tu perfektní atmosféru jim to odpustíte. Jonah Nolan je fanda a pohlídal si každý důležitý aspekt převodu hry. Pointa je vyloženě lahůdková, přestože se dala vytušit hodně dopředu. Finále je napjaté jak struna a MacLachlan v něm neskutečně válí. I když to vypadá, že tu vládne chaos, neznamená to, že nikdo nesedí u kormidla. ()

Stifmeister

///   Herní série Fallout od Todda Howarda mi sice zcela unikla, ale po zhlédnutí prvního oficiálního traileru této adaptace jsem si tuto událost nemohl nechat ujít. Po dokončení všech osmi epizod první série mohu s klidem říci, že jsem se opravdu náramně bavil. Mělo to vše, co by herní fanoušek od adaptace série Fallout očekával: parádní atmosféru, černý humor, hodně krve, aktuální téma, skvělé kostýmy a dobře natočené scény, zajímavý příběh a hlavně bravurně napsané a zahrané tři hlavní postavy. Především jsem rád, že mezi hlavními postavami konečně byla i žena, což není zrovna běžné, alespoň dle mého názoru. Postava Lucy (Ella Purnell) mne asi bavila nejvíce, obzvláště její vývoj. Abych to shrnul - jsem opravdu spokojený a rád, že jsem se do tohoto seriálu pustil. Moc mne to bavilo a jsem upřímně hodně zvědavý, co na nás tvůrci vymyslí do druhé série, která již mimochodem byla potvrzena. Koneckonců, ending této série to vysloveně naznačuje a vybízí k dalšímu pokračování. |8/10| ()

TheSpearCZ

Po vzoru několika nedávných a úspěšných herních minisérií jsme byli obdařeni tentokrát Falloutem, což je hra, která si to, podobně jako The Last of Us, rozhodně zasloužila, už jenom kvůli nadějnému a rozlehlému světu, ve kterém lidé a monstra válčí na pozadí postapokalyptické 1950's doby. Já jsem herní Fallout nikdy pořádně nehrál, takže tohle všechno pro mě bylo jedno velké neznámé, ale i přesto, že se ne vždy vybarvoval příběh, jak jsem chtěl (dvě epizody byly vyloženě na sílu a zdálo se to být uměle natahované), tak to ve finále vše zapadlo do sebe až z toho mám dojem, že to bylo takový prequel k druhé sérii, která by teprve měla být tím "hlavním", co by nás v tomhle zajímavém světě mělo čekat. Palec nahoru za všechny herce, to byla bomba je sledovat, především Ella Purnell a její kukuč ! 1. série - /80%/ ()

Sebule

Prime video opět trefilo hřebík na hlavičku. Adaptace legendární herní série dopadla nad má očekávání. Výborná atmosféra, hudba a krásná krvavá akce, ve které se nešetří nikdo a nic. Má to velice solidní tempo, místy opravdu trefný humor a zároveň ten příběh bohužel nemusí být daleko od pravdy. Neříkám, že tu budou běhat ghúlové, ale světová válka, kapitalismu, nenažrané firmy a přežití lidstva, to jsou dle mého docela aktuální témata. Velké mínus jsou za mě některé postavy, zejména Maximus. Walton Goggins naprosto perfektní a to samé Ella Purnell, alespoň pro mě. Jenže někdy ty postavy byly naprosto blbé a dělaly něco, co nedávalo smysl, což mě občas štvalo. Finále naprosto grandiózní, velice napjaté, emotivní a zároveň naladí na další sérii. Hodnocení: 8,5/10 ()

• Píseň „Orange Colored Sky“ z roku 1950 byla také použita v televizní reklamě na New Vegas a později ve videohrách jako „Fallout 4“ a „Fallout 76“. (Veskoslav)
  • Ve výloze obchodu můžeme vidět předválečný PIP-Boy 2000 Mark VI. Stejný přístroj pak má hráč k dispozici ve videohře „Fallout 76“. (Veskoslav)
  • Dětem se v televizi pustí „Grognak the Barbarian“ – fiktivní komiksová série, kterou můžeme nalézt ve videohře „Fallout 4“ a která má celkem 10 dílů. (Veskoslav)