Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Nathalie

KrINDY pINDY, nedivím se, že se po lávové koupeli zavedlo PG-13, lezla jsem strachy pod deku a pro ječící objekt Indyho touhy měla solidární pochopení. Roztomilý asijský sidekick, nechutné barbarské hostiny, výbušná chemie, žánrové parodie od muzikálů po bondovky, na skřipec napínavé finále i humorné pointy jak prásknutí bičem, ale přesto je pro mě dvojka třetí vzadu. Ten drsný, syrový, mučeníplný prostředek si strčte za klobouk, doktore Lucasi. ()

Wacoslav1

Jsou tady dvě mrtvoly úplně nahý!!! To je mám přijít oblíknout ty huso??? Pokud porovnám všechny díly série vychází mi tento jako nejslabší, ale to neznamená, že bych ho neměl rád. Jenom proti precizně a do detailu vybroušený jedničce je tu víc šílenosti a místy je to fakt přehnaný. Taky tvůrci malinko přitvrdili v ratingu a film je drsnější a krvavější. To všechno dává druhému dobrodružství Indyho zvláštní říz. Každopádně finále je opět epic, byť lehce překombinovaný a nemá to takovou atmosféru jako Dobyvatelé ztracené archy. Každopádně kdyby u každé filmové série vypadal nejslabší díl takto, byla by to pohádka.85% ()

gudaulin

Chrám zkázy mnozí považují za nejslabší článek série o nehroženém archeologovi Indiana Jonesovi. Dovolím si nesouhlasit. Pranic mi nevadí, že na mém štědrém hodnocení se pravděpodobně podepisuje i nostalgická vzpomínka na velké plátno, kde na mě coby mladého kluka ohromně zapůsobila pestrobarevná exotika nepřístupných dálek, úžasných přírodních lokací, přítomnost atraktivních žen, dynamika nápaditých akčních scén, ironická nadsázka a množství vtipných hlášek. Druhý díl je nejrozpohybovanější a nejakčnější s nepřehlédnutelně hororovým tónováním. V 80. letech působily scény typu dechberoucí honičky důlními vozíky jako zjevení a vyvolávaly bezmezné nadšení publika. Ostatně tyto scény jsou působivé dodnes. Kinematografie bombastických triků a atrakcí se pochopitelně, jak šel čas, dostala na mnohem vyšší úroveň, ale své kouzlo si pro mě Chrám zkázy uchovává. Charaktery jsou vedle stálice Indyho nejslabším článkem filmu, ale ostatní složky filmu tenhle handicap úspěšně vyrovnávají. U podobného druhu dobrodružných filmů se nepohoršuji nad naivitou a snahou útočit na první signální. Má to styl, nadhled a tradičně výbornou režii. Není to nic víc a nic méně než kvalitní dobrodružná zábava a těch 90 % celkového dojmu nelituji. Snad jen zamrzí, že Spielberg si půvabnou Kate Capshaw ukradl pro sebe a spoutal ji prstýnkem. Stevovi sice musím přiznat dobrý vkus, ale věřím, že kdyby energii, kterou vrhla na plození dětí a společenskou prezentaci famílie, věnovala hereckému řemeslu, mohla ještě ledascos dokázat. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spielbergova technicky brilantní dobrodružná podívaná. První čtvrthodina je jedna velká geniální akce počínající přetahováním o diamant v klubu a končící skokem z neovladatelného letadla na nafukovacím člunu někde v Himálaji. Pak děj nabere ponurý ráz a přejde v paláci v odpuzující hodokvas s brouky, opičími mozečky a polévkou s očními bulvami. A už je zde po cestě nebezpečnou podzemní chodbou s padajícími šavlovými stropy barbarská slavnost v Chrámu zkázy (inspirovaná slavným filmem Gunga Din 1939) a ve finále neskutečná filmová honička v podzemí a na důlních vozících a pak bitka na visutém lanovém mostě. Kali Ma. Trailer je i na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/8642-indiana-jones-a-chram-zkazy-indiana-jones-and-the-temple-of-doom/videa/ ()

Segrestor

Vydloubané oči v poledním menu a opičí mozečky jako závdavek? Děkuji nechci. Stejně tak byla hnusná ta ovesná kaše, kterou tam pojídal ten anorektický Ind, stejně tak mě štval smrad z toho slona, na kterým se klátila Kate Capshaw, stejně tak mě děsí vyrvaná srdce v rukou tlustého indického šovinisty. Přesto všechno, i když mi tento film rozhodil idylické dětství, dávám pět hvězd, protože takový první kontakt s americkým velkofilmem nejde nezažít. ()

• Bič, který používá Indiana Jones (Harrison Ford), se v roce 2018 vydražil za 45 000 liber. (Jimmy15)
  • Během rvačky na provazovém mostě je jasně vidět Indyho (Harrison Ford) bezpečnostní lano (v čase 1:47:41, když Mola Ram padá na Indyho). (OndrejKW)
  • Harrison Ford (Indiana Jones) absolvoval většinu akčních scén bez kaskadéra. Během natáčení finální scény vyděsil samotného Spielberga ve chvíli, kdy vběhl na provazový most, aby otestoval jeho pevnost. (Lucasion)

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)