Longinovo kopí, jinak též Kopí osudu či Svaté kopí, bylo ukuto před tisíci lety a bylo jím prokláto tělo Krista. Nyní je kopí dobře skryté, protože tomu, kdo ho vlastní, dává obrovskou moc a nepřemožitelnost. Před Napoleonem je spolu s pokladem ukryl Wolfgang Goethe a cesta k němu je dlážděna důmyslnými skrýšemi, hádankami a indiciemi. Mladý archeolog Eik Meiers a jeho snoubenka Katharina Bertholdová spolu s profesorem Bachmanem by je chtěli najít... Jednoho dne se oběma mladým lidem Bachman ztratí při exkurzi do přírody. Při jeho hledání se Eik a Katharina ocitnou v jeskyni a posléze v tajné podzemní laboratoři. Najdou tam nahrávku, na níž profesor Bachman předvádí starý deník, který objevil a jehož písmo se chce pokusit rozluštit. Je to deník samotného Goetha. Podle nahrávky se podaří sestavit jeho stránky a do práce se pouští Eikův kamarád Justus: je třeba rukopis prověřit. Bádání přivede tři přátele na myšlenku, že další indicií by se mohla stát Schillerova lebka: Goethe totiž často pracoval s touto lebkou na stole. Schillerův hrob se nachází ve Výmaru, kam se také Eik, Katharina a Justus vypraví. Eikova dcera Krimi odjíždí na školní výlet, více ji ale očividně zajímá pohledný mladík, s nímž se k otcově nelibosti objímá u autobusu... O Kopí osudu se ovšem zajímá ještě někdo jiný: bohatý baron von Hahn, který tvrdí, že kopí je majetkem jeho rodu, protože Goethe je ve skutečnosti pouze ukradl. Hahn má k ruce asistenta Erlangera a zejména mistryni v bojových uměních Judith. Dva posledně jmenovaní budou tři přátele po celou dobu jejich hledání pronásledovat a klást jim nejrůznější pasti. (oficiálny text distribútora)

hEROic

chacha nemci jedou :)) paradni sbirka nelogicnosti a kycu prevlecena za Lovce pokladu s blondatou betaverzi anti Lary Croft jako bonusem :-D pokud to nekdo chce brat vazne, pak je to odpad, v opacnem pripade je to vcelku koukatelna dobrodruzna blbustka ;) 40% ()

mh.mail

20% - Německá národní verze Šifry mistra Leonarda, kde univerzální génius Leonardo da Vinci byl nahrazen univerzálním géniem Johanem Wolfgangem Goethem. O ději se nemá cenu rozepisovat, protože to je celé od začátku až do konce nesmysl. Díval jsem se na to jenom proto, že mě zajímaly ty hádanky. Zatímco Šifra se bere úplně vážně, zde byl zřetelný určitý ironický nadhled, ale spíš než zábavně to působilo trapně. Holt, německý smysl pro „humor“. Na druhou stranu, u Šifry jsem dvakrát usnul, tohle jsem dokoukal do konce. ()

erpe

Nebudu tento film nijak shazovat, protože jsem rád za každej podobnej počin. Kopí osudu je evidentně volné navázání na předchozí film Šifra Karla Velikého (http://www.csfd.cz/film/261842), pouze s tím rozdílem, že pár hlavních představitelů už si to tentokrát celkem prozíravě rozmyslelo a byli nahrazeni typově podobnými herci (Kai Wiesinger převzal postavu Eika od Benjamina Sadlera a Sonja Gerhardt převzala postavu dcery od Liv Lisy Fries - obojí náhrada o stupeň horší). Bohužel na rozdíl od předchozího počinu je toto krok zpět. Faktických a logických krávovin je tady příliš mnoho a ještě k tomu noví herci nedokázali dosáhnout ani k patám svých předchůdců. Tím je téměř polovina hlavních hrdinů ochuzena minimálně o sympatičnost a předvídatelný děj už nemá šanci něco zlepšit. Chápu snahu německých tvůrců ukázat nám evropanům, že i tady máme spoustu záhad a záhadných postav (a ještě při tom trochu vydělat). Sice je tu s historií i s historickými postavami nakládáno...jak to říct slušně...nakládáno velmi svévolně, ale čert to vem. Atmosféra se celkem daří, pohyblivé obrázky jsou taky fajn a sestra Járy Cimrmana Bettina je na německé poměry a na to na co jsme z těch končin zvyklí "cheská cholka" ;) Takže pokud jsem ochoten a schopen vypínat mozek u velké kopy amerických "popcornů", tak jsem totéž schopen udělat u této rychlokvašky s nepoměrně nižším rozpočtem. Pocity alá Indiana Jones se sice nedostaví, ale s občasnými úšklebky se to dá krásně vydržet. Rozhodně jsem radši, když tento film existuje, než aby nebyl. ()

Chundys odpad!

Tak tuhle hovadinu jsem viděl, když jsem vyráběl DVD z tábora a nemohl jsem uvěřit co tam všechno naplácali! Z tý černovlasý k.r.y jsem myslel, že se pozvracim, ta dcera toho černovlasýho blba byla taky dobrá blbka :D! No a ten černovlasej blb, vždycky jsem se smál jak byl vykulenej, kdykoliv byl na něj záběr! Doufam, že už v televizi nikdy víc nic takovýho nespatřim :D ()

Franta

Že by se jednalo o konkurenci Indiana Jonese? Rozhodně ne! Film pokulhává na kvalitě snad ve všem, co se dá zohlednit, jako jsou herecké výkony, kulisy, kamera, efekty a spousta dalších. Opravdu jsem se snažil film pochopit a užít si ho, bohužel to prostě nejde. Dávám dvě hvězdy, abych měl místo na zhodnocení ještě horších výtvorů něž je tento. ()

• Vo filme sa niekoľkokrát spomenie, že Kopija osudu pomáhala vojvodcom ovládnuť svet - napr. Napoleonovi či Alexandrovi Veľkému. Avšak Kopija osudu získala moc až prebodnutím Kristovho boku. Alexander Veľký žil 356 až 323 pred Kristom. Ten ju teda vlastniť nemohol. (BUBO26)