Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Xmilden

Místo další recyklace Indiana Jonese jsem dostal spíše další zbytečné Red Notice. Vrcholem hlouposti je potom samotný závěr, kdy sledujeme vzdušný souboj korábů. Wahlberg se snaží o své hlášky, ale není to vůbec ono. Rovněž mě rozčilovalo, že hrdinové byli chytřejší i než Hanks v Šifře mistra Leonarda. 50% ()

Enšpígl

Ještě než jsem dal tenhle filmovej pokrm, odehrál jsem na playku celou hru a byl jsem z ní nadšen, absolutně. (btw, když si koupíte playstation 5 dostatnete tuto hru s ještě dalšíma zadaram, alespon před rokem tomu taky bylo) Film samozřejmě nedosáhl kvalit hry, v počtu lokací, akcí a dobrodužství, vlastně až na něco málo to byl úplně jiný příběh, ale je to film a má právo na svou svobodu.  Tempo filmu je dobrý a pozornost udrží o tom žádná. nejsilnější akční scéna je honička ve Španělsku Natana s to koučkou to bylo TOP, spousta blbostí je třeba přehlídnout, protože tento film nemusí nic takovýho řešit. Co ale by měl mít v pohodě je casting a to je výbuch. Mark Wahlberg už v sobě nemá charisma akčního chlapa, ani sexy kluka od vedle, bohužel a Tom Holland je úplně mimo. Bohužel ani ženský mě nějak nenadchli, ta černoška působila toporně, nechme to bejt, to nemá cenu jim to tady solit, zábavu jsem dostal a za každý film s nejednou nádhernou lokací, hledání pokladů jsem rád, protože ve mě probouzí toho malýho kluka co u knih J.Vernea lačnil po dobrodružstvích všeho typu. ()

darkrobyk

Mix Indiana Jonese, Šifry mistra Leonarda a Pirátů z Karibiku vypadal lákavě. Příběhy ve stylu Lara Croft a další dobrodružné klony slibují většinou akci, napětí a notnou dávku fantazie. Bohužel, tenhle kousek zůstal na půl cesty. Místy neuvěřitelně užvaněné a utahané, že člověk netrpělivě očekával akci, po níž film opět upadl do letargie. Ale je fakt, že z těch pár scén, co za to stály, by se dal sestřihnout zábavný film. Bondovské opuštění letadla, dovádění na obřím lustru, pěší naháněčka v Barceloně nebo závěrečná honička byly fajn. Postavy ovšem byly veskrze prohnilé, podlé, úskočné a zlotřilé. Jen Nathan se poněkud vymykal, jenže zase byl divný. A poměrně často jsem viděl místo něj Spider-Mana... A celkový dojem už nedokázala vylepšit ani mezititulková scéna. Ještě že jsem tentokrát kino vynechal, byť vrtulníková akrobacie mohla na velkém plátně vypadat dobře. ()

Fr

„ZLATO SVĚTÍ PROSTŘEDKY…“   Tom Holland a jeho metrosexuální exhibice. Chce si to hrát na Indyho, ale má to blíž (i kvůli debilním berličkám) k Lovcům pokladů. Nebo spíš k Flinnu Carsonovi. Nejhorší je to finále, ve kterým vo nic nejde. Že by to bavilo teenagery? Pro mě ovšem píčovina. Nenáročná…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám Playstation.  2.) Od filmů očekávám lekci z dějepisu. 3.) Vždycky jsem se chtěl nechat zabít 500 let starou lodí. /// Thx za titule „Martin Petřík“                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

DJ Obelix

Jako rozjezd případné filmové série je to... ucházející. S představiteli hlavních rolí nemám sebemenší problém, ač postava Sullyho je v této verzi napsaná o dosti víc nesympaticky než v herní předloze, za což ovšem Wahlberg nemůže. Peněz na to očividně padlo dostatek, rychlé přeskakování atraktivních lokací se videohrám vyrovnalo a samotné dvě zásadní akční scény byly ve výsledku (očekávaným) highlightem filmu. Největším problémem Uncharted tak je rozhodně sterilní scénář a režie. Pokud diváci dají Uncharted šanci a filmu se podaří vydělat slušné peníze, na dvojku se budu těšit hodně, protože potitulkovka slibuje (aspoň podle her) o poznání zajímavější dobrodružství bez zbytečných představovaček. Pokud možno tedy s někým jiným na režisérské židličce. Obávám se však, že rekordy v návštěvnosti Uncharted bořit nebude. ()

• Natáčení započalo 15. července 2020, tuto zprávu nám oznámil Tom Holland na svém instagramu. (ČSFD)
  • Prvotní scénáře obsahovali romanci mezi Nathanem (Tom Holland) a Chloe (Sophia Ali), ovšem režisérovi i studiu se to zdálo příliš klišoidní a předvídatelné. (NiWi)
  • V roce 2018 byl natočen fanouškovský krátkometrážní snímek Uncharted (2018) s Nathanem Fillionem v hlavní roli. Většina fanoušků přijala tento snímek s nadšením a byli tak zklamáni, když zjistili, že nebude v roli obsazen. (jimik13)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)