Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tisícky rokov pred našim letopočtom, mesto Téby. Kňaz Imhotep (Arnold Vosloo) miluje krásnu Ank-Su-Namun (Patricia Velasquezová) a spoločne zavraždia faróna Setiho Prvého, aby si mohli užívať lásku. Trest ich však neminie. Vrahov nájdu a a Imhotepa zaživa uzavrú v sarkofágu. Potom ho zasypú pieskom, a tak jeho múmia čaká celé tisícročia na svoj čas... Píše sa rok 1923 a časť francúzskych légií ocitne v Hamunapatre, kde hľadajú zlatý poklad Egypťanov. Prepadnú ich však arabské kmene a prežije len jeden, sympatický Rick O´Connell (Brendan Fraser). O tri roky neskôr spojí svoje sily s krásnou Evelyn (Rachel Weiszová) a jej bratom Johnatanom (John Hannah) a vydajú sa do Egypta. Majú mapu mesta a kľúč od sarkofágu. V tom istom čase sa na to isté miesto dostane aj americká výprava s tým istým cieľom. V ruinách Hamunapatry začnú kopať – Američania nájdu Knihu mŕtvych a Rickova skupina sarkofág s telom zakliateho Imhotepa. Náhodou sa im podarí múmiu oživiť. Oživený Imhotep chce naspäť svoju moc a svoje telo i svoju milenku. Rick uteká pred vražedným démonom do Káhiry, ale je takmer nemožné mu ujsť. Imhotep zošle na Egypt kobylky, muchy, vodu premenenú na krv a ďalšie pohromy. Najhoršie, je že sa usiluje o telo Evelyn, pomocou ktorého chce oživiť Ank-Su–Namun... (TV JOJ)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (811)

Campbell 

všetky recenzie používateľa

Jo jako malej jsem na tomhle dost ujížděl, takový správný dobrodružství, a ani po téměř 6 letech co jsem to viděl naposled mě to moc bavilo. Fraser se do týhle role dokonale hodí, a ostatní herci taky. Jen škoda Voslooa který byl před mumií v bahně, a po Mumii tam spadl znova. Efekty jsou úžasný a soundtrakc taky, nemám prakticky co vytknout, humor funguje a akční pasáže jsou dobře nasnímané. Sommers s legendamy umí(viz. Van Helsing). ()

Dever 

všetky recenzie používateľa

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Imhotep [4:21] ,2. The Sarcophagus [2:17] ,3. Tauger Attack [2:23] ,4. Giza Port [2:02] ,5. Night Boarders [4:09] ,6. The Caravan [2:52] ,7. Camel Race [3:27] ,8. The Crypt [2:27] ,9. Mumia Attack [2:20] ,10. Discoveries [3:41] ,11. My Favorite Plague [3:59] ,12. Crowd Control [3:13] ,13. Rebirth [8:33] ,14. The Mummy [6:19] ,15. The Sand Volcano [5:41], ()

Reklama

genetique 

všetky recenzie používateľa

Dobrodružné hľadania, bádania a honby za pokladom sa rozhodne nevypláca zasadiť do súčasnosti. Aj Sommers pochopil, že prvá polovica 20.storočia sú pre takéto filmy najlepšou devízou. Dokonca sa to celkom slušne ťahá aj na 'Indyho', k čomu prispievajú najmä novšie triky a horrorový nádych. A záporáci nemohli byť fajnovejší. 80%. ()

Melies 

všetky recenzie používateľa

7 / 10 Už samotný názov predpovedá, že tento film sa na nič hlbokého nehrá a tiahne rovno na bránku - akcia, akcia, láska, akcia, humor, akcia, akcia, akcia... To je celý dej v kocke a komu sa to zdá málo, bohužiaľ, nič iné tu totiž nenájdete. Kto si však rád zaspomína na staré dobré časy a komu neprekážajú púštne horúčavy a piesočné búrky, tomu nemôžem Múmiu neodporučiť. Napustite fľaše vodou, urobte si zásoby jedla, oprášte staré mapy a na hlavy si nasaďte mundúry, táto jazda bude divoká - ale hlavne zábavná. A to je najdôležitejšie, nie? Že nie? Kobylky na teba!!! ()

M.a.t.t. 

všetky recenzie používateľa

Vydarená pocta Indianu Jonesovi a hoci je je Indy iba jeden, musím priznať, že od Stephena Sommersa som až tak zábavnú oddychovku nečakal. V rámci žánru výborné dielko ktoré nebolo prekonané ani neskorším pokračovaním a vlastne po veľmi dlhú dobu ani ničím iným. S odstupom a zhliadnutí pokračovaní jeho kvality vôbec neupadajú, práve naopak. Jeden z mojich najobľúbenejších dobrodružných filmov vôbec. ()

Galéria (58)

Zaujímavosti (73)

  • Po otevření rakve má mumie Imhotepa (Arnold Vosloo) dolní čelist natočenou doprava. V dalším záběru ji má však natočenou doleva. (Mr.Hudson)
  • Arnold Vosloo (Imhotep) nebol spokojný s virtuálnou podobou svojej múmie. Bol zvyknutý na drsňácke postavy, preto chcel mať ako múmia oveľa strašidelnejší výzor. (jandomi10)
  • Nakrúcanie sa začalo 4. mája 1998 v Londýne a skončilo 29. augusta v Marakéši. Ako prvá sa nakrúcala scéna vo väznici. (jandomi10)

Súvisiace novinky

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (viac)

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (viac)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)

Reklama

Reklama