Legenda o zlatej perle

• Česko Legenda o zlaté perle (viac)

Hrdinou filmu je neprůstřelný supermuž Wisely, v civilu spisovatel sci-fi, který perfektně ovládá umění zápasu kung-fu, stejně jako jeho půvabná přítelkyně Sue, sestra šlechetného mezinárodního gangstera Paula Durana. O tajemnou zlatou perlu, obdařenou magickými schopnostmi, s nimi soupeří záhadný milionář Howard Hope. Zároveň se snaží perlu získat zpět mniši nepálského kláštera, v němž byla po staletí uložena jako posvátný předmět a odkud ji uloupil Wiselyho přítel David. (NFA)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 31.12.1990, réžia slovenského znenia (SPF 1989) = SVäTOPLUK ŠABLATÚRA --- Samuela Hui dabuje JOZEF VAJDA, Teddy Robin Kwana dabuje MIRO NOGA, Joey Wangovú dabuje ZUZANA TLUČKOVÁ, Bruce Barona dabuje DUŠAN JAMRICH, Heidi Makinenovú dabuje TATIANA KULÍŠKOVÁ - ŠKODA, že sa zachoval iba český dabing. Kedysi to bola so slovenským dabingom z KOLIBY ozajstná legenda. (24.3.2009) ALELUJA ! - našiel som doma VHS s jednou z mála dochovaných kópií tohto filmu s pôvodným slovenským kinodabingom. - BOMBA ! (7.9.2009) ()

husokachna

Dnešní den je slavný den, je to jediný den, kdy lze spatřit perlu. I když nám Die Legende über die goldene anitperle trošku zastarala, nemůžu zapomenout, jaké to bylo zjevení, když jsem ji viděl poprvé. Tohle zhmotnění šestákových románů si dodnes drží své kouzlo a pokud si člověk nasadí ty správný oči, může si ji přes všechny její nedostatky i dnes užít jako tenkrát, kdy neexistoval internet, všichni všechno nevěděli a "hloupůstka" jako je Legenda mohla být neuvěřitelně cool.. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak to vypadá, že čtvrtý Indiana Jones se Legendou maličko inspiroval ;-). Takový omšelý neHD vybledlý čtyři zlatý perly. ()

Lacike

Bohuzial som tento film videl len nedavno a tak ma k nemu neviaze ziadna nostalgia. Je to slusny, mierne nadpriemerny dobrodruzny film. Chapem, preco sa to u nas v davnych casoch mohlo stat legendou, ale na HK pomery to nie je nic vynimocne. Jackieho dobrodruzstva z Bozskych relikvii mi pripadaju ovela zabavnejsie, akcniejsie, velkolepejsie, proste po kazdej stranke lepsie. edit 2019: pozrel som si to druhýkrát a moje pocity sa nezmenili. Po každej stránke to je mierne nadpriemerný dobrodružný film, ktorý ale v žiadnom ohľade neohúri. Akcia je rôznorodá. Sem tam nenaká naháňačka, bitka alebo trikové finále, ktoré už dnes pôsobí zastaralo. Asi najviac ma štvalo, že charakter Wiselyho je taký nemastný neslaný. Síce je to dobrák s morálnymi zásadami. vďaka čomu chce vrátiť perlu mníchom, ale to je všetko čo sa o jeho charaktere dozvieme. Chýbali mi tam nejaké trademarky aké majú ostatní filmoví dobrodruhovia. Dokonca ani žiadny zapamätateľný hudobný motív nemá. Alebo keby aspoň film viac tlačil na komediálnu stánku v ktorej je Michael Hui dobrý, ale v tomto filme pôsobí jeho postava strašne nevýrazne. Prekvapivo sa o humor nesnaží ani Teddy Robin Kwan. No a ostatné postavy sú tiež len priemerné. Na jednej strane chamtivý Ti Lung a na druhej strane nebezpečný mimozemšťan. Aspoňže na Joey Wang sa dobre pozerá. Takže dnes som si tento film pravdepodobne pustil naposledy a ak dostanem znova chuť na HK variáciu Indiho, tak mám na výber medzi skvelým Jackieho Armour of God, Lauovým Magic Crystal alebo Magnificent Warriors s nádhernou Michelle Yeoh. Všetko to sú lepšie filmy. 6/10. ()

noriaki

Označovat všechny dobrodružné filmy osmdesátých let za klony Indiana Jonese se mi příčí, a u tohohle to platí dvojnásob. Legenda o zlaté perle má s proslavenou sérií společného prakticky jen floutka v hlavní roli a motiv pátrání po tajemném artefaktu. Jenže tento není zavátý časem, ale čerstvě ukraden, a to dokonce samotným hrdinou. Odtud dál je děj drobátko zamotaný a chvílemi fantasmagorický. Není divu, protože film je tak trochu brak. Zábavný a svižně natočený, dlužno dodat. Daing tenhle dojem ještě zesiluje. ()

Shit

Když to tady každej tak opěvoval, tak sem si to sehnal a musim teda konstatovat, že to je pořádná naivní kravina. Je možný, že kdybych to viděl dřív a udělal si k tomu nějakej vztah, tak bych ty naprosto gigantický příšerný dialogy a naivní scény přehlížel, ale takhle sem na to koukal celkem s čistou hlavou a jen sem čuměl, co je to za blbost, navíc sem na to koukal s dabingem a jestli sem někdy slyšel horší, tak si to nepamatuju. Nejhůř asi vyznívaly hlášky hlavního hrdiny, ony samy o sobě byly úděsně trapný a když se k tomu ještě přidalo stupidní namluvení, tak nezbylo nic jinýho než se smát, jak je to debilní. Přitom mam ale dobrodružný filmy v čele s Indianou fakt rád, ale tohle byla pro mě fakt tuhá zkouška. Ale musí se nechat, že kung-fu akce je tu dobrá a v rámci možností to zabavit rozhodně umí, jen mi tady to hodnocení přijde úplně mimo, protože to neni ani nijak super zábavný a kvality filmu jsou skoro nulový ()

• Samuel Hui utrpěl během natáčení úraz z důsledku pádu. Na nějakou dobu proto pozastavil své aktivity. (Mol)