Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života

• Česko Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (viac)

Lara Croft (Angelina Jolie), dcéra známeho a bohatého vedca, je pripravená kráčať v jeho stopách. Dostalo sa jej dobrej prípravy. Študovala na najlepších školách, dohovorí sa viacerými jazykmi, ovláda bravúrne najrôznejšie druhy sebaobrany a hlavne so svojím otcom, ktorý pred rokmi zomrel za nevyjasnených okolností, precestovala celý svet. Lord Croft hľadal vzácne stratené krypty i dávno zabudnuté a často naveky pochované miesta. Tentoraz už sama, musí Lara Croft prekonať najväčšiu prekážku. Nájsť obidve časti prastarého "šému", ktorý jej zaistí neobmedzenú moc nad časom a priestorom v mene ľudstva. Aby to dosiahla, je treba zvíťaziť nad nebezpečným a prísne utajovaným spoločenstvom, ktoré má rovnaký cieľ, len túžba po moci je motivovaná úplne inak ... (TV Markíza)

novoten

Jeden by řekl, že když se tvůrci odváží natočit pokračování nepovedeného filmu, tak do toho jdou s tím, že vymyslí pár osvěžujících nápadů a přinesou nějakou inovaci. Jenže původní Tomb Raider vypadá oproti druhému dílu jako velkolepý a hlubokomyslný film. Tohle je totiž totální provar, který s definitivní platností potopil potenciálně atraktivní postavu Lary a navíc asi zničil možnou pozdní hollywoodskou kariéru Chrise Barrieho. Naprostý nesmysl s nevýraznými herci (včetně Angeliny), zmatenou akcí a otřesnými efekty. Nikdy víc. Snad jen v remaku. ()

JASON_X

Oproti výborné jedničce, která mě svou atmosférou "Dobyvatelů ztracené archy" vrátila do klukovských let, je druhý díl ve všech směrech slabší. Impozantní kamerový nálet na Théru v první scéně mě namlsal, ale pak už jsem postupně víc a víc propadal nudě. Žádná scénáristická hravost a lehkost se nekoná, naopak je to těžkopádné, křečovité a dře to. Laře navíc scénář přidělil partnera, což znamená spoustu plytkých a naprosto zbytečných scén a rozhovorů navíc. Rozblikaný konec filmu v jeskyni pod Kilimandžárem už je jen hřebíček do rakve scénáristovy bezradnosti. Průměrnost, nenápaditost, bezduchost. S odřenýma ušima tři za opět krásné exteriéry, ale to si příště radši pustím nějaký hezký cestopis. ()

Nancy

Určitě na druhém díle víc zapracovali scénáristé. Nemám už pocit, že se koukám, jak někdo jiný hraje počítačovou hru. Bohužel i přes zlepšení děje je to chvílema pořád stejná nuda. Akční scény jsou opět super a Angelina je zvládá na jedničku, ale její ladné křivky jako holka (bohužel) neocením. A kromě křivek a akce není na Angelině téměř nic ke koukání. Oproti první Lara Croft: Tomb Raider kvalita rozhodně stoupla, ale pořád to není ono. Možná se někdy kolem devátého dílu dočkáme perfektního filmu. ()

Ilicka

No, tak na to, že jsem od toho filmu nečekala vůbec nic, a trochu kvůli tomu, že jsem četla jakousi knižku, která vznikla podle filmu, kde byly postavy lépe vykreslené a veškeré scény třikrát líp popsané než ve filmu, přesto jsem byla celkem spokojená... Pozorovala jsem afričana bez předního zubu, přemýšlela, jestli je povolené jezdit po Velké čínské zdi na motorce a jestli se dá odehrát tento film bez jiné ženy než Lary na obrazovce... Hudba mi přišla celkem v pohodě, ale hodně mě naštvalo, jak rychle se odbývalo vše důležité. Pif paf a konec. Divák má štěstí, pokud se mu to podaří vůbec zaregistrovat... Přesto lepší než koukat do zdi. ()

choze

Už jednička nebyla žádný zázrak a dvojka od půlky těžce nudí. Průměrný dobrodružný scénář s nezajímavými postavami - což zamrzí, protože se tu sešla fajnová herecká skvadra - i akčními scénami. Klidně bych 20 minut vystřihl, i když ani to by nespasilo slabé finále. S odstupem mi na tom přišel nejzajímavější mladý Gerard Butler, kterého jsem měl místy problém poznat. ()

• Natáčelo se v Řecku, Keni, Hong Kongu, Číně, a dokonce i na dosud činné sopce v Tanzanii. Ta se ale probudila, a tak musel celý štáb na nějaký čas místo natáčení opustit. Natáčelo se od 27. srpna 2002 do 19. března 2003. (HappySmile)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. července 2003 v USA. (Varan)
  • Pár švédských parašutistů provedl před ostrým natáčením skoku z hongkongského mrakodrapu 28 skoků pokusných. (Reiniš)

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (viac)