V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

silentname

Po ôsmych dlhých mesiacoch je "The Conjuring: Devil Made Me Do It" prvým filmom, na ktorý som sa mal možnosť pozrieť v kine. A rozhodne som neplánoval pre tento film nič iné, než kino. Keď sa naskytne možnosť konečne vidieť film na veľkom plátne, tak som ju musel bezpodmienečne využiť. A mal som možnosť ísť na dobrý film do kina? Áno, ale... rozoberieme si. Realita je taká, že prvé dve tretiny filmu sú podľa mňa dobre zvládnuté, nápadité, bol som zvedavý kam sa to vyvinie a film si držal svoju atmosféru. Hoci je pravda, že to nebolo tak vysoko zaujímavé ako v prípade predošlých dvoch filmov, tak som bol zaháknutý dostatočne na to, aby som povedal, že ma to bavilo. Zmena prišla až v závere, ktorý je bohužiaľ najväčším mínusom celého filmu. Myslím si, že celý záver, ktorý dospeje do veľkého happyendu je pre mňa facka fanúšikom hororu. Držíte nás celú dobu v napätí a nakoniec všetko zlo porazí sila lásky? Čo sme v Disney univerze? Neviem čo to bolo za nápad, no film vďaka tomu stráca svoje tajomno a hororové prvky. Okrem toho vieme, že Warrenovci sú skutočné postavy. Čo tým chcem povedať? Viem, kedy obaja zomreli a vďaka tomu jednotlivé scénky, ktoré majú mať pre nás adrenalín aby sme sa o našich hrdinov báli reálne nie sú silné, lebo vieme, že všetko dopadne dobre. Myslím si, že spracovanie nie je najhoršie, téma "devil made me do it" je dobre spracovaná a film ako taký v jadre funguje. Keby ale v závere držal latku tak ako počas prvých dvoch tretín, myslím si, že by sme mali oveľa uspokojivejší horor. Možno to mal mať v rukách iba James Wan. Ale snaha sa cení. Hodnotenie: B- ()

PetrPan

Když kino, tak kino. Druhá projekce v jednom dni, tentokrát pokračování dobře známého hororu. Současný hororový trend, tedy bubu wanovštiny, beru tak, jak jsou. Přeřvané scény nebo laciné lekačky se prostě staly součástí moderního hororu, takže se nedá než na ně zvyknout a mnohdy se v tom ohlušujícím rachotu urodí i něco pěkného. Třetí Conjuring pak rozhodně nepřinesl do žánru nic originálního a splyne mi se všemi zde uvedenými souvisejícími filmy v jeden ředěný hororový gruppensex, kde nevím, kdo je ještě panna. Na druhou stranu moc potěšil poctou Exorcistovi a i když neděsil, tak to nebyl jen další pubescentně laděný hype, ale i vcelku poutavě natočený příběh, kde mě tentokrát rozuzlení fakt i zajímalo. A nemrtvý tlusťoch byl báječný!  Tři a půl. ()

Arsenal83

Pre mňa najlepšia moderná hororová séria, ale pri tretej časti sa naozaj len čudujem, kde sa vyparilo strašenie. Kým v prvých dvoch častiach som bol ako na ihlách od začiatku do konca a tie ľakačky boli brutálne, tu som sa nezľakol ani raz. Vlastne som sa vôbec nebál a v napätí očakávania niečoho strašidelného som bol tak celkovo 3 minúty. Niekto to nazval mysterióznou detektívkou a presne toto je trefný popis na film. V takomto ohľade to bol projekt úspešný. Len škoda, že sa prezentoval ako horor. ()

korbitch22

Díky absenci Jamese Wana na režijní pozici jsem od třetího dílu zase tolik nečekal. Celé tohle univerzum mám rád, i ty méně dobře hodnocené filmy, jelikož dobrých hororů se točí zatraceně málo a mě se líbí jaké produkční zázemí tyhle filmy mají, herci jsou dobří, lekačky fungují, monstra jsou děsivá a prakticky každý díl má výtečný hudební podkres. Trojka Conjuringu není sice moc atmosferická a strašidelná, ale má opět super příběh, detektivní duchařina je zase změna k něčemu jinému, má to pár opravdu nepříjemných scén a Patrick Wilson a Vera Farmiga jsou prostě trefou do černého. Tenhle pár má prostě velké sympatie a tak ve finále dokážu přejít, že film není ani tak děsivý, Samozřejmě, že z celého univerza je asi nejlepší první díl Conjuringu, který byl opravdu kurevsky děsivý, ale třeba dvojka mě krom Valaka nechala hodně chladným a mnohem víc jsem si užil The Nun i jakýkoliv díl Annabelle. Hlavně parádní trojku. Třetí Conjuring sice nabídne krev a mrtvoly, ale třeba trojka Annabelle ač je točená s přístupností PG-13 uměla vystrašit diváka víc. Třetí Conjuring není žádný atmosferický náhul, ale démonická krimi s perfektním produkčním zázemím a funkčním scénářem, což mě jako fanoškouvi hororů a téhle série ke spokojenosti úplně stačilo. Pokud vyhlížíte strašidelný a opravdu děsivý horor, sazím na příchozí Demonic a hlavně Zhoubné zlo od Wana.80%. ()

Chrustyn

Úspěšná značka se po 5 letech vrací, bohužel bez Jamese Wana na režisérské stoličce, kterého vystřídal nepříliš zkušený režisér a je to znát. Nový díl se snaží zaujmout úplně novým pojetím a přináší do hororového příběhu, kriminální zápletku.  Změna se na první pohled může zdát jako dobrý nápad, stejně tak jako častější střídání lokací a hlavně exteriérů, takže divák celou dobu netráví jen v jednom domě. Bohužel ani tyto změny výslednou podobu nespasí a je vidět, že udělat kvalitní horor, není samozřejmostí a i v tomhle žánru potřebujete mít talent a nápady. Příběh tak moc nezaujme, hlavní hrdinové mi přišly až nepříjemně unavení a celé strašení je komponované tak, že je obří tmavá místnost, ve které většinou svítí jedna lampa. Je úplně jedno, jestli se scéna odehrává ve dne nebo v noci, je to vždy stejné a i při nočním vytírání vězeňské nemocnice, je rozsvícena jedna jediná lampa. A vzhledem k tomu, že přesně na tohle jsem se po nějakých 20 minutách zaměřil až do konce filmu, není to pro film dobrá vizitka. Třetí díl V Zajetí démonů, není úplný průšvih, ale na předchozí díly určitě nemá a dostal se takřka na úroveň desítek průměrných hororů, kterým už ani nedokážu přijít na jméno. ()

classic

Zaklínač (Zaklínadlo): Diabol ma k tomu prinútil”, aby som sa (znovu) pozeral na ďalší hollywoodsky nepodarok, akých sa v podstate v poslednom čase vyrojilo z úla vskutku neúrekom, a to ani nehovoriac o tých tzv. perfektných "pseudo - hororoch" , ktoré väčšinou bývajú spracované na jedno kopyto, pričom tentokrát som mal ešte aj pokazenú prílohu, spočívajúcu v totálnom chaose, ktorú mi bohužiaľ naservíroval nie príliš svedomitý (béčkový) režisér Michael "Mike" Chaves, čo zrejme vôbec nie je takým čávom, na akého sa doteraz hral ! Vyčerpal sa hneď v samotnom úvode, keď som sa tiež i ja prizeral na posadnutého 11-ročného chlapca Davida Glatzela, z ktorého sa snažili všetci prítomní vyhnať diabla, aby následne túto "štafetu" podal i nasledujúcemu pánovi na holenie, t. j. Arneovi Cheyenneovi Johnsonovi, na motívy ktorého sa filmári rozhodli nakrútiť túto zmes samej absurdity, na akú by neskočil ani človek, čo má o koliesko menej ?! Možno v skutočnosti to mohlo byť o čosi zaujímavejšie, ako povedzme vo filmovom prevedení, kde si slávni manželia Warrenovci nevedeli dať rady ani sami so sebou ? Nakoniec mám reálny pocit, že prvú hviezdičku som udelil za "božskú" Veru Farmigovú, a tú druhú za špičkové, záverečné titulky, ktoré mi naháňali oveľa väčšiu hrôzu, než celý, predošlý snímok dohromady ! Scenárista David Leslie Johnson-McGoldrick, by s naprosto odretými ušami napokon obstál, teda čo sa týka jeho predchádzajúcich filmových príspevkov, ale ani to vonkoncom neznamená, že by si producent James Wan dokázal ustrážiť film ako celok, ktorý v sebe skrýva toľko nedostatkov, že to ani nedokážem spočítať... Podotýkam, že je na prvý pohľad veľmi pozerateľným, ale akonáhle sa trochu viac hĺbkovo ponoríte do scenára, tak už to také optimistické asi nebude. Čakal som trochu viacej, než sa mi dostalo, no treba si začať zvykať na to, že budem bývať často sklamaný, ako som sa zase škaredo opálil, pritom súčasne treba mať prehľad o tom, v akom štádiu sa kinematografia vlastne nachádza, však, dobre vravím ? ()

rollman1

To se tady zase sešlo kritiků. To snad není možný, kolik parazitů se tady dá najít. No, každopádně Conjuring 3 je prostě dost fajn. Michael Chavez není nový Wan, ale to není vůbec na škodu. Příběhově je film mnohem pestřejší a konečně se dostáváme ze spirály prokletých domečků, kde rodina dostává na frak od nějakého démona. Tentokráte dostáváme poctivou detektivku se super atmosférou i postavami. Nemůžu si stěžovat. Lekaček je sice méně, ale Chavez má prostě řemeslo v ruce a tak dostává prostor nám ukázat něco jiného. Jasně, je to o trošku slabší, ale to jen proto, že rejža prostě nemá ještě tolik zkušeností a proto si myslím, že se s tím popral dobře. U mě to fungovalo a u většiny očividně taktéž. A frajeří co tady tomu napálí odpad, rozumí filmům asi tak, jako já autům. Jen idioti, co se chtějí zviditelnit, nic víc. Přestaňte čumět na filmy, hodně tím prospějete světu. ()

Flego

Po prvých dvoch filmoch som konštatoval, že prípadná trojka bude vyžadovať viacej invencie. Nič z toho sa nestalo, dojná krava zlyhala v úmornom príbehu. ()

TheEvilTwin

Tohle byla tak neskutečně debilní nálož, že jsem u toho málem 16x usnul. Pro pána boha nechte už tyhle duchařské horory napokoji, obzvláště pak Conjuring, protože tady se násilně ždíme motiv, který byl znásilněn a přeždímán už tolikrát, že by se člověk nedopočítal. Conjuring 3 je řekl bych “different story, same shit”, protože kulisy a detaily jsou trochu pozměněné, ale základní kostra je pořád to samé dokola, bez jakékoli inovace. Herecky mdlé (Farmiga vypadá na 70:D), příběhově katastrofální a nezáživné, atmosféra 0, jump scares taky 0 (!!!!!????) a ačkoliv mě ze začátku těšilo, že jde o “tak trochu jiného ducha” a kamera se neomezuje jen na jednu rodinu v jednom domě, časem mi tohle detektivní vyšetřování, obhajování démonické posedlosti před soudem a v závěru tak trochu home invasion začlo lézt neskutečně na nervy a objektivně můžu říct, že to je velmi špatný film. Pokud tohle diváci vyhajpujou do červených hvězdiček, tak už je to jen důkaz, že česká divácká nenáročnost nezná hranic… ()

SOLOM.

Série V zajetí démonů potažmo i její vzdálení „bratranci a sestřenice“ sice nepatří do kategorie mých nejoblíbenějších, ale rozhodně bych nad nimi nelámal hůl. Příběhy v nichž figurují manželé Warrenovi nebo se jich nepřímo dotýkají (třebas díky prokletým – nebezpečným předmětům v jejich domě) mi povětšinou nabídli alespoň průměrnou podívanou a to samé jsem očekával i od této novinky. Trošku jsem byl však nervózní z toho, že do režisérského křesla tentokrát neusedl sám James Wan a jak se ukázalo, jeho absence byla znát. Sice je tu vedený jako producent, ale Michael Chaves mu svou průměrností stěží sahá leda tak po kolena.   Já měl tak trochu problém i s oběma předchozími díly (i když jedničku jsem nakonec hodnotil vcelku kladně, dvojka se mi líbila až od půlky). Tady jsem však místy nervózně pokukoval po časomíře téměř celou dobu. Nejde o to, že by šlo o vyloženě špatný film – to v žádném případě, dá se tu narazit na několik zajímavých pasáží (scén), ovšem celé to na mě působilo až moc tuctově, bez pořádné atmosféry (opět až na několik momentů). Wan prostě umí pracovat i s málem a divákovi naservíruje vymazlené lekačky či alespoň na několik sekund atmosférické peklo, tady nám to bylo nabídnuto vskutku po kapkách.   Naštěstí tu byla naše stará známá dvojice a manželé (potažmo samotní herci) si zase celou mou pozornost ukradli pro sebe. Jenomže i oni jeli tentokrát jen jaksi na půl plynu. Zdatně jim ovšem sekundovala naše hnusná satanistka (okultistka) – ten její ksicht, brr…Ona byla asi tím jediným, díky čemuž jsem cítil lehké pošimrání na zátylku a proč nakonec dám alespoň těch 50%. Jinak bych šel s hodnocením dolů... ()

eraserhead666

V podstatě kriminální příběh prošikovaný tím nejprovařenějším teatrálním horrorovým klišé, kýčem a antisatanistickými proklamacemi jako z té nejtuctovější křesťanské příručky. Chápu, že je to zábavný film, ale ten by měl bavit, a horror by měl alespoň trochu děsit. Tohle nedělá ani jedno. Spíše je to k smíchu. O Warrenových si nemyslím nějak zvlášť něco, ale tohle si rozhodně nezasloužili. Musím říct, že Lorraine je nejhorší rolí Very Farmiga, tady se na ní skoro nedá dívat. Abych jen nehanil, závěrečné titulky jsou fajn. 1,5* ()

ARI50

Bylo to jiný a nedalo by se říct že slabší, ale jiný, postrádal jsem nového demona. Příběh je zajímavý a hlavně napínavý, ale málo děsivý, atmosféra je hodně slušná, herci skvělý, ale ten strach, ten boj z peklem prostě nebyl. Je to na jednu stránku škoda předchozí díly měli v sobě více temna. Tady jsem dostal skvělý rituální příběh, jsem spokojený s touhle sérii, a pokud bude další vyprávění že světa Warenu chtěl bych zpátky děsivé démony. Pokud se ne ohlédnu zpátky tak to byl hodně dobrý horor, pokud se ohlédnu tak je ve filmu moc věcí co jsem postrádal. Když to shrnu byla to pecka, líbilo se mi to, jiný příběh dokázal slušně zaujmout. ()

JASON_X

Jsem z toho nějak v rozpacích... Filmařina je to sice skvělá, atmoška slušně ponurá, démonická záporačka působivá, kráska Farmiga i sympaťák Wilson ze sebe mačkají co nejlepší výkon, tváří se strašně vážně a občas i vyděšeně a zoufale, zaklínají démony vším možným a riskujou při tom kejhák, ale celkově vzato je koeficient strašidelnosti děje, respektive jeho horrorovosti, opravdu proklatě nízko. Předpubertální děti se u toho možná chvílemi vyděsí, hlavně takové, které věří v úsměvnou dualistickou pohádku o Bohu a Ďáblu, Dobru a Zlu, Ráji a Pekle, ale otrlý horrorový divák se otráveně ušklíbne a pustí si příště radši pro pobavení nějaký vypatlaný slasher, než takovouhle limonádu. A taky mi trochu unikl smysl celé té šarády s kletbou - proč by asi nějaký satanista vyvolával démona, aby posedl nějakého bezvýznamného malého brýlatého retarda? No jo vlastně, kvůli jeho duši, tak to pardon, to je dostatečný důvod, už to chápu... Ale má to i pár světlých stránek, třeba prvních ca dvacet minut je hodně dobrých. A nejvíc se mi líbil oživený nafouklý umrlec. ()

luka4615

Změna na režisérské stoličce bohužel této slušně rozjeté hororové sérii spíše škodí. Je to dáno zejména chaotickou režií, mnohdy nefunkčním napětím a skromným počtem opravdu povedených hororových momentů. Ve finále tedy dostaneme zajímavě znějící látku, kterou ale režisér Michael Chavez nedokázal přenést do filmové podoby tak efektivně jako to umí James Wan. Škoda. ()

matestlust

Nemá to už takové tempo, jako první dva díly a z části je to detektivka, furt to ale funguje a když přijde hororová pasáž, vždy má grády. Není to tak dobré, jako předchozí části, ale stále to dobré je. ()

Morholt

Narozdíl od mnohých se mi La Llorona líbila, takže mi Chaves nepřišel jako špatná volba. A úvodní vymítací scéna mi dávala za pravdu. Ne že by byla doslova vynikající, ale hodně dobrá určitě a gymnastická vložka měla něco do sebe. Jenže to byly po hříchu nejlepší momenty celého filmu. Ne že by to pak bylo vyloženě špatné, ale sklouzlo to rutinně natočené démonsko-čarodějnické báchorky, která ničím nepřekvapila a hlavně vůbec nevystrašila. To první by se dalo přejít, to druhé ne. Wanovské filmy jsou zasložené na atmosféře, bubácích a fungujícíh lekačkách. A toho jsem se tady prakticky nedočkal. Ano, je tu pár kratičkých momentů, které stojí za to, technicky tomu také není co vytknout a to samé platí pro herce. Ale na ty necelé dvě hodiny je toho zoufale málo. Tak snad bude pátý Insidious lepší. 55% ()

Lucasion

Už napořád mě bude mrzet, že závěr trilogie nebyl s lykantropií v Severní Americe. A druhá věc, že to nejspíš není závěr trilogie. Trojka nedosahuje kvalit výborné jedničky a ani vynikající dvojky. Jako další Annabelle či spinoff bych žádné výhrady ani neměl, ale přeci jen je to hlavní linka a je tu hodně znát absence režiséra Wana. Ne že by se aktuální režisér nesnažil, sám už má zkušenosti s Conjuring universem, ale tady tyhle hlavní filmy byly vždy středobodem celého příběhu a hororu. Druhá věc je, že se jedná o poměrně dobře zdokumentovaný případ, který byl dokonce i u soudu. Což ve filmu by mohla být naprosto vynikající látka, a to tu vnímám, že je to skutečně nevyužito. Režisér si prostě točí další spin-off do téhle série. A to mě mrzí a je to podle mě strašná škoda. Přestože však je to vlastně velmi povedený film, který má perfektní začátek a dokonce pomrkne i na znalce hororu. Po víc než osmi měsících bez kina jsem si film užil plnými doušky. Ale sérii už bych opravdu nechal odpočívat a přesunul jsem k novým nápadům. (84 %) ()

ScarPoul

Wilsonovi a Farmige tá rola manželov Warrenových skrátka sedí. Verím im tie emócie a počas sledovania im držím palce. Tieto nadprirodzené detektívky sú ukážkou toho, ako dokáže príbeh fungovať aj napriek absencií prekvapivých zvratov a aj za využitia žánrových schém a klišé. Chaves možno nie je Wan, ale rozumie atmosfére a cíti tempo. Najviac oceňujem finále, ktoré malo nábeh skĺznuť do preexponovanej frašky, ale nakoniec to ako tvorca dokázal ustáť. Hoci finále je najslabšou časťou aj napriek Van Morrisonovi. V zásade sa jedná o dôstojné pokračovanie. Myslím, že z príbehov tohto manželského dua sa dá ešte ťažiť. Otázne je, či sa do toho tvorcovia pustia ešte raz. Každopádne by som nebol proti. A John Noble si aj napriek malému priestoru kradne scény pekne pre seba. ()

BoPo

Zaujímavejšie než dvojka. Ale na miesto hororu dostávate skôr mysterióznu detektívku. Samozrejmosťou je vysoká vizuálna kvalita značky Conjuring a kvalitné obsadenie zásadných postáv. Najviac potešil nápad súboja dvoch protipólov. Dal by som si za rok film č. 4? Ano, pretože síce nedostanem wow dojmy, ale dostanem veľmi kvalitne opečovaný žáner, čo sa v prípade hororu vždy cení. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)