Dům duchů

Náhodně zachycená zpráva s voláním o pomoc přivádí radioamatéra Paula s jeho dívkou do opuštěného domu, kde po dvaceti letech tajemné síly začínají opět vraždit své nevinné oběti... Filmový horror plný nečekaných zvratů, napětí a hrůzy! (oficiálny text distribútora)

erl

Mistr Lenzi opět v prostorách strašidelného domu. Tentokrát přidal více gore a vytvořil mnohem působivější atmosféru než u Ghosthouse IV. Krvavé slzy malé dívky jsou jasným důkazem toho kde se rejža inspiroval. Proč ne když se to umí? Fanoušky Italské kinematografie jistě potěší působivá kreace veterána Donalda O'Briena který se dokáže zapsat do paměti kdykoliv se zjeví. Ale v určitých částech atmosféra polevuje což zamrzí. Nápadité finále však celý dojem s přehledem napraví. Zasloužené 4*. ()

obitus

Velice kvalitní podívaná, která, jak správně podotkl Koly, dává několikrát vzpomenout mistra Fulciho. To především v úvodu a závěru, kdy Lenzi rozehrává atmosferickou hru ne nepodobnou té v Mistrových nejlepších dílech. Absolutní hodnocení nehrozí především kvůli roztahané a neintenzivní střední části filmu. ()

Campbell

No původně jsem nechtěl dát plné hodnocení, ale pro duchařiny z 80 let mám prostě slabost. Miluju filmy typu The Evil, Legend of the hell house. Ghosthouse tomu sice nedosahuje, ale i tak se jedná o skvělé dílo s naprosto kulervoucí strašidelným panďulákem, nevím jak ta holčička mohla mít něco takového. Fakt jsem se ho bál. I když film má těžký nedostatky jako třeba herce, tak to skvěle vyvažuje nádherná atmosféra, nápady či gore. Gore je právě věc která mě dost překvapila. Ghosthouse vůbec není nejlepší duchařina ale za shlednutí stojí už jen kvůli tomu panďulákovy. 90%. ()

petero

Dá sa povedať že táto talianska séria house hororu má 5 filmov pričom Umberto Lenzi stál za kamerou pri HOUSE OF LOST SOULS aka GHOSTHOUSE 3 a HOUSE OF WITCHCRAFT aka GHOSTHOUSE 4. Máme tu však ešte LA CASA 4 aka WITCHCRAFT aka GHOSTHOUSE 2 s Davidom Hasselhoffom (nemýliť si v tom istom roku natočený iný WITCHCRAFT s úctyhodným počtom pokračovaní) a LA CASA 5 ku ktorému sa zdá sa nepriznáva nikto. Lenzi zasadil dej do toho istého domu aký použil Lucio Fulci vo filme HOUSE BY THE CEMETERY. Neoficiálne pokračovanie EVIL DEAD II (čím sa nám to pekne skomplikovalo) na tento klenot samozrejme nijak nenadväzuje. Asi žiadnemu talianskemu hororu som ešte nedal plné hodnotenie a aj keď je tento snímok na taliansku produkciu pozerateľný, rozhodne sa nejedná o nejako odporúčaniahodný house horor, leda tak pre užívateľa ktorý si libuje v talianskej hororovej kuchyni. Podpriemerný herci a bábka ktorá by mala vzbudzovať strach sú v podstate jedinými výraznými slabinami filmu, atmosféra a vraždy spĺňajú očakávania. Viac takých scénok ako prepadnutie sa jednej postavy v podzemí do gebuziny a bol by som spokojnejší. Inak ústredná melódia spolu s mrmľaním bábiky je fajn. Dajte radšej prednosť Fulcimu (že ja toto niekedy poviem...). ()

Astaroth12

1 bod- herecké prejavy neskutočné zlé. 2 bod-triky na narodeninovej oslave môjho syna boli lepšie. 3 bod- príbeh, väčšie klišé ani stvoriť nemohli. Ale sú tu aj pozitíva, chvalabohu: 1 bod- prostredie starého domu, vedelo navodiť strašidelnosť.2 bod- atmosféra mala narastajúcu úroveň. 3 bod- tak tu bol koniec pri 2 bode. A teraz vážne, herci triky, príbeh boli veľmi slabučké, všetky tieto atribúty mali vážne nedostatky, hercom chýbalo nadanie a chuť, trikom zas väčšia finančná injekcia a príbehu kvalitný scénar. Aj logika tu ťahala za kratší koniec. Za niektoré slušné nápady a hustú atmosféru dávam silné 3*. ()