Witchcraft: Vražedná magie

• Taliansko La Casa 4 (viac)

Duchové minulosti se střetávají se žhavou přítomností v příběhu šťastné manželské dvojce, která traví noc odříznutá od světa ve starém hotelu na odlehlém ostrově. Těhotná Jane (Linda Blair) prožívá svou nejhorší noční můru, když zjišťuje, že její nenarozené dítě má být obětováno satanskému kultu. Pomalu přestává rozlišovat, mezi realitou a hrůznými vizemi, kterým nedokáže zabránit ani zoufalý manžel Gary (David Hasselhoff). A před vražednou magií přestává být úniku. (Řitka video)

AGAMENON

Dobrý námět, krásné exteriéry, perfektní barák, a přesto taková sračka, jak jen to jen možné? Ten film prostě nemá koule, chybí mu šťáva, tu do něj měl vnést režisér, jenže on asi nebyl ta správná volba, sccénář ušel, sice by potřeboval trochu upravit, ale nic moc velkého, hlavně první třetinu, ta byla tak neskutečně nudná, nic se nedělo, měl jsem chuť to vypnout, navrch ty odporně otravné postavy, přesně typově obsazené (hlavně dědula jel, ten mohl hrát zombíka z fleku), kterým jsem přál smrt hned od první chvíle a užíral sem se, že to tvůrům trvá tak dlouho (tu starou babu bych zmlátil praklem do krve hned mezi futrama), nejsympatičtější postavou tak zůstal Hajzhóf se svou buchtou. Zbytek už nestojí za řeč, hudba nezajímavá, atmosféra žádná a ta stará mukýna, co si to tam špacírovala, byla nejžhavějším kandidátem na nejvíc zbytečnou postavu. ()

darkrobyk

Čtvrtá část série o strašidelných domech by se klidně mohla jmenovat Dáma v černém, jelikož tahle tajemná postava (Hildegard Knefová) postupně přebírá hlavní roli. Lidé uvěznění ve starém hotelu na ostrově, kde se kdysi upalovaly čarodějnice, až pozdě zjistí, že sem byli úmyslně vylákáni a že jejich osud je zpečetěn. Následuje řada bizarních úmrtí, kde nechybí sešívání rtů, vyuzení v komíně, ohnivý kříž či pukající tepny. Ostatně právě konce jednotlivých postav patří k tomu nejlepšímu spolu se snovými scénami, procházením různými portály a pobíháním dlouhými chodbami, co připomene filmy D. Argenta. Bohužel nudná vata mezi napínavějšími scénami zbytečně film natahuje a nabourává tempo i atmosféru. Ani po letech mě snímek příliš nenadchl, hodnocení ponechávám. ()

SOLOM.

Tento film nám nabídl spoustu zajímavých i nezajímavých prvků. Začneme třeba hudbou. Ze začátku se mi melodické mystické rytmy celkem líbily a vzbuzovaly ve mně zvláštní pocity a očekávání co se bude dít. Jenže se pořád opakovala a začala nudit. Postupem času se objevovaly jiné skladby a tóny a začalo to být opět příjemné na poslech. Za to scénář se pořádně vyřádil a přeléval se z nudy do napínavých pasáží jako na houpačce. Začátek mi přišel dost klišovitý a neustálé přemlouvání k sexu začalo být po chvíli nudné. Což o to, herečka to byla pěkná, ale její ochrana panenství mě po chvíli přestala bavit a já čekal, kdy začne nějaký masakr. Ten se ovšem nekonal vůbec jen pár scén bych označil za velice zajímavé a dalo by se říct chvalitebné. Krev ovšem vůbec nevypadala jako krev, nýbrž stříkající malinovka což nesnáším a hodnocení tím musí jít hodně dolů. ()

Astaroth12

Toto je štvrtá časť, nie moc dobrej serie. Každá časť je troska odlišná od tej predchádzajúcej a táto sa odohráva na opustenom ostrove v jednej budove z niekoľkými postavami. Znie to super atmosféricky, ale to by musel do rúk chytiť schopnejší režisér, lebo tento s tou atmosférou nevedel vobec pracovať. Je tu niekoľko slušných vrážd, ale ktoré nemali až tak čo ponúknuť, keď cele to dianie okolo nich bolo chaotické a tupé. Naozaj niektoré sceny mi prišli neskutočne parodické až trápne, do toho neherectvo dvoch hviezdičiek a tak ma viac napadá myšlienka, či to naozaj nebol pokus o nejakú hlúpučkú paródiu na čarodejnícke horory. Film rýchlo odsypal a aj keď bol poväčšine vyplnení bizarnosťou a klišéovitosťou, dnes to cítim na slabé 3*. ()

tron

Prekvapivo uchádzajúci, slušný a znesiteľný čarodejnícky taliansky osemdesiatkový horor, ktorému príliš neubližuje ani prítomnosť Davida Hasselhoffa. Naopak, aspoň vďaka nemu tempo neuvädne ani v scénach, v ktorých sa nič nedeje. Čakal som ťažké komediálne béčko a ono to napokon bol vlastne fajn vážny (relatívne) horor (s nenáročným scenárom). Svoje robí výprava rozľahlého, vyľudneného hotelového pobrežného komplexu. Naopak, zmiešané dojmy som mal z prvej polovice, kedy som mal pocit, že nesledujem ani tak horor, ako skôr osemdesiatkovú spielbergovčinu s deťmi v titulných rolách. Čo bolo v rozpore s krvavými (a sem-tam mierne erotickými) momentmi. Ale inak si to ako celok myslím tie 3* ako-tak zaslúži. Produkcia: Joe D ´Amato (Beštia z hlbín, Tarzan X, Porno Holocaust, Hrôza na javisku, Antropofág). ()