Sadako vs Kayako

• Japonsko 貞子vs伽椰子

Dve dievčatá sa zhodou okolností dostanú k prekliatej videokazete, v ktorej sa skrýva kliatba k prebudeniu Sadako. V rovnakom čase sa do ich mesta nasťahuje dievča, ktoré prebudí ducha Kayako. A súboj dvoch démonických entít zdá sa nevyhnutný. (Marceloo)

Asia_Power

Kletba sem, kletba tam nám už je to všechno jedno, ale osobně jsem se rozhodla, že se zařadím mezi prokleté asijské čubky a vyprodukuji vlastní kletbu takže - KAŽDÝ KDO DOČETL AŽ SEM, ZEMŘE !!!!! Stejně tak jako by jednou chcípnul i kdyby to nečetl, jelikož nesmrtelnej z vás hádám není nikdo. A jelikož tento koment může číst spousta lidí, na které právě dolehla má kletba, znamená to, že bych měla s mordováním kurevsky hodně práce a dost blbě bych to stíhala. Takže malá pomůcka - Do sta let a do dne u srdce Tě bodne !! Tedy až budete ve stáří chcípat na smrtelné posteli, není to přirozená smrt, jsem to JÁ a se slovy - bu bu bu ty malá pyčo - Vás vcucnu do světa kde nebudete muset koukat jak si to vyříkávaj Sadako s Kayako. ()

Campbell

Překvapivě ne tak špatný jak jsem se bál. Spojení těchto dvou nejslavnějších duchů zní jako dobrej nápad. Ale přišlo mi že režisér se spíše soustředí na Sadako. A tím pádem je Kayako dost v pozadí. Nenávist film mám o něco raději. Největší změnou je to že Sadako vraždí tusím již po 3 dnech a ne 7. Atmosféra film ze začátku celkem ujde, později už to ale opadne a spíše se spoléhá na levné bafačky. Co u režiséra uznávám je to že měl koule na to zabít i děti. Co na to říct ušlo to a překvapilo mě to, čekal jsem to horší. ()

Cappuccino

Pozreté len z čistej zvedavosti, že kto porazí koho. Do finálneho súboju to bolo ale skôr komické než hrôzunaháňajúce, i keď mal film aj svoje svetlé (temné) chvílky a samotný final fight nestál za moc. Ale ak poznáte Kruh a The Grudge, tak tomu kľudne dajte šancu. Predsa len ste si určite pozreli Alien vs Predator a Freddy vs Jason aj keby to mali byť zhovadilosti. ()

Marceloo

Dve dievčatá sa zhodou okolností dostanú k prekliatej videokazete, v ktorej sa skrýva kliatba k prebudeniu Sadako. V rovnakom čase sa do mesta nasťahuje nové dievča, ktoré zase prebudí ducha Kayako, takže súboj dvoch démonických entít začína byť nevyhnutný. - Mňa tento fight medzi dvomi ázijskými hororovými legendami príjemne prekvapil. Je to natočené rovnakým spôsobom, ako všetky novšie časti, ale sú tu príjemné postavy, atmosféra sa tiež občas nájde a celé to podporuje odlahčená postava zvláštneho šamana a jeho pomocníčky. Masky sú spracované výborne a aj keď je tu dosť použitých digitálnych efektov, nepôsobia úplne zle. Keby bol záver trochu intenzívnejší a bolo to trochu strašidelnejšie, išiel by som s hodnotením aj vyššie. ()

corpsy

Zas a znova trebalo mytológiu dievčatka zo studne od základov prekopať ( viď SADAKO 3D ). Tu síce zmeny niesu radikálne, ale sú postrehnuteľné. Zato pani z Domu smrti ostala pri starom. Dokonca aj jej predvádzacia jazda dolu schodišťom vie ešte stále poštekliť nervy. A tieto dve kultové prízraky sa stretli v akomsi ´´kaiju´´ crossoveri, ktorého tvorcovia si asi mysleli, že ak napchajú do filmu dve najstrašidelnejšie postavy moderného hororu, bude to dvojnásobne desivé. Skôr je to o polovicu menej hrozivé, ako samostatné výlety týchto dvoch postáv do ríše ľudí. ()

• S rolí Kayako Saeki byla nejprve spojována Takako Fuji, která Kayako ztvárnila v originální japonské sérii, jenž čítá dva video filmy a dva kino filmy. Též si zahrála i v amerických verzích z roků 2004 a 2006. Herečka však na svém Twitteru popřela, že by měla s tímto filmem cokoliv společného. V tomto snímku ztvárnila Kayako herečka Runa Endo. (fiLLthe3DD)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna krátká scéna. (noelcoward73)
  • Když se pozorně podíváme na kazetu VHS Sadako (Elly Nanami), opotřebovaná nálepka tvoří tvar jejího obličeje s okem viditelným uprostřed. (HanzoBureshi)