Amityville: Prebudenie

• Česko Amityville: Probuzení (viac)

Bella, jej dvojča James a malá sestra Julieta, sa s mamou presťahujú do nového domova. Hlavným dôvodom je, že potrebujú ušetriť peniaze, aby mohli platiť nákladnú lekársku starostlivosť pre Jamesa, ktorý je v kóme. Stručne povedané, sú v situácii, keď si nemôžu príliš vyberať a dom Amityville im plne vyhovuje. Naviac James nielenže neočakávane príde k vedomiu, ale začne sa aj zázračne uzdravovať. Bohužiaľ, toto je pre obyvateľov domu pravdepodobne posledná dobrá správa a ich radosť netrvá dlho. V dome sa začnú diať rôzne desivé nadprirodzené veci a Bella začína mať podozrenie, že jej matka im o ich novom domove nepovedala všetko. Jej zlá predtucha sa čoskoro potvrdí. Bella zisťuje, že žijú v nechválne známom dome Amityville, o ktorom sa už dlhé roky rozprávajú strašidelné a krvavé príbehy. Teraz sa potvrdzuje, že to nie sú len legendy a boj o prežitie v dome plnom zla práve začína. (CinemArt SK)

eraserhead666

Narovinu, upřímně a bez mučení přiznám, že existoval pouze jeden jediný důvod, proč jsem chtěl film vidět. A tím je Bella Thorne. Z tohohle hlediska si není vůbec na co stěžovat. Z filmového hlediska jde fakticky o remake dvojky, což film trochu zachraňuje, protože dvojku mám ze série nejradši. Z ní si to také bere nejvíce, s několika lehkými odkazy k jedničce. Z traileru to vypadalo, že to bude klasická onanie zvukových lekaček, ty však ale k velkému překvapení a potěšení vykřikují jen v první půlce filmu, v té druhé ustupují pokusu o přiblížení se atmosféře nočnímu pochodu domem z dvojky. A právě díky druhé půlce film není nakonec zase až tak špatný, jak by se z traileru mohlo zdát. Díky vysoké příčce v sérii už film nepřichází s ničím novým, ale rozhodně nepatří mezi ty nejslabší v ní. 2.5* ()

Tryskomyš

Náhodou jsem narazila na tento další Amityville film. Je dobrý. Vždy když na tento příběh narazím, tak neodolám. Zážitek, jestli se to dá tak nazvat, ještě umocňuje to, že jde o skutečný případ. Tady jsem se navíc dozvěděla, který je první z této dlouhe serie. A kupodivu jsem ho ještě neviděla. Jdu to hned napravit. Je to Horor v Amityville (1979). ()

JohnCZ

Nepřímé spoilery! Zas tak špatné to nebylo. Pornohvězda Bella Thorne tam pobíhá spoře oděná, což je v nejvyšším pořádku a víc jsem od ní nepotřeboval, Jennifer Jason Leigh je creepy sama o sobě a zápletka okolo vegeťáka Camerona "gay jesus" Monaghana mi přišla dostatečně zajímavá, aby utáhla jinak dost fádní celkový námět, který je Amityville mytologií spíš svázán. Tvůrci se ani moc nesnaží být nějak zvlášť originální, což je trochu škoda vzhledem k tomu, jak zlomyslně si v jedné scéně kopnou do remaku původního filmu. Poslední třetina mi přišla už taková nedotažená. Zábavní kámoši ze školy se už na scéně neobjeví a konec samotný měl potenciál celý děj filmu převrátit, což se při vší škodě nestalo. ()

corpsy

Nechcem sa stále opakovať, stále písať to isté. Vedia to mnohí, počujú to stále tí istí. Ale ináč sa nedá. Horor ( samozrejme ten drsný, vynechajme jemnejšiu stránku, ako sú napríklad GHOSTBUSTERS, GREMLINS, GOOSEBUMPS či THE MONSTER SQUAD ) je žáner, ktorý má vyvolávať strach, zdesenie, pripraviť divákovi ( aspoň tú noc po projekcii ) nočné mory a podlomiť jeho odvahu v temných kútoch vlastného bejváku. Preto nepochopím, prečo sa producenti rozhodli pre zostrih určený pre prvý stupeň základných škôl, pričom snímok bol v hiatuse pekné dva roky, čiže dosť dlhá doba na to, aby sa z ničoho dalo vytrieskať aspoň niečo pre dospelých divákov. Nieje to film zlý, je len proste mimo toho, čím byť mohol. A keď si niekto myslí, že pre dobre zarábajúci horor je najlepšia skupina mladistvých ( pod 15 rokov ), tak sa ohliadnite, ako to spravil ( a zarobil ) megahit menom TO. ()

*CARNIFEX*

Absolútne ma neprekvapuje, že to takto dopadlo. V prospech "Francka Khalfouna" nehovorí nič, čo by ma malo presvedčiť o tom, že zvládne tak náročný hororový subžáner, ako je ducharina. Už v prípade snímkov "Maniac", či "P2" potvrdil svoju priemernosť (respektíve lepší priemer). Pracovať s atmosférou, ponúknuť divákovi "strach", ktorý je doslova alfou a omegou tohto subžánru je jedna vec, no gore či bežné napätie z akčnej scény, respektíve k schyľovaniu sa mordovačky, úplne niečo iné. Preto mnohých divákov či fanúšikov žánru uspokojil už spomínaný "Maniac". Ten snímok nemal s napätím takmer nič spoločné, pričom ani originalita vraždenia nebola nijak prevratná, aj keď musím priznať, že pohľad prvej osoby bol proste skvostnou lahôdkou! V tomto subžánri, je to však úplne o niečom inom. Tu divák ihneď zistí s kým má dočinenia, aký zručný je samotný režisér, ako dokáže narábať s jeho pocitmi. Ja sa nesťažujem (!!), nie je to žiadna tragédia. Je to solídne natočené, jedna scéna vyslovene skvostná, celkom dobrá hudba ako podmas, no toto je skrátka málo ... ()

• Dům, který vidíme v tomto filmu, byl postaven v El Dorado park na Long Beach v Kalifornii. (veronikajel)
  • Od roku 2012 bol film sedemkrát odložený, kým konečne vyšiel v kinách 28. októbra 2017. (Arsenal83)
  • Je to posledný film distribuovaný spoločnosťou RADiUS-TWC, pretože spoločnosť ukončila činnosť spolu s Dimension a ich materskou spoločnosťou The Weinstein Company 16. júla 2018 po obvineniach zo sexuálneho zneužívania voči jej spoluzakladateľovi Harveymu Weinsteinovi. (Arsenal83)