V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

Eliott

Z celkové řady již třetí stejnojmenný film a ze souvisejících filmů (Annabelle, Insidious, Sestra, La Llorona) už to musela být alespoň desítka. Vzhledem k počtu předchůdců, mne až zaráží, jak vysokou úroveň si bylo dílo schopno zachovat. Nejenže byl horor nápaditý a originální, ale také nadprůměrně strašidelný a toho si cením pokaždé. Nácházela se zde celá řada dobře zvolených lekaček, nepříjemného kroucení těla a do toho scény s neuvěřitelnou temnou atmosférou, která byla pozvolna v průběhu budována tak dobře, že jsem se v reakci na to strachy postupně rozpouštěl ve své posteli. Kromě strašidelných scén bych chtěl ještě velice pochválit herecké výkony všech zůčastněných a k tomu výborně zvolenou záporačku, jež představovala mocného protivníka. Na závěr, i když zde byl moc dobře vykreslený věčný souboj dobra a zla, tak scéna s ,,power of love" mi připadala malinko cheesy (syrová), ale nejedná se o nic, co by dramaticky ovlivnilo mé hodnocení. 90% PS: Nejenže toto pokračování vyrovnalo své předchůdce, ale ještě se zařadilo mozi mé nejoblíbenější. ()

POMO

Námět potěší, sérii příjemně osvěží správným směrem. Rozehraje ambiciózní “detektivku” s tajemnými otazníky a hledáním souvislostí mezi dvěmi událostmi, s postupným rozehráním události třetí. Při finálním vygradování příběhu ovšem Chavesovi režijní schopnost vypořádání se s propojením míst dění a jejich postav nevystačí a dojmy klesnou do žánrového průměru. Po hříchu z rychlíku jsou řečeny scény, které mohli být silným momentem pro celou sérii (první útok Eda na Lorraine), na úkor soustředění se na detaily ve “vedlejší lince” s mladým odsouzencem. A epilog je vysloveně kýč. ()

verbal

Cirkusová čorkařka Jolanda Králikárníková a její slizce impotentní manžel Éda se už potřetí vydali strašit debily jakože skutečně, ale skutečně skutečnými událostmi, načež v Muzeu cigánských hraček v ameryckim Konektykukutu přibyl další exponát, a sice smrďýci Lakatošova myska na psý gulaž. Ti řykam, more, z toho oklutyzmu sy pyču dělat nebudeš, bo tě zeřere rakovyna nebo Lucyfer! Každopádně, ač na hovnech postavena mykologie pouťových podvodníků, je z toho do třetice rozhodně zase jeden z nejlepších počinů ve své třídě za poslední rocky. Sice trošku teplejší než Jakub One a s ne až tak mrazivou stratosférou, nicméně stále těžce nadstandardní démonstrašní rejdy s vcelku duchůplným scénářem, solidní a stylovou exekucí, pevnou režií a ňuňavou satanistkou v prdeli. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „v pozadí“. ()

J*A*S*M

Nic proti ničemu. Od Conjuring universa už jsem přestal očekávat zásadní žánrové filmy, které by měly mít ambici přinést něco zajímavého, originálního či skutečně děsivého. Filmy, které by se zapsaly do moderního zlatého hororového fondu a vzpomínalo by se na ně. Hlavně proto jsem si třetí díl hlavní série vcelku užil. Řemeslně je to rozhodně schopnější než Chávesova prvotina La Llorona, nepůsobí to směšně a hlavní dvojice je stále náležitě sympatická. Úvodní vymítačka a scény s tlusťochem z márnice dokonce vyloženě výborné. Zamrzí větší nevyužití hlavní záporačky. Mohl bych tomu klepnout tři hvězdy, mohl bych tomu klepnout čtyři hvězdy, je mi to víceméně jedno. ()

Cervenak

Dôstojné pokračovanie a určite o pár levelov lepší film ako spin-offy Conjuring vesmíru. Ľakačky žiadne, ale napätie solídne. Zaujímavá a celkom výpravná hororová detektívka s dobrými hercami, slušnou dobovou atmoškou a efektnými vizuálnymi nápadmi. ()

Malarkey

Pokud máte horory s vymítáním rádi a manželé Warrenovi jsou pro Vás modlou, tak tento třetí díl V zajetí démonů je pro Vás jednoznačná povinnost. Filmařsky dobré, tématem trošku rozvláčné, ale stejně jsem na to koukal opět se zaujetím, byť s mírným záchvěvem nudy a menšího množství strachu. ()

T2

║Rozpočet $39miliónov║Tržby USA $65,631,050 ║Tržby Celosvetovo $206,431,050 ▐   V prvom rade chyba zveriť takýto dobre rozbehnutý projekt úplnému rutinérovi ako je Michael Chaves. Dobre už aj démoni 2, nebola taká príjemná duchárska maznanica ako prvý diel ale čo to ešte ponúkla. Tu to je akosi postavené len na vode, že vraj najdesivejší príbeh od Warrenovcov. Na úvod vymítanie ako hovado a potom kde nič tu nič. Ten akýsi povestný démon tu je strašne prispatý, priam monotónny. Postavy dosť nevýrazne, ako tak to tu tiahne len ústredná dvojica Warrenovcov. Dúfam že už túto sériu na ktorú sa už nelepili, kadejaké vedľajšie blbyny ako Mníška či Annabella nechajú už späť, lebo len zbytočne prilievajú olej do ohňa, ktorý len troška tleje, dohorieva a nechutno dymí.   /55%/ ()

Fr

SOUDY PŘIJÍMAJÍ EXISTENCI BOHA. JE NA ČASE, ABY PŘIJALI I EXISTENCI ĎÁBLA…“ ///  Parádní filmařina, na jakou moc v hororech nenarazíte. V hlavní roli není tentokrát ani tak Ďábel, jako spíš manželé Warrenovi. A není ani tak strašidelný, jako spíš zajímavý… Takže ano, taková „démoní“ kriminálka.     ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Dcerka se mi nějak nevyvedla. Chci ji předat Peklu.  /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Jeden z nejočekávanějších hororů letošního roku je za mnou a jak tedy dopadl?Myslím, že je úplně jasné, že bez režisérské špičky Jamese Wana, třetí díl nebude revoluční a bylo očividné už rok zpátky, že zde bude jasně znát kvalitativní propad, na druhou stranu ikdyž je to horší než první 2 předchůdci, pořád je to to nejlepší, co od Voces v Haunted Hause žánru vzniklo a kdo bude tvrdit opak, rád bych si vyslyšel argumenty!Ten 40 miliónový rozpočet je na Horor nadstandardní, takže technická stránka je opět parádní a vidět po hodně dlouhé době tak "drahý" a krásně natočený horor ( po těch levných sračkách alá Djinn, The Night,Unholy, Saint Maud) mi udělalo radost.Chaves po La Lloroně si trochu reputaci napravil, sice lekačky jsou docela nezáživné a je jich málo na druhou stranu každý na ně nadává, tak proč si nyní stěžuje, že absentují? Atmosféra je většinu času solidní, herecky je to opět trefné a parádně zahrané, samotná krimi zápletka s mysteriózním a nadpřirozeným nádechem zaujme, došlo i na pár menších dějových zvratů a finále v katakombách šlape obstojně.Trochu zamrzí nevýrazná hudba- ten Wanův Smyčcový doprovod a kreativní kamerové nájezdy tu lehce chybí a taky mi trochu vadil fakt, že oproti dvojce- kde byl Crooked man a Valak, tak zde chybí výrazná záporná postava- byť ten hromotluk z márnice byl pěkně creepy, leč tam byl jen 2x.Třetí díl Conjuringu pořád má své zajímavé momenty ( úvodní exorcismus a pomkrnutí na Exorcistu je naprostá paráda!) a ten okultně čarodějnický nádech beru jako příjemnou změnu. Černý Sabat- Víra, Nevinnost, Milenec!! Má to své kvality a v žánru je to rozhodně nadprůměrná záležitost už i díky době jaká je, takže ty 2 hvězdičkové reakce jsou naprosto mimo. Další nevděk a neúcta k žánru podobně jak u Armády Mrtvých. 7.5/10. ()

tron

„Statočný neznamená, že sa nebojíš.“ Tretie V zajatí démonov a do tretice mám zase ten istý pocit, ako po minulé dva razy – že som svojím spôsobom nevďačný. Nadávam na béčka, hromžím na céčka, vyjadrujem hlbokú nespokojnosť, ak niekto mieša horor s humorom... Ale keď sa objaví čistý, vážny a dobre natočený a zahratý áčkarský horor, neviem mu dať viac, ako 3*. Problém je v tom, že je síce pekné, že sa herci snažia a ich postavy nie sú zle napísané (na tejto sérii je veľmi fajn práve ten ich silný manželský vzťah, ktorý prekoná nejednu doslova pekelnú prekážku), ale zároveň to nie je niečo, čo by strhlo. Rovnako tak strašiace scény sú síce poctivé a mäsité, ale v podstate je to jedno veľké klišé. A pravdupovediac tie skoro dvojhodinové (niekedy aj viac) stopáže sérii tiež nepomáhajú. ()

Bloody13

První dva díly se řadí mezi absolutní špičku duchařského hororu, minimálně co se nového tisíciletí týče. Pro trojku už to samozřejmě platit nebude. Proč by taky mělo, když se za kormidlo postavil režisér sterilní La Llorony. Nepamatuju jedinou strašidelnou scénu, funkční lekačku ani jiný moment, u kterého bych si stříkl pikao do trenek. Že to má fajn vizuál, beru u téhle frančízy jako samozřejmost. No a jelikož mě ten tlouštík v márnici fakt nevyděsil, nejlepší scénou pro mě zůstane úvodní, celkem efektní vymítání (zařvi třikrát Exorcista!) P.S. Tady vůbec nejde o neúctu k žánru, jde o to rozeznat hovno od čokolády. 50% ()

Marceloo

Ed a Lorraine Warrenovci sú privolaní do domu, v ktorom žije posadnutý chlapec. Jeho exorcizmus je zdĺhavý, no nakoniec je úspešný. Temné sily ale stále neodišli, o čom sa čoskoro presvedčia na vlastnej koži. - Technicky precízne odvedená práca, ale už je tých hororov z tejto frančízy tolko, že neviem, v ktorom sa čo udialo. A to je dôvod, prečo nejdem s hodnotením vyššie. Po dlhej dobe to bol horor, ktorý som pozeral až dva dni, lebo bol na mňa príliš pomalý. A ani po dopozeraní sa to nezlepšilo, pretože tu nie je ani jedna scéna, ktorá by vyslovene vynikala. Takže pozerá sa na to dobre, ale žiadny extrémny hororový zážitok to nie je. ()

M.a.t.t.

V zajatí démonov 3 je, bohužiaľ, najslabším dielom série, no nedá sa povedať, že by sa to nečakalo. V jadre ide pritom i naďalej o relatívne funkčnú hororovú záležitosť, dobre vymyslenú a občas správne atmosferickú, no zásadný rozdiel je v osobe režiséra. Michael Chaves skrátka nie je druhý James Wan a hoci je tretie dobrodružstvo manželov Warrenovcov slušným hororovým remeslom, v priamom porovnaní s predošlými časťami citeľne stráca, či už z pohľadu napätia, alebo rovno samotného strašenia. Nie natoľko, aby som sa nebavil, no s takto rozostavenými figúrkami na šachovnici som chcel predsa len trochu viac. 70% ()

Gilmour93

Když se u soudu přísahá na Bibli, měla by vážená porota vzít v potaz, že musí být i síly, které se jí vyhýbají.. Ve chvílích, kdy vyvíjí Warrenova komise ustanovená k prošetření atentátů vedených panem Rohatým detektivní činnost, funguje to mnohem líp, než když se nepříliš inovativně straší utopenci na útěku či gymnastikou při vymítání (pocta Friedkinovi included). Paralelní finále budiž důkazem o celkové nesourodosti a Chaves u Wanem nastavené laťky kinetiky děsu podruhé selhal. Apropo, stejně jako Denethor při svých rodičovských povinnostech (nějaký čas poté, co ho uhasili pod Minas Tirith a vzali k holiči).. „End this black sabbath. By the blood of calvary, I command it!“ ()

somnar

Satanistický protipól Lorraine je fajn nápad, to by se ale k nové postavě neměl scénář chovat jak k dalšímu zbytnému strašákovi, proti kterému je démonická sestra z předchozího dílu komplexním arcipadouchem. Hlavně ale v tom roztěkaně mechanickém pátrání samozřejmě strašně chybí Wan, který dokázal hrůzu plíživě natahovat a precizně rytmizovat. Tady tak zbyla hlavně ta Warrenovic láska. ()

sniper18

Prvé dva diely patria medzi to najlepšie, čo v tomto subžánri vôbec vzniklo, keď James Wan dokázal aj z otrepaných námetov dostať maximum a postaral sa teda o poriadne nadštandardné žánrovky. Kvôli jeho terajšej absencii som radšej od trojky nemal veľké očakávania a urobil som len dobre, nič výnimočné sa teda rozhodne nekoná. Ale v podstate to ani nepripomína film z tejto série, prvé dva diely predsa len mali aj dostatok spoločných znakov, toto pokračovanie si už ide svojou cestou, používa úplne iný typ zápletky, ale podľa mňa úplne nevhodný. Akoby sa teraz tvorcovia rozhodli použiť všetky tie žánrové prvky, ktoré nijak zvlášť nemusím. Zase to vymietanie, posadnutie, hľadanie pôvodu zla, ale všetko v takej zúfalo nenápaditej a nezaujímavej podobe. Mňa tu scenár už prestal zaujímať niekedy v úvode a až do konca sa na tom nič nezmenilo. Nie je to ani poriadny horor, v ktorom by sa divák obával nejakého démona, ale ani obstojná mysteriózna kriminálka, na to to má až moc nezaujímavý dej. Sklamali ma ale aj postavy, myslel som, že aspoň Vera Farmiga a Patrick Wilson, ktorí boli doteraz výborní potiahnu aj tento diel, ale nie. Zahrali to síce stále obstojne, ale nebavili ma a občas dokonca aj trochu otravovali. Pristúpilo sa k nim úplne zle. A mimo nich nestojí za pozornosť už vôbec nikto. A hororová zložka, ktorá bola v oboch dieloch tak perfektná už tu absolútne nezaujme, strašne slabá atmosféra, tu som nenašiel ani jeden napínavý moment a občas mi to prišlo aj dosť trápne. Hlavne ma nepríjemne prekvapilo, že také rozlámanie posadnutého človeka na neho nakoniec nemá žiadny negatívny dopad a po odstránení démona je človek fyzicky úplne v poriadku. To mi prišlo úplne mimo a stráca sa tým akýkoľvek rešpekt. Režijne je plusom jedine to, že sa jedná o kinohoror, takže má nejaké produkčné hodnoty, ale tým to končí, nezvládnutá hororová stránka, občas otravné snímanie postáv, čo som si teda nikdy nevšímal a tie niektoré digitálne scény si tiež mohli odpustiť. Toto do hororov nepatrí. Takže v podstate rovnaký prípad ako štvrtý Insidious, bez Wana sa to celé strašne rýchlo rozpadá, ale čo je najhoršie, až do podpriemeru. Raz som to dopozeral, ale nenapadá ma jediný dôvod, prečo by som to niekomu odporučil. 40% ()

zelvopyr

Problém vůbec nebyla atmosféra nebo příběh, ale přímo jsem trpěl z nečekaně toporného ochotnictví a divného střihu. Nevím, zda to nebyla stávka nebo nějaký umělecký záměr, ale bolelo. Jakoby v dialozích jednotlivých osob vždycky nejdřív koukli mimo kameru, aby se chytli textu, dali si vždycky minipauzičku a pak začali nepřesvědčivě deklamovat a koulet očima. Průměrné hodnocení jen s docela sebezapřením. ()

Botič

Více než pokračování The Conjuring mi přijde, že jsem dostal takový slabší odvar ze seriálu Mindhunter. Natočené je to pěkně, ale chybí tomu výraznější rukopis v oddělení strašení a závěr je tak přitažený za vlasy, až to působí dojmem, že to tvůrci zbytečně přehrotili. ()

Spiker01

Dle očekávání bez Wanovy účasti slabší člen tohoto mikrovesmíru, ale pořád v pohodě. Atmosféra je po většinu času velice chytlavá a neskutečně to táhnou herci, které jsme si tak oblíbili v předchozích dvou dílech (já osobně žeru hlavně Patricka Wilsona). Hit je to opět velký, jen mě mrzelo, že je to na horor až moc dlouhé a ke konci jsem se už cítil malinko přehlcen. Nicméně, porovnávat to s předchozími díly jejím nakoukáním nechci, dojmy by byly zřejmě horší, kdybych je měl v živé paměti.   PS : John Noble má ten nejděsivější obličej na světě. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)