Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

viperblade

Víš, co se říká o mužích s velkým mečem, že? Já bych to na takový průser, jak zde někteří uživatelé píší, neviděl. Jistě, film je předvídatelný, co si budeme povídat. Akce je místy trochu nepřehledná, ale ne vždy. A že Piráti z Karibiku (obzvlášť první díl) jsou opravdu někde jinde, to je taky každému jasné. Přesto jsem bavil. Sympaťák Jake Gyllenhaal tvoří s nevšední kráskou Gemmou tak skvělou dvojku, že filmu odpustíte všechny chyby a necháte se jen unášet na vlnách písku. A pokud si k tomuto připočítáte skvělého Kingsleyho a hláškujícího Alfreda Molinu (viz. hláška na začátku mého komentáře) tak vám vyjde, že Princ z Persie je dokonalý případ blockbusteru. Sednout si do kina (před obrazovku) na dvě hodiny přepnout mozek do polohy "off" a jen koukat na pěknou krajinu, krásnou Gemmu a kochat se výbornou hudbou. To je vše, co po vás film žádá. A pokud na tyto podmínky přistoupíte, tak byste neměli být zklamáni. Já nebyl, a proto filmu můžu dát poctivých 80 %. ()

castor

Uff, spíš Akrobat z Persie.. nebo spíš místy přeplácané nic? Banální historka natočená pro dvanáctileté publikum, ale naštěstí ne tolik hloupá a otravná, aby rodiče museli po projekci hledat nejbližší toaletu. Začnu tím pozitivnějším, akční scény nejsou zlé, zpočátku ba dokonce svižné a dobře natočené. Jenže stejně jako už tak mizerný děj začnou brzy řídnout a okoukávat se. Druhým pozitivem je chemie mezi ústřední dvojicí, dobře se na ně kouká, ještě lépe na Gemmu Arterton zvlášť. Jenže leccos pozitivní brzy zapadne do šedi průměru, akce začne působit chaoticky, příběh doznává dalších trhlin a také na podobnou látku toliko potřebný humor by jeden těžko hledal.. bezkrevná letní zábava!! ()

Rex Mundi

Ja som bola spokojná. Čo viac by sme čakali? Rozprávkový spektákel od Disneyho, kde je veľa bitiek, avšak príliš málo krvi - ako ostatne vo všetkých hollywoodskych fantasy štukoch. Čo sa dá robiť. Aj tak je to akčný, zábavný a hlavne na pohľad príjemný popkorn. Gemma Arterton sa mi síce nezdá taká nekonečne úžasná, aby som vzdychala nad jej krásou, ale mám holt iný vkus. Z vedľajších postáv ma potešili hlavne hlášky Alfreda Molinu :-) ()

CANNIBAL

Musím říct, že u Mumie z '99 jsem se bavil mnohem víc. Herecký obsazení je zde v pořádku. Trikově by to taky docela šlo. Akční scény jsou zbytečně moc urychlený. Scénář celkově nevýrazný, velice málo kouzelné magie. Film se až nesmyslně drží hlavního hrdiny, jak už tu kdosi poznamenal. Navíc žádný hlášky, anebo dobře mířený vtipný scény tu prostě nejsou, i když si film o ně doslova říká. Za mě průměrná podívaná. Je to velká škoda. ()

D.Moore

Svižný film, v němž prakticky není místo pro nudu (necelé dvě hodiny utečou.. Inu... Jako písek v přesýpacích hodinách), povedla se hudba, povedly se triky, dosti šťastné bylo obsazení všech rolí (hlavně Bena Kingsleyho). Výhrady bych měl k některým tupým dialogům, ale když si uvědomím, že Princ je vlastně obyčejný letní popkorňák s cílem pobavit a neurazit, není to až tak tragické. Snad jen na pilu humoru mohli páni scénáristé víc přitlačit. A Mike Newell zase mohl šetřit střihem. Parkourové dovádění po střechách a obzvlášť jednu těžko přehlednou "útěkovou" scénu bych si určitě víc vychutnal v delších záběrech. Tři a půl. ()

MM_Ramone

"Princa z Perzie" mám zafixovaného predovšetkým ako video hru na Play Station, pri ktorej som strávil hodne času. Bola to zábava. Filmová verzia ma však vôbec neoslovila. Je to síce natočené za veľa peňazí a čo sa týka filmových trikov tak je to prvá liga. Lenže na druhej strane je tu veľa aspektov, ktoré tento snímok ťahajú ku dnu. Ide najmä o príšerný herecký výkon Jake Gyllenhaala. Vôbec svoju úlohu nezvládol a typologicky sa tam absolutne nehodil. Angažovať Jakea Gyllenhaala do tohto filmu bola fatálna chyba. ** ()

Niktorius

Tak vám nevím, asi mě irituje, když se lidi ve filmech ze středověku chovají jako banda pubertáků, co právě vyběhla z diskotéky a do jednoho mišmaše je smíchána mughalská Indie, sassánovská Persie, islámská Persie a fiktivní Persie... Ale ne, moment, v Pirátech z Karibiku mi přece nic z toho nevadilo. Tak to asi bude tím, že ti měli daleko životnější fikční svět a jen z nich sálalo kouzlo romanticky přibarvených dálav a dávných časů, což se Princovi ne a ne podařit. A Piráti s sebou taky vezli jednu diváckou atrakci lepší než druhou a dovedli být i docela vynalézaví! Zato Princ je povážlivě zchudlý, akce nestojí za moc, pseudo-orientální lokace nudí a efekty jsou HODNĚ umělé (při digitálně-kulisovém dobývání města jsem jen se slzou v oku vzpomínal na úžasné monumentální scény z Lawrence z Arábie)... A pokud Gyllenhaal může se svým ksichtem hrát Peršana, pak už mi nepříijde nic divného na tom, že se připravuje film, v němž má Ind hrát Hitlera. ()

ripo

Cca v roku 1993-5 som ani nepredpokladal, že môže byť lepšia PC hra, ako je "Prince of Persia". Veď predtým som poznal iba primitívny tenis (dve paličky a jedna loptička) a logický Tetris. Nejeden večer bol prebdetý pri malom monitore nad dobrodružstvami Princa, ktorý sa musel prebiť za princeznou až do tých najvyšších poschodí paláca. Boje s kostlivcami i bojovníkmi v turbanoch - to bol záhul .... To bol ... Lenže film už nejako nie. Respektíve - pokiaľ by to bolo určené skupine 8-10 ročných - potom áno. Inak je to len a len oddychové kino na nedeľné popoludnie s jablkovým závinom na stole ... Ale i také občas treba, však ? ) ()

PinokKio

Králem mezi gameskami převedenými na filmové plátno u mne stále zůstává Silent Hill. Výborná výprava či dobře obsazený Jake Gyllenhaal jsou jedinými koukatelnými věcmi v tomhle jinak docela neakčním a dost předvídatelném filmu. ()

Spooner

Nakonec překvapivě slušná popcornovka jednohubka, ze které se sice žádná nová série asi nevyklube, pro jednou ale neurazí. Mike Newell je sice stále rutinér a svým nedostatkem nápadů posílá do průměru některé akční scény a ani moc napínavé to není. Jinak to ale ubíhá hodně dobře, pořád se tam něco děje a nudu jsem si rozhodně stěžovat nemohl. Jake Gyllenhaal to nakonec uhrál celkem dobře, Gemma Arterton jako holka na okrasu zde plní svou povinnost, Ben Kingsley předvádí své rutinního záporáka a Alfréd Molina si to celé vyloženě užívá. Ta akce nakonec i přes Newellovu snahu nebyla tak špatná, scenérie jsou úžasný a příběh byl až na posledních 10 minut celkem dobrej. 70% ()

Davies182

S odřenýma ušima se princ perský k průměrnému hodnocení v mých očích nakonec propracoval. Ale nebyl to lehký souboj! Ze začátku této na první pohled velkolepé dobrodružné podívané jsem jen nevěřícně kroutil hlavou nad dětinskostí a patosem zavánějícími scénami, kterých Newell do svého dítka vložil více, než je zdrávo. Filmové Sands of Time jsou nemastnou neslanou pop-cornovou odreagovačkou pro náctileté publikum, takže je asi hlavně moje "chyba", že jsem čekal lépe nasnímané akční scény nebo zručnější výpravu... Ne - mladým stačí rychlé candy střihy při mlácení a tupý příběh zabalený do zrádně překrásného kabátku. Mysl náročného diváka, která tudíž od této herní adaptace čeká něco více, než bezduchou zábavu, by se tu mohla ošklivě popálit... ()

gogo76

Musím povedať, že trailer ma vôbec nelákal, pripadal mi nezaujímavý a príliš trikový. Takto to s trailermi proste je. Vždy je tam snaha nasekať do nich čo najviac akcie a trikov a práve tie triky mi nesedeli. Preto ma film milo prekvapil. Dobré obsadenie, nádherné exteriéry, ale hlavne vydarené bojové scény, či naháňačky a kaskadérske kúsky v uličkách. Alfreda Molinu som nespoznal a záporák v podaní B. Kingsleyho mohol byť démonickejší. Scéna so závodmi na pštrosoch bola zaujímavá, ale najviac si cením, že M.Newell nemal snahu všetkú akciu nasekať do zbesilého a rýchleho strihu ako je to dnes v móde. Akcia bola vcelku prehľadná a romantika medzi hlavnými predstaviteľmi fungovala veľmi dobre. Ak by film obsahoval menej trikov, páčil by sa mi pravdepodobne ešte viac. Príjemné prekvapenie. 80%. ()

Mahalik

Chtěl jsem chytit bronz, ale dostal úpal. Totální suchó! Ošlehaný pouštním větrem a načichlý od pštrosích hoven, vkladám důvěru ve vás, moji zlatí kropenatí, že nebudete stejně jako já pošetile doufat v přesnou kopii hry. Demence nezná hranic, obvzlášť u mě. Kéž by byla poslední dvacetiminutovka inspirací pro celej film! Kvůli tomu jsem šel do kina! Neb vím, že mé léto bude ve znamení nudy, jsem ochotnej zahodit pozérství a postavit suprovou lodičku z písku, jakožto symbol posledního závanu perského větru. 70% ()

Reiniš

Newellův film mě mile překvapil, žádné zbytečné okecávání ani nadbytečné dějové odbočky se nekonají. Děj hezky utíká a Gyllenhaal s Artertonovou jsou adepti na nejsympatičtější pár roku. Tvůrci servírují divákovi přesně to, co chce za svoje peníze vidět (vybroušené akční scény, povedené efekty, nádherné exteriéry-to všechno tu je). Pravdou je, že ono líbivé TO je dnes viditelné téměř v každém Hollywoodském velkofilmu. ()

Xmilden

Od začátku ať jsem chtěl nebo nechtěl jsem porovnával s Piráty z Karibiku. Ještě v první polovině jsem své hodnocení viděl někde mezi 70%, což by znamenalo že se mi to líbí méně než druhý díl Pirátů, ale více než Trojka. Druhá polovina Prince ovšem své hodnocení ztrácí a já musím smutně zkonstatovat, že se film uhnízdil na chvostu i za celou Pirátskou trilogií. Chybu rozhodně nevidím že by Gyllenhaal nenahradil Deppa. O to tady ani moc nešlo. Gemma je taky luxusně krásná. Ale prostě celý ten příběh je dosti slabý. Ben Kingsley hraje záporáky prakticky pořád. Afred Molina potěší, ale časem omrzí jeho nadávání na daňový systém. V jednu chvíli mi na mysl vytanula i myšlenka zda-li film není trošku o Iráckém programu chemických zbraní, když Američané potřebovali záminku k svrhnutí Saddama. PS: Druhá projekce filmu žádná procenta nepřidává. Prostě jen obyčejný blockbuster, který se z hlav vykouřil prakticky již v době svého vzniku. 60% ()

Arbiter

Příběh který se nestal.. a nestal se náhodou poměrně pěkně. Dobré koření, ale vařil horlivý kuchta Newell - když už dá správné, tak mu pravidelně ujede ruka k přehnané korektnosti a dodavatel těch nejdražších z ingrediencí, Bruckenheimer, prozměnu toho oblíbeného koření sype všude takový tuny, až se spálej papily a vytrácí se pocit jakékoliv chuťové dynamiky.. Přehnaná pompéznost - když hluboká jáma, tak ta nejhlubší, když smrtelná past tak ta nejvícnejsmrtelnější - a cestování protivně vyšlapanými cestičkami pro takové neosobité režiséry, jako je právě Newell - nemá cenu dávat příklad, protože on z té pěšinky nesejde ani na okamžik. Celý film je jeden velký příklad - jsou tak hlavními mínusy filmu. Odkazy ke hře, i ty podprahové, potěší. Hlavní postavy, kostýmy, parkour, hudba.. Moc dobrá popcornová zábava. Prince of Persia má ale na víc. Těžko říct jak to bude s dvojkou, ale méně korektnosti, více šílenství, Gyllenhaal a Dahaka... sakra sakra to by bylo. Btw: všímáte si, jak si filmaři poslední dobou zjednodušují práci na detailnosti akčních scén zběsilým ,,hej tohle je vážně promakaná bojová scéna co má drive'' střihem? ()

-bad-mad-wolf-

Herní princové, z nichž film vychází, mě příliš nebavili, každopádně si myslím, že fanoušky tahle filmová adaptace neurazí. Je sympatické, že ačkoliv jsou Písky času spíše povrchní trikovou jízdou, nejsou cílené jen na omezené publikum hráčů, dokáží celkem uspokojivě zabavit a příběh není tak stupidní, jak by jeden čekal. Mluvilo se o nepřehlednosti akčních scén, což jsem nějak nestihl zaregistrovat - jsou nasnímané výborně a ačkoliv je jejich choreografie s oblibou přeháněná, jsou moc hezky vymyšlené a dostatečně pohledné. Velikým plusem je rovněž herecké obsazení. Výsledkem je nenudící akční fantasy, stojící především na výpravě a krásně ušitém audiovizuálním kabátku. Konec je už ve své monstróznosti poněkud úsměvný, ale vem to čert. ()

darkrobyk

Ani se nechce věřit, že jde o stejného J.Gyllenhaala, který hrál ve Zkrocené hoře. Jeho prkenné neherectví v Princi z Persie je strašnější, než Arnoldovo v Conanovi. Vůbec herecky jde o naprostou tragédii, mého oblíbeného B.Kingsley i A.Molinu nevyjímaje. Dobrá, pohádka pro děti. Jenže postavy stále někam utíkají, souboje jsou nepřehledné a neuvěřitelně odporně sestřihané, že by střihač zasloužil nafackovat, a nebo, ještě lépe, posadit ho a pouštět mu je dokola, triky mizerné, snad jen hudba vezme za srdce. Hm, digitální písečná bouře je zřejmě problém stejně jako udělat v PC věrohodnou vodu. Ale bortící se svatyně mohla být o mnoho lepší, o papundeklově digitálním a nevěrohodném paláci nemluvě - v dnešní době! Tvůrci se zřejmě chtěli natolik přiblížit původní počítačové hře, že se jim to téměř povedlo. Nepříjemné na oči, postavy si vás nezískají a šťastný konec tuhle hrůzu nezachrání. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze