Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

cheyene

Nechť si říká kdo chce, co chce, mně se Princ z Persie líbil opravdu hodně. Je to oddechový snímek, dobře řemeslně zpracovaný, hrají v něm sympatičtí herci, akční scény jsou velmi dobře ztvárněny a děj také není vůbec špatný. Krom toho jsem jako dítě hrával legendární pc hru Princ of Persia. Holt snímky typu Indiana Jones, Lovci pokladů,...a nyní i příběh Dastana mám rád. Všechny vyjmenované lahůdky vykazují společné ingredience a to sice velkou dávku dobrodružství namixovanou s výbornou akcí, osmaženou zajímavým dějem, okořeněnou legendami a mýtickými předměty, zalité perfektními záběry, ozdobené hereckými výkony (často zajímavými herečkami), šlehané dobrou hudbou a servírované v ideální stopáži, která chutná a nezačne nudit. S tímto snímkem jsem tedy nadmíru spokojený konzumní divák. ()

kinej

Z téhle blbosti se, doufám, Bruckheimerovi trilogii vyždímat nepodaří. Jednu hvězdičku dávám za hezkou krajinu. Jinak nůůůdááá. Vím, že v každém blockbusteru pro masy msui být vždy nějaká ta komická figurka, aby tam bylo všechno, ale Alfred Molina byl opravdu slabý. ()

paascha

Před dávnými a dávnými časy jsem vlastnil jedno z prvních PC a na disku obří velikosti 20 MB (he he he) jsem měl několik parádních her. Jedna z nich byla Princ z Persie a já si dodnes pamatuju ty hnusně reálné zvuky vyjíždějících nožů, ozvěny kroků v prázdných chodbách i masitě mlaskavé dopady těla na dno propasti. Kdeže loňské sněhy jsou, dnešní doba už tehdejší titány rozmělnila na prach a z něj uplácala vlastní zlatá telata...... Tento zbytečný film je jen dalším důkazem, že hra je hra a film je film, a že míchat to je práce pro mistry:-) ()

Fiftis

Ak čakáte ohromnou akciou prešpikovaný film, asi Vás sklamem. Film Princ z Perzie: Piesky času funguje len na drahých kostýmoch a sympatiách ústrednej dvojice, pričom herecký potenciál vo vedľajších úlohách či potenciálne dobré akčné scény, ktoré neboli dotiahnuté do dokonalosti, mohli z Princa Perzie urobiť letný blockbuster. Napriek tomu Vám návštevu kina odporúčam. Oddýchnete si, pobavíte sa a zistíte, že netreba plakať nad rozliatym mliekom. ()

Shakers

Film ponúka presne to čo má v žánri - Fantasicko-romanticko-dobrodružnú akciu. Mike Newell trochu pomalšie rozbieha film, čo je asi jediné mínus, ale potom už nasleduje len akcia a dobrodružstvo, sem tam aj ta romantika, ktorá je zvládnutá celkom fajn a scény medzi princeznou a princom sú miestami príjemne zábavné. Akcie sú zvládnuté na výbornú, výprava, kostýmy, efekty sú na tom zrovna tak a herci sú tiež dobrý. Ako som hovoril na začiatku film sa síce ťažko rozbieha, ale záverečné finále je už na tom oveľa lepšie. Dej je celkom dobrý a zaujímavý, ale s hudby od Harry-Gregson Williamsa by sa dalo vyťažiť aj viac. Ale inak celkom dobrý soundtrack. Klasický letný blockbuster. Updt. po druhom zhliadnutí už na mňa pôsobí oveľa lepšie a ten začiatok ako som spomínal, tak ... ten nieje zas tak nudný a uťahaný :-).Obľúbený soundtrack: Raid On Alamut, This Is No Ordinary Dagger, Destiny. 90% - 5* ()

DaliX

Nový Princ of Persia na ktorého som bol dosť zvedavý je schopným dielom hoci som čakal viac. Možno aj preto, lebo bol okolo toho dosť veľký humbuk, alebo možno aj preto, lebo je to adaptácia PC hry, a počul som, že dosť populárnej hoci som ju nikdy nehral. A som pravdepodobne aj rád, lebo je každému jasné, ako filmy podľa PC hier dopadajú. Samotný film je už potom čisto zmesou fantasy, akcie, nejakej tej zápletky a hlavných postáv. Jake Gylenhaal mi do tej úlohy zapasoval celkom dobre a Gemma Artenton takisto, vlastne sa mi páčilo ako medzi nimi funguje chémia takže tam nie je prakticky čo vytknúť. Horšie už sú na tom akčné sekvencie, ktoré boli miestami dosť neprehľadné, vizuálne efekty sa mi páčili. Najhoršie na tom dopadol samotný dej filmu. Ten je miestami zaujímavý ale miestami strašne uťahaný a nudný a v závere filmu som si už prial, aby bol koniec. Dokonca je tam pár scén, ktoré by som si vedel aj odmyslieť. Každopádne Rating PG 13 urobil svoje, nijaká krv, dokonca ani na zbraniach ma trošku zarazila, každopádne ako adaptácia podľa PC hry to bolo slušné. P.S.Pred návštevou kina som rozmýšľal, že by som si po filme zahral aspoň Piesky času. Po filme ma tento herný titul ešte viac odrádza. Ale ktohovie, možno si to niekedy zahrám a potom je pravdepodobné, že moje hodnotenie na tento film klesne. Zatiaľ je to za 4*. ()

Boogeyman

Poctivá letní oddechovka, dost dobře nerozím tomu, proč ve státech komerčně propadla, když jí z mého pohledu vše hraje do karet, aby Princ následoval Piráty. No, ale chutě amerického publika jsou nevyzpytatelné, takže zatímco aktuálně mimo sezónu pošahanci Jackass 3D zapsali 60 mega otvírák a Paranormal Activity 2 40 mega, našlapaný a velkolepý popcornový spektákl na motivy legendární počítačové hry v letním termínu otevíral pouze za 20 milionů. ()

playboxguest

Sands of time se mi playstationem prohnaly celkem třikrát, takže ano, sem tam jsem si při sledování filmu užila příjemného deja vú, nehledě na parádní obsazení, ústřední dvojice mi dost připoměla i tu herní. Filmový příběh taky svou jednoduchostí zhruba odpovídá hře, jen té akrobacie bych ještě špetku přidala, přece jen je to hlavní prvek, s nímž herní princ stojí a padá. Po chvilce váhání jdu na čtyři, páč proč ne, tenhle princ svou předlohu neuráží, čas od času lehoulince, nebo i dost okatě pomrkne, a já mu to po ty dvě hodiny docela žrala, když jsem se s titulky přistihla, že čučím do obrazovky jak zařezaná. 70% ()

sheen

Pro človeka, který vyrůstal spolu s prvním dílem legendární počítačové hry je to tak trošku srdcová záležitost. Počítačová hra úspěšně převedená na filmová plátna. Zábavné, pohádkové, kouzelné, akční, dobrodružné, přesně tak jako hra. Princeznu hraje nejkrásnější herečka současnosti, nejvíc sexy hlas :), kam se hrabou všechny rádobymodelky. ()

hippyman

hop skok přes potok, eniky beniky triky z dýky, a to všechno zasypat notnou dávkou předvídatelnosti, pohádkovosti, sem tam si něco vypůjčit (tax free) od kolegů a 486ková šedivá plošinovka ožívá v popcornových barvách... i když musím uznat, že tahle pouštní malina byla v HD rozlišení slupnuta celkem s chutí... přesto se mi pravděpodobně vytratí z hlavy dřív, než dozraje dvojka... 60% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +Jake a Gemma, efekty, triky, zpracování -scénář, děj, některé postavy a herci mi nesedli/// Dám čtyři i když nejraději bych dal tři hvězdičky. Je to lepší než Souboj Titánů, ale to jen proto, že ten dopadl hodně špatně. Nechápu čím to, že jsou "písečné" filmy v poslední době tak nudné (viz. Sahara). V tomto případě je to možná nedostatkem invence a originality. Děj je velmi předvídatelný a po dějové stránce mě myslím vůbec nic nepřekvapilo. Moji pozornost udržovali triky, výprava a akční stránka filmu. Je na co koukat, když je akce, tak se fakt něco děje, nedokážu posoudit nakolik tomu (ne)pomáhá kamera, ale po této stránce si po akci hladoví jedinci přijdou na své. Po stránce "herní předělávky" si myslím, že se tvůrcům slušně podařilo vystihnout svět, některé postavy, barvy a výpravu. Když to zjednoduším, Princ skáče, běhá, dělá akrobatické kousky, zachraňuje, bojuje. Prostě kdo hru viděl alespoň v pohybu, tak bude v obraze. Jiné je to dějově, kdy nedokáži objektivně říct, jestli se tvůrci trefili příběhem a scénářem do toho herního, protože hry jsem dosud bohužel nehrál. Možná i proto mě to nechává trochu chladným a nebo už začínám z her vyrůstat. Tak či onak se ale nejedná o špatně udělaný film a věřím, že si svoje fanoušky najde. Ale jestli bych si dal pokračování? Teď po zhlédnutí ani nemám chuť./// Celkem 71%/// ()

salahadin

Prince of Persia aneb game of throne. Kdyby takhle nějak vypadal každej letní výplach našich peněženek, byl bych spokojen. Dastan popíjí creatine a používá cheaty ze hry. A opět tu máme záchranu světa, to je jak na kolotoči u Amíků, jim prostě o nic jinýho nejde. Nebo zkrátka se bez toho blockbuster neobejde? Kompletní scény v podzemí města jsou příšerné (co to ti filmaři kouří za matroš?). Celá mytologie filmu je opět debilní a postavená na hlavu, jak jsme koneckonců u Jerryho produkce zvyklí. Ještě, že to netočil Bay, jinak by v Persii všechno explodovalo. Naštěstí většina filmu dopadla dobře, protože je zábavná a nad věcí. A ústřední duo Jake a Gemma je na blockbusterové poměry zcela nadstandardně povedené. Gemma je jako princezna po čertech sexy ženská a handrkovat se s ní by byl zážitek:) ()

Disk

Určitě to takový průšvih, za jaký se Princ vydává, není. Oproti otřesnému Souboji Titánů jde o geniální záležitost. Sice v závěru je to přetrikovaný bordel (radil Miku Newellovi Lee Tamahori?), přesto se jedná o solidní podívanou na nedělní odpoledne. ()

Rosaviva

Můj problém byl, že jsem to v rámci 3. Filmové noci v Palace viděla ve 4 hodiny ráno a v sále, kde nefungovala klimatizace, takže to bylo s tou pouští poměrně autentické. V celku se mi to líbilo, až na to, že s tim vracením času mi to přišlo občas až moc nejasné, ale tak to bývá, když se někde vrací čas. Možná by se mi to líbilo víc, kdybych to viděla někdy jindy, možná míň, takhle je to zlatý střed. 3* ()

Cappuccino

I keď je Mike Newell učebnicový príklad režíjného dreva, Prince of Persia zas tak megalománne nepokazil. Filmový kameň úspechu však v tom prípade spadá na hlavu skvelého Jakea Gyllenhaala a roztomilú Arterton, pri ktorej treba hlasito zařvat "Damn, she's so cute!". Bojové scény sú taktiež ako herecké sympatie na vysokej úrovni, pričom jediný vhodný dôvod kvôli ktorému znížiť hodnotenie bude zbytočne dlhá stopáž a pocit, že sa konala iba oddychová "jednorázovka". A "jednorázovkám" žiadne obzvlášť nadmerné hodnotenie neprisluhuje, no nie? ()

Allien.9

Kdybych měla podrobně rozpitvávat každou věc, která se mi na "Prince of Persia" líbila, byli bychom tu podle nejpříznivějších prognóz do zítřka... Takže stručně: Vizuální stránka filmu nemá chybu, hudba je okouzlující, Jake Gyllenhaal JE prince of Persia, nelogičnosti v ději jsem nezpozorovala a poprvé od dob geniálního "Pána Prstenů" jsem měla pocit, že se mu může nějaký film směle postavit, co se výpravy týče... "Prince of Persia: The Sands of Time" je překrásná pohádka, při jejímž sledování (konečně) upřímně fandíte hlavním hrdinům a zároveň máte pocit, jako byste na tváři skutečně cítili suchý vánek arabské pouště.:-) Dodatek: Každá druhá filmová demence, která neměla nikdy spatřit světlo světa, má pokračování a tohle ne? Co dodat, prostě hnus. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze