Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Dokumentárny
  • Animovaný

Recenzie (2 543)

plagát

Nech svět světem (2023) 

Nechutne rozťahané, takmer bez napätia, s hlúpym koncom... Zabitých 139 minut môjho života ... ;)

plagát

Nyad (2023) 

O silnej vôli a o silnom pute medzi trénerkou a plavkyňou. Jej snom bolo preplávať z Kuby na Floridu. Nepodarilo sa jej to za mlada, tak to skúsila v seniorskom veku. Neodpustím si jedno klišé - "herecký koncert" dvoch, pre mňa mimoriadne sympatických herečiek. Jodie Foster a Annette Bening. 4****

plagát

Železný stisk (1977) 

Taku stupídnu Eastwoodovku som este nevidel ....

plagát

Náš vesmír (2013) 

Neuveriteľne patetický komentár ....

plagát

Moře klidu (2021) (seriál) 

Ohavnosť najhrubšieho zrna. Producenti stavili na dlhú minutáž so šialene nudnými strihmi a naťahovanými scénami. Mojich najhorších 8 hodín pri obrazovke. Nespravte prosím, rovnakú chybu a tomuto seriálu sa vyhnite veľkým oblúkom!

plagát

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021) 

Trpel som a v 60. minúte prišiel domov synátor z Prešova a oslobodil ma od ďalších 40 minút psychických trestov. Trápnosť, naivita, bez štipky nápadu.

plagát

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021) 

Zdolať všetkých 14 vrcholov osemtisícoviek je nadľudský výkon. Zdolať ich ale v rámci necelých siedmych mesiacov je neuveriteľné! Keď si Nimsdai Purja niečo zoberie do hlavy, tak za tým ide ako buldozér. A tak sa rozhodol zdolať 14 štítov v rámci jednej horolezeckej sezóny. Reinhold Messner ich zdolal tiež, ale za 16 rokov. Musím ale poznamenať, že on to dal alpským štýlom, teda bez pomoci kyslíka. O Messnerovi ste isto počuli. Ale počuli ste o Nimsdai Purjovi? Nie? No tak to bude asi tým, že je Nepálčan a nemal takú obrovskú podporu svojich lokálnych publicistov a novinárov. A aj o to mu šlo. Aby západná civilizácia nebrala šerpov ako čosi čo nemá meno, ale ako plnohodnotných alpinistov, hodných rovnakého uznania ako tí druhí. K filmu: Pokiaľ hodnotím výkon Nimsdaia, tak maximálny počet. Pokiaľ mám hodnotiť kvalitu filmu, tak jednu hviezdičku musím ubrať. Veľmi narýchlo zostrihané a pritom si viem celkom dobre predstaviť 14-dielnu  minisériu, kde každý diel by bol venovaný jednému vrcholu.

plagát

Prebudím sa včera (2012) odpad!

Na chate, po práci kopania kanálov som si chcel hlavne oddýchnuť. Švagor nechal bežať tento stupídny film a mne sa na viacerých miestach zdvíhal žalúdok z tých amatérskych a trápnych scénok, "zápletok" a iných zhovadilostí. Maskéra by som poslal do Antarktídy, nech mu vychladne mozog. Lebo on si zjavne myslí, že na "ostarnutie" stačí nastriekať sivú farbu na vlasy, prípadne ženám nasadiť totálne nesadnúcu parochňu a na nos strčiť okuliare. Humus. A k výkonu Mádla sa ani radšej nebudem vyjadrovať.

plagát

Posledná pevnosť (2001) 

Toľko nereálneho pátosu som už dávno nevidel ....

plagát

Prvý vo vesmíre (2017) 

Ruská kinematografia ešte nezomrela. Práve naopak, týmto "kozmickým" filmom dokázala, že ešte drží aké také tempo so zahraničnými miliónovými produkciami. Lebo toto je klasický blockbuster. Rusi videli, a vedeli, že v kozme sa stalo mnoho zaujímavých vecí a vedeli aj to, že za čias boľševika sa na svetlo božie nedostalo nič, čo by nebolo prefiltrované aspoň dvadsiatimi politickými komisiami. Američania mali svoje "Apollo 13", Rusi ukázali veľmi dramatický skutočný príbeh z čias, keď si amíci a sovieti merali svoje pipíky a súťažili kto ďalej načúra. Tu konkrétne šlo o to, kto bude prvým človekom vo voľnom kozmickom priestore. Bol to Alexej Leonov. Ako malé dieťa som sa dočítal len to, že Sovietsky zväz ukázal svoju prevahu v dobýjaní kozmu a po prvej družici, po prvom kozmonautovi, prvej žene v kozme šlo už len o to, kto vystúpi ako prvý mimo kozmickú loď. Sovieti by obetovali aj životy letcov - kozmonautov, len aby docikali najďalej práve oni. Preto sa právom tá doba nazýva preteky v dobýjaní vesmíru. Leonov bol prvý, ale doteraz som nemal ani tušenia, aké nesmierne dramatické to bolo. A to mi ukázal práve tento veľmi dobre natočený ruský film, ktorý sa nebál hodiť trošku kritiky na vtedajšiu dobu. Tí čo majú radi "kozmické" filmy podľa skutočnosti by si ho určite nemali nechať ujsť. 4****