Nyad

V šedesáti letech uplavat víc než 160 kilometrů z Kuby na Floridu bez jakékoli ochrany před žraloky? Diana Nyad má prostě celoživotní sen a teď si ho chce splnit. (Netflix)

Master19

Při závěrečných titulcích jsem měl tendenci hodnotit 5* příběh a přehlédnout to, že film nenabízí nic moc navíc. Herecky je to zahrané výborně o tom není pochyb, příběh jako ze scénáristické příručky "jak nejúčinněji dojmout diváka" a exteriéry bezchybné. Něco tomu ale chybělo a nejspíš to mohl vyřešit ostřejší prostřih. ()

POMO

Filmařsky standard, ale se silným příběhem a dvěmi hereckými matadorkami Jodie Foster a Annette Bening v plném nasazení pro film, kterému věří. Přátelství a podpora za hrob, vůle a neoblomné přesvědčení, které hýbe světem. Příběhově náznaky oscarových parametrů, ale film nejspíše prošumí mimo pozornost mas podobně, jako loni Howardových vynikajících Thirteen Lives. Mám radost, že Jimmy Chin proniká na pole celovečerních filmů. ()

elanius

(4/2024) / Remeslo parádne, celý film je taký prirodzený a ľudský, dobre sa na to pozerá, cez hercov po dosť verné technické spracovanie (občas sa vo filme objavuje autentický materiál). Silné momenty, hlavne k záveru tomu nechýbajú, ale emócie v podstate vyprchali pár minút po filme. Podľa mňa je to tým príbehom, aj keď neskutočný a obdivuhodný na jednu stranu, v podstate ničím ušľachtilý a vlastne celkom sebecký na druhú. Je to ale natočené fakt zručne a na to, že príbeh je dosť repetitívny, bavil som sa. Jodie podľa mňa ešte o kus lepšia ako Bening. Netflix ale slušný zárez, v rámci Oscarov možno vedľajšia pre Foster? (7/10) ()

verbal

Uplavat ne jeden zátah v předraqovém věku 160 kiláků na otevřeném moři, to je naprosto neuvěřitelný až nemožný výkon! Sice tenkrát mezi Kubou a Západním klíčem asi vychcípaly všechny makrely, když se tam bába kapku odmočila, ale i tak klobouk dolů. A pokud takový počin navíc spáchá vyžilá superlesba, která se seksuálně dezorientovala patrně proto, že ji v mládí šovinistický mačotrenér špatně píchal, je to prostě probuzněný sen, po němž musí každá bolševize mlsně skočit jako slepice po Netflusu. Nicméně je z toho přeqapivě vcelku záživný, dobře zdramatizovaný a odsejpající film, v němž se moc nelíže ani nelká. Navíc fantasticky zahraný! Anetka tu odpudivou, autisticky sebestřednou a totálně bezohlednou krávu střihla tak dokonale, že máte místy neodolatelnou chuť podržet ji hlavu pod vodou déle, než je zdrávo, a nikterak nezaostala ani Agentka fretčí xicht v roli sympatické a nekonečně trpělivé kámošky na leasing. Zásadně mi vadil pouze ten klišovitý kýbl pseudomotivačních mouder o tom, že když máš patologicky kompulzivní sen za každou cenu se brutálně zhuntovat jen proto, abys byl v něčem pyrhově první, musíš za ním prostě jít. Ne, kurva, nemusíš, stačí jen skáknout k psychiatrovi! ()

Streeper

Byla jsem mile překvapená jak moc se mi nakonec snímek líbil. Určitě tomu připspěly i skvělé herecké výkony, kterým vévodila Annette Bening. Zároveň mě moc zaujalo téma, o kterém jsem do zhlédnutí filmu nic nevěděla ani netušila a je neuvěřitelné, že něco takového se opravdu stalo. Smekám před takovými lidmi a jejich odvahou. Film je krásně natočený, na nic si nehraje a ukazuje příběh tak jak má. Zároveň baví a funguje i po emoční stránce. ()

• Skorší scenár Roberta Speclanda bol v roku 2015 uvedený na čiernej listine najlepších nevyrobených scenárov roka. (Arsenal83)
  • Natáčení filmu probíhalo ve státech USA (městech Key West a Los Angeles) a dále pak ve státech Kuba a Dominikánská republika. Točilo se od 15. března do 15. května 2023. (GASTON73)
  • Film zjednodušuje plavbu Diany Nyad (Annette Bening) z Kuby na Floridu, zobrazuje ju len s jedným plavidlom a zameriava sa na plávanie „bez asistencie“, čo skresľuje skutočnú udalosť zahŕňajúcu viacero plavidiel, komplexnú posádku a použitie rôznych zariadení. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD