Príbeh sa odohráva symbolicky presne devätnásť rokov po Poslednej krížovej výprave, v dobe rodiacej sa studenej vojny. V roku 1957 je Indiana Jones (Harrison Ford) profesorom archeológie na prahu penzie, ktorý si napriek búrlivej minulosti zo všetkého najväčšmi užíva pokoj a nebezpečne sa začína podobať svojmu otcovi. Staré inštinkty sa v ňom prebudia vo chvíli, keď sa objavia stopy vedúce k legendárnej Krištáľovej lebke a hlavne informácie, že po tomto údajne mocnom artefakte prahnú sovietski agenti. Indy preto strasie únavu a vydá sa na ďalšiu mimoriadne dobrodružnú cestu, ktorá ho zavedie až do vnútra peruánskej džungle, kde sa má táto vzácna relikvia ukrývať. Jeho úhlavným nepriateľom bude tento raz všetkého schopná ruská agentka Irina Spalková (Cate Blanchettová), sprevádzaná armádou hrdlorezov. Ruské komando pod vedením uhrančivej plukovníčky sa chce zmocniť krištáľovej lebky, aby s jej pomocou vyvinula „myšlienkovú zbraň“, ktorá by Sovietskemu zväzu umožnila ovládať myslenie všetkých ľudí na svete. Ani Indy nie je na svoju výpravu sám. Na jeho strane stojí spriaznený dobrodruh Mac (Ray Winstone), ktorý má však tendenciu každú chvíľu ho podraziť, ďalej napomádovaný frajer Mutt Williams (Shia LaBeouf), ktorý si permanentne uťahuje z jeho veku, a jeho prvá a zrejme aj jediná životná láska Marion Ravenwoodová (Karen Allenová). (TV JOJ)

Ištván87

Sice to nedosahuje úrovně předešlých tří dílů (vyjma dvojky), ale to asi nikdo ani nečekal... Nicméně, nebýt toho sci-fi konce, dal bych tomu v rámci nostalgie asi plný počet, protože jinak film splňuje přesně to, co od Indyho žádám... Navíc Karen Allenová vypadá až neuvěřitelně dobře a Cate Blanchett patří v rámci ženských záporaček k nadprůměru... ()

becki_tu

Indiana Jones se vrací po téměř dvaceti letech, o pár vrásek bohatší, o zkušenosti bohatší, o vizuální triky bohatší, o mladého pomocníka bohatší, ale pořád je to ten smolař, dobrodruh a vtipálek jak ho známe z původní trilogie. Spielberg s Lucasem se můžou zcela zaslouženě poplácat po zádech, protože nový Indiana je sice svým způsobem zase trochu jiný než předchozí díly, ale k původní trilogii se zařadí jako další plnohodnotný člen rodiny, která se navíc může v budoucnu klidně ještě rozrůst, protože závěrečného pomrknutí v kostele si snad ani nejde nevšimnout. Parta v čele se Spielbergem, Lucasem a Fordem se vrátila ve velké formě a parádě. Díky. 90% ()

mm13

Ešte pred prvou klapkou som čakal katastrofu. Po prvých ohlasoch väčší prúser, než akým to nakoniec je. Ale o neviem akom víťazstve tu hovoriť nemožno, cirka päť skutočne vydarených scén je žalostne málo! Potvrdilo sa, že táto séria mala zostať pekne symbolicky ukončená "Poslednou krížovou výpravou". Prvá polhodina je neprirodzená až strach, dokonca aj Cate Blanchett akoby mala problém poriadne sa rozbehnúť. Samotný Indy tiež chytí správne tempo až keď vstúpi na scénu frajerík Matt... a razom je jasné, ktorej línii mali páni filmári venovať maximum pozornosti! Ten nemá slabý moment v scenári a Shia tento dobrý dojem bez najmenšieho zaváhania násobí, pretože bol popri profesionálke Cate z celého tímu asi jediný, kto sa sústredil a snažil - všetci ostatní akoby si mysleli, že sa to točí práve kvôli nim a že divák sa má z ich účasti na tejto onanii roztiecť... Pán Lucas, pán Spielberg, točte si čo chcete a dokedy chcete, zakázať vám to nejde, ale aspoň na návraty sa už fakt raz a navždy vybodnite. [50%] ()

Bauer

Dlouhých 19 let jsme museli čekat, než vznikne další díl. Indiana Jones měl zůstat jen trilogií, protože třetí díl byl výborný, ale tohle nějak nerozdýchávám. Jak definovat čtvrtý díl kultovní záležitosti, jako je Indiana Jones? Počkejte. Ano, mám to! Velké zklamání. Takovéhle zklamání jsem tedy vážně nečekal. Po slušném 10-ti minutovém úvodu to šlo tak rapidně do hajzlu, že jsem kýval nevěřícně hlavou a přemýšlel jsem, zda-li to páni Spielberg a Lucas myslí vážně a nebo jestli si z nás dělají pouhou srandu. Na tuto otázku si bohužel nedokážu odpovědět, ale doufám, že tohle nemysleli vážně. Já chápu, že Steven Spielberg má asi nějakou citovou vazbu k mimozemštanům ale nacpat je do dobrudružného filmu mi přijde na hlavu postavené a konec s letajícím talířem je tak debilní, že jsem byl tak zhnusen, jako jsem už dlouho nebyl u filmu. Pokud bych měl popsat můj výraz u konce filmu, tak by to bylo nasledovně: svráštělé čelo, vytřeštěné oči a ústa dokořán a opět ta myšlenka CO TO SAKRA JE?! Vztah mezi Fordem a LaBeoufem je tak předvídatelný, že si to scénárité taky mohli odpustit. Navíc čtvrtý díl Indiana Jonese je určitě nejakčnějším dílem, ale nalijme si čistého vína! Není té akce až zbytečně moc? Celkem 123 minut a z toho asi tak 100 minut akce. Zbylé minuty tvoří některé vtipné scény, třeba scéna s hadem, tak té jsem se úpřímně zasmál. Hudební motiv zůstal samozřejmně stejný a ani snad nebylo přidáno nic nového. Například v Rambovi 4 bylo něco málo nově přidáno. Zde nic! A to je docela škoda. Obsazení do role Indiana Jonese je stále stejné. Harrison Ford je ve svém věku stále charizmatický a stále je to neuvěřitelný frajer. Shia LaBeouf dokazuje, že je velmi talentovaný a Cate Blanchett prokázala, že docela slušně zvládá ruský přízvuk. Tohle už je jen průměrný film, který se veze v úspěchu předchozích dílů a záměrem je vytřískat z toho co nejvíce peněz. Jako letní oddychovka se to dá snést, ale jako film na který bych mohl koukat i vícekrát se to určitě považovat nedá! ()

MáŠa

Tak jako co k tomu říci? Tak třeba to, že třetí díl zůstal nepřekonán. Čtvrtý Jones vtipem poměrně šetří, je přehnaný (což i v některých momentech býval dřív), má trošku složitější příběh, do všeho zapletl mimozemskou báchorku, která je navíc celkem divná, protože s žádnými živými alieny se tu nesetkáme, ... No, prostě nic světoborného pod sluncem ()

luka4615

Solidní dobrodružný film, který ale na své předchůdce hodně ztrácí. Myslím, že největší slabinou tohoto filmu je použitý artefakt a přítomnost mimozemšťanů. Jako by tím Indy ztratil kus své "uvěřitelnosti". Nicméně i přesto se jedná o parádní akční podívanou, která musí milovníky Indyho pohladit na duši. Ve snímku tentokrát nejsou zastoupeni "náckové", ale sovětská vojska v čele s Irinou Spalko v podání Cate Blanchett. Akce je skvěle vyvážená, Spielbergovy nápady asi nemají mezí. Do toho všeho nastupuje nový člen "týmu" Rafan, který má (asi) s Indym jakýsi příbuzenský vztah. Sice mnohokrát okoukané "klišé" z jiných filmů, nezapomínejte však, že tady jste u mistra Spielberga, takže i tuto linii vykreslil skvěle. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull je pro fanoušky původního Indiany něco jako výlet do země zaslíbené. Půlku diváků dojme a nadchne, půlku znechutí a odsoudí ho. Já se i přes nedostatky které film má hrdě hlásím k té první polovině. „Somewhere your grandpa is laughing.“ ()

Morholt

Bavil jsem se stejně jako u předchozích dílů a to znamená královsky. Nemám co vytknout., kromě konce, ale to je jen drobná a bezvýznamná šmouha. ()

Sawy

Já jsem byl spokojený.Království křišťálové lebky mi přijde jako důstojné uzavření téhle série a jen doufám,že plány na natočení pětky se nikdy nezrealizují.S Indyho stářím jsem počítal a docela mi proto vyrazilo dech,že Harrison Ford se rve,skáče,utíká a šklebí se,jako by mu bylo o dvacet let míň.Cate Blanchett je slušná záporačka a ten její ruský přízvuk jsem fakt žral.K tomu se vrátila moje milovaná Marion a Karen Allen je ještě pořád kočka.A skvěle se uvedl taky Shia LaBeouf,kterého si docela dokážu představit jako Indyho nástupce.Scény honiček jsou vskutku povedené,jak ta v knihovně tak ta v džungli a co je důležité,v každé scéně je přítomná ta stará dobrá jonesovská atmosféra,kvůli které tak miluju předchozí filmy.Samozřejmě nechybí hlášky a humorné situace jako ta s tekutým pískem.Spielberg se s filmem pomazlil a dal si záležet,aby fanoušci nebyli zklamaní.Potěší spousta narážek na předchozí díly.Finále je už přece jen trochu přes čáru a právě to film u mě stálo tu pátou hvězdičku,ale nejdůležitější je,že návrat se povedl a mezi současnými dobrodružnými filmy nenajdete lepší,sympatičtější a zábavnější snímek než je tento.85 % ()

Lucasion

„Damn, I thought that was closer...“ Pamatuji si to jako včera. Byla půlnoc ze dvacátého prvního května na dvacátého druhého. Sedím v kině a očekávám čtvrtý příchod mého oblíbeného filmového hrdiny. Po dlouhých 19 letech se totiž vrací Indiana Jones. Nejočekávanější film roku 2008 a možná i nového desetiletí. Proč? To je přeci zřejmé. Původní trilogie ve mně probudila lásku k filmografii jako takové a návrat této filmové ikony je prostě pro mě velkou událostí. Opět se objevuje hora Paramountu a už tu máme americké vojáky, kteří táhnout jednoho zmláceného muže z kufru. Záběr na nohy, a už si stín nandavá hnědou fedoru a Indy je zpátky. Skvělý nástup na scénu. Z amerických vojáků se vyklubou Sověti a útěk z Oblasti 51 je super. Pak už nezbývá, než aby si Ford navlékl koženou bundu, vzal do ruky bič a jede vstříc dobrodružství. To tentokrát spočívá v hledání El Dorada a pátrání po tajemství křišťálové lebky. Harrison nám trošku zestárl, pravda. Ale krom šedivých vlasů a pár vrásek je to stále stejný Indiana Jones, jako byl před lety. Odkazy na předchozí trilogii se mi také líbí. Přírůstek do série v podobě Mutta Williamse (Shia LaBeouf) je taky chválihodný. Nechybí legendární hudba, pořádné rány do obličeje a dokonce ani honička v džungli s náklaďáky a auty. Poslední scénu vymyslel Spielberg taky dobře. Indy je prostě jen jeden a tak to má být. (98 %) ()

Shaqualyck

Kdo dlouho vybírá, přebere. Bohužel. Nějak nejsem doteď (ani po 4 letech!) schopen pobrat, jak si ze všech scénářů, které byly triu Spielberg, Lucas, Ford strkány pod dveře, dokázali tihle tři protřelí pardálové vybrat takovou slátaninu. Nabízí se jiná varianta. V záchvatu neohrožené tvořivosti společně přepisovali původní text natolik zběsile, až se z Indyho stal obstarožní obr na hliněných nohou. Závěr si z diváka dělá dobrý den, permanentně se hřebelcující Šája Hověz mě neuvěřitelně iritoval a Ray Winstone s Johnem Hurtem se úspěšně ucházejí o titul nejzbytečnější postavy v dějinách dobrodružného filmu. Šermířská scéna poplatná duchu doby a hlavně Pirátům z Karibiku (lidi to chtějí vidět, skara!) pak už balancuje na hraně WTF univerza. Vpravdě „šokující“ rodinný reunion je nucený jak úsměv na tváři Miroslava Kalouska po prvním ranním frťánku. Krom toho, brutálně na sílu přehrávající Cate Blanchett vypadá, že sem omylem vypadla z nějaké starší bondovky. Holka absolutně nepochopila, v čem spočívalo kouzlo elegantních a inteligentních zlořádů původní trilogie. Suma sumárum, několik výborných scén (lednice, campus chase,…) nezakryjí fakt, že Indiana Jones utrpěl při usilovné resuscitaci tolik šrámů a podpásovek, že z něj krom biče a klobouku vlastně mnoho nezbylo. A to je strašná škoda :( ()

ScarPoul

Na tento rok budem spomínať a budú to sakra dobré spomienky. Každý príbeh , ktorý budem rozprávať svojim deťom sa bude začínať" bolo to leto 2008 a začalo to Ironmanom. Potom prišiel Speed Racer, Indy 4 atd. Musím na začiatok podotknúť že toto je naozaj INY Jones. Ale to neznamená že utŕžil na svojej kvalite teda aspoň mňa pobavil. Čo je však pri tomto filme naozaj obdivuhodné a možno práve preto sa považuje Spielberg za naj režiséra all time je že natočil také niečo čo vlastne vykráda všetky dobrodružné filmy ako mumia, tarzan a v hošom prípade Marabunda vraždiace mravce ale aj napriek tomu je to stále indy a vy mu to skrátka musíte odpustiť. Chyby, ktorých je tak strašne veľa- užovka, jadrový výbuch, koniec, nahánačka v pralese, samotná krištálová lebka ktorá je raz magnetická a raz nie, tý dvaja suchý indiáni pri vchode do hrobu. toto je len malé smietko celkových chýb, hlúpostí a vykrádačiek ale ako som ja už raz povedal vyrastal som na komiksovkách a filmoch stevena sommersa takže toto bolo presne podľa môjho gusta, efektné scény a hudba skrátka všetko bolo úplne skvelé a dodávalo filmu nový rozmer, aj keď koniec bol naozaj moc počítačový a príliš space. Každopádne je tu padaťelné prepojenie so star wars, v jednotke na stene v miestnosti archy postavičky r2d2 a c3po, v dvojke bar Obi-wa, a tu neustále hláškujúci Indy" i have bad feeling about this" koho vám to len pripomína a musím priznať že keď sa mimozemšťan formoval už som čakal že na mňa vyskočí zelený yoda. Nesklamal si Steve. Pekne sa nám to leto začína. ()

Pepy

Další pokračování Stevna Spielberga mě opět dostala do natšení a potěšení. Herec Harrison Ford, kterému není už dvacet let, opět dokazuje, že stále má tu fyzičku, aby mohl točit tyto dobrodružné filmy. Mladý klučina Shia LaBeouf, zase postupuje na další schůdek holywoodské slávy, která ho nemine v jeho kariéře. Podívaná byla pěkná a film aspoň rychle uběhl. ()

Genero

"Ahoj Stýve, jak to šlape, chlape?"..."No nazdar Džordži, draku, to je dost, že cinkneš, sem tě neviděl, vole..."..."Hele Stýve, sem si řikal jestli něco nepodniknem, ty poslední modrý trika s Yodou, víš, žádná sláva, bych si trochu potřeboval spravit chuť."..."Takže ty mi vole chceš říct, že dáme toho Indyho, konečně?"..."No napadlo mě to, je to taková rána na jistotu jestli mi rozumíš. Máš už ten konec, nebo to vyšumělo?"..."Ty vole Džordži draku, já to beru horem dolem a nevim- mě to už ani nebaví vymejšlet, Frenk prej budem hledat Atlantidu nebo co..."..."Ty vole Stýve to je debil, se posral ne, víš co by to stálo?"..."No dyk, kdo má na to brát, von si to představuje jak Hurvajz vole... No já nevim, já to mrdam, tak tam dáme emzáky:"..."No vidíš Stýve, ty si hlava, mam na pentiju čtyřce novou grafiku, tak dem do toho. Co Ford, nemluvil si s nim?"..."No nemluvil vole, ale ten do toho pude, neměj strach, dyť je furt v hovnech, taky potřebuje ňákej hit. Já mu cinknu, ale sem v klidu. Jenom neni nejmladší , myslíš že to utáhne, dyť je rád že je rád."..."No tak mu dáme k ruce někoho mladšího, co myslíš?"..."Jasně, sem myslel toho Mádla."..."Ty vole Stýve, to by bylo drahý. Ale myslel sem Šíju, ten nedávno dotočil Transformátory, tak je v kurzu, to si holky urvou rodildla."..."No tak dem do toho, vole, se všichni podělaj, legenda se vrací vole, hahahaha..."..."No hlavně že z toho něco kápne, Stýve, nic já du dodělat ten novej vizuál k Válkam, limitovaná edice vole Čubaka namodro,hahahaha, tak v pátek kámo." ()

Lacike

Prvych 40 minut je uchvatnych a chemia medzi Fordom a Labeoufom je len o nieco slabsia ako medzi Fordom a Connerym v trojke. Dockame sa skvelych pomrkavani na predosle diely a uchvatnej akcie so spickovymi kaskaderskymi kuskami. A cele je to natocene dokonale prehladne s minimom strihov. Ma to aj skvele vykreslenu dobovu atmosferu a cely tento uvod navnadi na neskutocne dobrodruzstvo. Ale od chvile, ked sa nasi hrdinovia dostanu na cintorin, tak sa to vsetko nejak zadrhne a zo styloveho a zabavneho modu, ktory nemal daleko k dokonalej trojke sa film prepne na tupu priamociaru akciu s infantilnym detinskym humorom, ktora je cim dalej tym viac digitalnejsia a sterilnejsia. Dolezite informacie sa tam podavaju len tak mimo rečou (Indyho otcovstvo) a nic sa tam uz prilis neriesi. Finale s mimozenstanmi mi nevadi svojou pritomnostou ale vôbec ma nebavilo prevedenim. Klasicky sucasny digibordel, ktory vo mne nevyvolal ziadne emocie. Celkovo je vysledok dost rozpacity. Stale som rad, ze tento diel vznikol vdaka skvelemu uvodu. Ford ho stihol natocit za minutu dvanast, pretoze stale este pôsobil uveritelne aj v akcnych scenach. V novych Star Wars uz vidno, ze je na akciu stary a v pripadnom dalsom Indiana Jonesovi si ho uz v akcii neviem predstavit. 6/10. Poradie jednotlivych dielov je u mna taketo. Dokonala nedostizna trojka. Dlho nic. Solidna jednotka, ktorej na konci dôjde dych. Zase mensia medzera. Stvorka vdaka uchvatnemu uvodu. A nakoniec sice oldschool ale na môj vkus prilis infantilna dvojka. ()

maseer2

není to tak dokonalé jako Dobyvatelé ztracené archy nebo Poslední křížová výprava, ale Indy každopádně, ač zestárl, pořád válí jako zamlada, já jsem se skvěle bavil a nebýt dost nudné druhé čtvrtiny, dal bych plný počet ()

Ai.ma

Ha ha ha ha. Tak to jsem se už dlouho tak nenasmál. V jednu chvíli jsem snad ani nemohl přestat. Ale popořadě. Nový Indiana Jones mě nechával naprosto chladným, protože jsem jako malej viděl snad jen jeden díl, ve kterém byli nacisti a díra plná hadů a nějakej kamión. Beru řeči o tom, že je to hravá zábava plná dobrodružství, přesně tak jak to mají (měli) mladí kluci rádi. Střílečky, hlášky, letadla, honičky, skákačky..bla bla bla. Problém je v tom, že jsme od té doby už všichni o krapet vyrostli a nový Indiana je taková malá facka přes tvář - hele, je to jako cool, ale víš, ono už mě to prostě nebere tolik co předtím. Lidi se mění, nálady se mění, potřeby se mění - jen ten Lucas uvízl v nějakém domnění, že čím infantilnější film, tím lépe. Tak jak z předchozích filmů čišela ona radost a spontánnost, která doprovázela jejich vznik, i tady na to jde narazit. Asi tak v první půlhodině. Pak je tak trochu cítít, že "to prostě už kurva moc nefunguje ale dotočíme to!". Lucas se Spielbergem tam tedy přihodily vyčpělé gagy, vyčpělé hlášky, vyčpělé klišé, prostě vyčpělé vše..Film se line kupředu jako líná lemra. I můj sopel při senné rýmě v červnu má větší grády než tento film. Dobře, hrajeme si a já to pochopím. A prominu takový věci, že Indiana lítá po atomovým výbuchu v ledničce a že jízda na raketě není o nic rychlejší než jízda náklaďákem. Ale po pár minutách tahle "hravost-tupost"ztratí první půlku svého pojmenování a stává se z ní čístá imbecilita. Nechápejte mě špatně, slovo imbecilita myslím ve smyslu solidní film pro malé děti do 9 let.Nic jiného totiž tahle slátanina není. Shia vypadá jako dement, a to že je to chodící kopie Marlona Branda neberu jako "wau", ale jako obyčejné vykradení a nedostatek vlastní imaginace. Je zajímavé, jak když někdo, kdokoli jiný odkáže k nějakému jinému filmu, je to sprostý zloděj - ale jak to udělají tihle dva senilní dědkové "je to hravost a oslava kinematografie a další kecy". Navíc ten kdo Shiovi vymyslel ten účes by měl dostat tak třicet ran na solar a pak být nechán posrán obřím tapírem. Harrison Ford, nebo spíš, mechanická verze tohoto herce, který je pravděpodobně už patnáct let mrtvý, má sice jakž takž stále nějaké charisma, k čemu to ale je, když je v podstatě po celý film vykreslován jako impotentní starý idiot? Já beru, že s nadhledem jdou věci lépe, takže nějaký fórek na jeho věk nadlehčí situaci, ale slyšet během filmu třicet stále stejných keců o tom, jak "Indy, jsi starej"..to už je trochu moc. Ale každopádně bylo opětovné obsazení H. Forda velmi dobrým nápadem - nic mě totiž během filmu nerozesmálo a nepobavilo natolik, když Indiana asi ve dvou záběrech zdárně imitoval chůzi Leslieho Nielsena - to jest "mám sto let, nohy do ó, kovový klouby a vrtím se jak postřelená kachna " ...No to jsem si málem uchcák (to je moment, kdy si uchčijete a zároveň vypustíte kus hovna z řitě)l!! Co je na tomto filmu ovšem naprosto otřesné - poslední půlhodina. Prakticky žádné finále, jen objevení nějaké posrané kobky. Nevím jak vám, ale mě to kurevsky připomínalo Lovce pokladů 2, navíc i v nich taky objevoval kobky stoletý dědek se svojí vobživlou milenkou - Jon Voight. Stejně jako v případě Lovců pokladů, i tady je to naprostý balast a nemohoucnost. Imbecilní skákání po vodopádech ještě přežiju (naštěstí to už bylo za polovinou filmu a já věděl, že je to prostě film pro děcka), ale aby se pak banda ve složení starého impotenta, zhašišovaného hipíka, mladého marlona slize branda a staré feministické nekrofilní fosílie dvacet minut motala v nějakém chrámu, ve kterém najednou vodstartuje UFO..no to už je kurva moc. Kurva moc nuda. Nehledě na to, že UFO už podobně a líp odstartovalo ze země v prvních Aktech X- FIML. Další vykrádačka. A tady ani kurevsky nezapadala. Vrcholem všeho je naprosto odporná a tupá postava hlavní záporačky Iriny Spalko nebo jak se ta běhna jmenovala, která nemá ani za mák charisma. Ale co bylo opravdu nejhorší, to byl ten dementní důraz, který dávala Cate Blanchett na svůj východní přízvuk. Chvilkami jsem myslel, že se snaží namluvit nějaký internetový on-line slovník naprosto bizarní ruštiny. Vážně trapas. Double twist Raye Winstonea byl k turbo pláči a budíš mu prominuto, because na konci chcípl. Tedy doufám. Nebo ne? Já už ani nevím. Celá jeho postava je ovšem jasným ukazatelem toho, jak moc mají v palici scénáristé tohoto kousku nasráno. A to že solidně. Třem dobře živeným velbloudům by trvalo vysrat takovou kupu hoven co mají ti pisálci v hlavě přibližně šest dní a 11 hodin. A co mě na tom všem naprosto nejvíc irituje je fakt, jak má ten nemohoucný a klopýtající a dětský a imbecilní film vysoké hodnocení. Problém je totiž v tom, že padesát procent veškerého hodnocení tvoří nostalgie a sentiment. Málokdo si totiž chce v duchu připustit, že je to prostě stejná oslizlá sračka jako ti Lovci pokladů v čele s napůl ještěrkou/napůl člověkem Nicholasem Cágem. Nejsem dítě. Strčte si to do prdele. PS: Doufám, že mu v příštím díle někdo do toho klobouku nachčije, protože sledovat za dvě hodiny třicetkrát, jak mu spadne a on si ho bere ze země za zvuků stále stejné impotentní hudby je vážně otrava. PS2: Všimli jste si, že když pominete Shiu je věkový průměr herců kolem 114,8 let? () (menej) (viac)

PROROK14

Pozerať sa na to dalo. Ale len raz. Viem že Indiana nikdy nebol realistický film, a aj som to tak bral ale tu bolo tých nezmyslov trochu viac. Ale nič to. Ak si to vezmem ako prima zábavu, tak som sa na tom aj zasmial aj pobavil aj všetko. Najlepšie na tom boli tie obrie mravčeky. Začiatok filmu dosť dobrý, koniec už poslabšie. Harrison Ford ale vyzeral dosť vitálne a skvele mu sekundoval mladý Shia LaBeouf. Celkovo asi najlslabší film z celej série. 70% ()

BoPo

Nie som veľký fanúšik Indiana Jonesa, takže môžem hodnotiť s chladnou hlavou. Pohodový film ktorý rýchlo uplynie, ale rovnako rýchlo sa naň zabudne. Nič extra. ()

GeusX

Nejsem příznivce vytahování starých veleúspěšných super filmů a jejich novodobé recyklace za kterou není nic než mamon filmových studií. Hold byznys je byznys... Naštěští mé obavy ze zprznění legendy byly liché a i u tohoto snad až moc fantastického dobrodružství plného digitálních (ale kvalitních) triků a efektních honiček jsem se bavil více než dobře! (viděno prozatím 4x) 95% edit: v plánu má být pátý díl... snad Spielberg bude dost dobrou zárukou a pohlídá si, aby úroveň filmu příliš neklesla pod úroveň lepšího standardu - tak jak hluboce klesla kupříkladu pátá Smrtonosná past... ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

12.06.2023

Asi za dva týdny do kin dorazí Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a prý poslední díl kultovní dobrodružné filmové série. Už teď se ale na veřejnost dostávají první odhady, jak by se očekávanému… (viac)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (viac)

Pátý Indiana Jones byl dotočen

Pátý Indiana Jones byl dotočen

28.02.2022

Hotovo, dotočeno. Pátý Indy má za sebou oficiálně poslední klapku a to znamená, že nyní přichází řada na náročný proces postprodukce, stříhání, a závěrečně dolaďování předtím, než snímek přistane v… (viac)