Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

ladylucifer

Trošku slabší než jednička a trojka, podíl na tom měla alespoň pro mě i stále ječící blondýna. Ale nikdy nezapomenu na tu hostinu s broukama a hadama a opičíma mozečkama, to bylo fakt skvělý ;o) ()

Genero

Horší já říká: Není touž vono, celej film tam blouděj v podzemí, kdyby to aspoň byly Koněprusy s těma barevnejma krápníkama, ale tam je fakt kulový, je tam dost otravnej šikmookej fakan a ten čaroděj Homoděj jako hlavní záporák není přece důstojnej protivník, navíc Buddhisti a tyhle indický sektáři jsou dost divný, plavou v zahumusený řece a řikaj tomu náboženská tradice, ne jako ušlechtilý a čistý katolíci. Lepší já říká: Je tam Indy a Kate je kunda, tak drž hubu. ()

ScarPoul

Pre mňa srdcovka. Najtemnejší Jones, ale zároveň najistejší Spielberg. Posunul charakter Indianu o políčko vyššie oproti Dobyvateľom. Exotická India( scéna s večerou patri k mojim srdcovkám), ale aj postupná dramatizácia smerujúca z hrôzostrašných scén k epickému finále. Koniec je hodnotovou chuťovkou aká potvrdzuje status Spielberga, ako režiséra čo vie namixovať zábavný kokteil pre decká aj dospelých. Vypyplanejší Williams a krásna Capshaw( bezkonkurenčne najkrajšia a aj najlepšie zahraná Indyho partnerka). Shorty nie tak na nervy lezúci ako by sa mohlo zdať a jeho vzťah s Indym pripraví niekoľko naozaj pekných scén ( hlavne scéna záchrany horiacou fakľou) Chrám skázy mnohý považujú za najslabší - ja na ňom z odstupom času vidím podstatne menej chýb ako v prípade všade citovaných a vychvalovaných Dobyvateľoch. A Chrám je aj podstatne zábavnejší. ()

Lacike

Prve pokracovanie ma o dost sviznejsie tempo ako jednotka vdaka tomu, ze dej je poskladany takmer nonstop z akcnych scen, ktore prerusuju len infantilne vtipy. Preto je velkou slabinou tohto dielu zapletka, ktora je neskutocne chatrna. Indy dokonca dostal detskeho poskoka, cim asi Spielberg dal jasne najavo, ze tentokrat cieli na najmensich. Co je trochu divne vzhladom na neskutocnu brutalitu vdaka ktorej v USA zaviedli PG-13 rating, ktory dovtedy neexistoval. Indy vymenil aj zensku a namiesto muzatky tu ma neustale vrieskajucu blondinu. Cize zase nic extra. Co sa tyka vtipov, tak polovica z nich mi liezla celkom na nervy a zvysok je celkom v pohode. Z akcnych scen je skvely uvod, nahanacka na vozikoch a bitka na mostiku. Vizualne efekty uz dost zostarli, ale s odstupom casu pôsobia celkom roztomilo. V tomto diely mi vzdy chybali vedlajsie postavy ako Sallah a Marcus Brody. A samozrejme aj nacisti, ktori su najzabavnejsi Indyho protivnici a nie nejaki zfanatizovani Indovia. Celkovo tento diel hodnotim o trochu slabsie ako jednotku. 6/10. ()

BoPo

Indy zažije exotickú hostinu. Má opäť po boku nesympatickú babu. Bojuje proti detskému otroctvu. A zažije skúšobnú jazdu na horskej dráhe. Na tento film je treba mať buď správny vek, alebo povahu. ()

GeusX

Pravdou je, že po mnoha shlédnutích všech dobrodružství Indiana Jonese, tento díl ztrácí v porovnání s ostatními nejvíce na svém lesku... Pět hvězd nechávám z nostalgie. ()

Tommassi3

"Tys už někdy něco takového viděl ??" - "Tohle už dávno nikdo neviděl !!" ;) No, je to trošku horor, pouze co do žánrového ladění, nicméně skvostný, a ačkoliv právě tenhle sequel, či vlastně prequel, mě zprvu bavil z celé dnes už kvadrilogie nejméně, přišel jsem Chrámu zkázy na chuť, on totiž přes poněkud slabší příběh obsahuje vlastně nejvíce Indyho trademarků, třeba vtípky s kloboukem, navíc jízda důlními vozíky dnes už patří mezi ty úplně nejlepší, vpravdě legendární, filmové scény.. Stevie Spielberg to prostě dává jako nikdo jiný !! Docela hodně mě zaujala ta jeho hra s barvami ve stylu De Palmy, protože jsem ji v jiném Spielbergově snímku nezaregistroval.. A John Williams zde alespoň za mě na naprostém vrcholu !! Mně by ovšem moc zajímalo, do jaké míry si jiný geniální prcek George Lucas, který napsal, či lépe stvořil, třeba Star Wars nebo právě Indiana Jonese, tedy jedny z nejoblíbenějších filmů vůbec, léčil vytvořením postavy Kraťase Ke Quana, byť by se právě tento charakter dal vnímat jako typicky dětský ňuňu prvek většiny Spielbergových snímků, svůj komplex související s jeho vzrůstem..;) ()

bouncer

Druhé díly bývají obvykle špatné a v tomto případě to platí aspoň do té míry, že je z celé trilogie nejhorší. Navíc Indiana mi jako hrdina nikdy nesedl...přehnaná a nafouklá nuda. ()

Terva

Nádherně zasazené logo společnosti Paramont Pictures jako součást obrovského gongu v Shanghaji roku 1935. Zde se Indiana Jones ( Harrison Ford ) seznamuje z Willi Scotovou ( Kate Kapshaw ), která se po dramatickém útěku z baru stává společníci Indiana Jonese v tomto již druhém dobrodružství od Stevena Spielberga a Georga Lucase. Nejdřív musíme zvládnout automobilovou honičku, pak se proletíme letadlem, budeme i " raftovat ", projedeme se na slonovi i důlním vozík ( film obsahuje i tu slavnou honičku podle které je neméně slavná atrakce ), výbuch letadla v Indii byl odfláknutý ? Ve filmu je velké množství zvířat : Sloni, opice, netopýři, sova, hadi.... A spousta jídla. Jako delikatesu bych jmenoval Chlazené opičí mozečky, mňamka. Cesta za záchranou jednoho kamene ze Sankary, ukradeném z vesnice poblíž paláce v Pankotu, zavede doktora Jonese až do spárů Matky Kálí. Okusí i bolest vlastního biče. Krvavá dobrodružná cesta za štěstěnou a slávou je plná překvapení a nezbytného humoru. CITÁT : Vodu, vodu, vodu !!!!!! Voda ! voda !! voda !!! Nesmí chybět ani proslulá hudba Theme by Indiana Jones od Johna Williamse. Zazní zde i song Anything Goes od Cole Porter. Ve filmu si zahrál i Ke Huy Quan jako Kraťas alias Short Round. ()

JohnCZ

Oproti ostatním dílům odlišné, dost temné až hororové a chybí tu Indym nenávidění náckové, ale přesto je to neskutečně vypiplaná, vizuálně prakticky bezchybná, akční jízda s opravdu vtipnými hlášky a zábavnými postavami. Dějově možná nejslabší Indy, ale pořád zatraceně dobrej film! ()

Marek1991

Indiana Jones, ktorý má za cieľ upútať absurditami? Mne to tak pripadalo, teraz prezradím nejaké veci z deja, ktorými to vysvetlím. Úvod s protijedom, ktorý sa kotúľa pomedzi nohy ľudí, Indiana vyskočí z okna so ženou, ale veci stlmia ich pád a zhodou okolností sa dostanú do auta šoférovaného deckom, ktoré rozpráva po anglicky a dokonca sa s hlavnou postavou pozná, následne všetci spolu po pár peripetiách s nafukovacím člnom spadnú z útesu a letia vzduchom až do rieky, ktorou sa dostanú do Indie. No predchádzalo tomu ešte riadenie čínskeho lietadla s anglickými nápismi, tak uvažujem či im ho neodniesli, proste už úvod ma šokoval v podivnostiach, ktoré sa nedali nevšimnúť. Samozrejme, že ma ešte udivilo napríklad, ako si žena po vykúpaní vo vode vyžehlila kostým, čo neukázali a nemala k tomu možnosti, Indianovi poskytli oblek s motýlikom, ale aj okuliare, či ako ovládal miestny terén a púšťal sa do nepochopiteľných vecí. No tento diel obsahuje podľa mňa strhujúcejšie dobrodružstvo, náboženské obradné nezmysly spojené s ďalšími nadprirodzenými výjavmi sa tu objavujú opäť, náhody tiež, ale konečne hefty a humor, ktorý sa mi páčil. Aj klobúk mu už zhodili, aby asi ukázali kritikom, že ich neberú na ľahkú váhu a viac do nich nerýpali ohľadom týchto detailov. Napriek viacerým nezmyslom a väčšej kontroverznosti bol tento film živým, opäť taký snový a opäť anglicky tu vie až príliš veľa ľudí, do ktorých by to málokto povedal, ale bude pre mňa aspoň pamätnejší než predchodca a preto kvalitatívne hodnotím podobne. ()

Falcor

Nějak mi tam to dítě nesedělo. Toto je nejslabší díl celé trilogie. Ale dobrý skluz po křivce dolu, aby Indy trojka mohla vyniknout ještě víc, hlavně díky výtečnému obsazení Indyho taťky, který svým charisma občas strčil juniora krásně do kapsy. Tak, to bylo tak nějak o druhém dílu ..... prostě ze všech stojí nejmíň za řeč. ()

corpsy

Najdivokejšie a najvtipnejšie Indyho dobrodružstvo. Film nemá vôbec tendenciu zastaviť sa, vydýchnete si až na konci. A tak to má byť. Príval atrakcií je tu neskutočný, akčné scény strhujúce, vizuálna a zvuková stránka dokonalá. Jeden z najlepších dobrodružných filmov v histórii. ()

sidzej

Osobne môj najobľúbenejší diel trilógie, v ktorom víťazí temnota, humor, Harrison Ford i Kate Capshaw, akcia, výprava, efekty, kostýmy, kamera a dojemný záver, ktorý zaraďujem k najlepším ukončeniam filmov v dejinách. Najväčšie dobrodružstvo všetkých čias. A jedno z najlepších pokračovaní. Harrison Ford bol hodný oscara. John Williams rozhodne tiež. Spolu so Star Wars klasika nad klasiku ()

curunir

Prostredný diel trilógie je rozhodne najtemnejším, zároveň tiež aj najslabším. Za akýsi dôvod je možné považovať to, že v ostatných dvoch dieloch sú predmetom hľadania religiózne predmety spojené s kresťanstvom (archa, Svätý grál), Chrám skazy zato obsahuje len posvätný kameň o ktorého reálnej skutočnosti sa dá len polemizovať. Páčilo sa mi, že pravidelná úvodná akcia v tomto diely priamo nadväzuje na ostatok filmu a nie je len akýmsi začiatočným, skôr zbytočným pobavením. Vcelku humorným mi prišlo parodovanie slávnej scény z prvého filmu, tentokrát sú však šermiari dvaja a Indy je bez nábojov. ()

F.man

Souhlasím s většinou, že Chrám zkázy je v původní trilogii nejslabším článkem. Spielbergovy se tady nepovedlo úplně zachytit to co dělá Indiana Jonese Indianou Jonesem (děsná věta) - tzn. mix vtipu, akce a příběhu. Na druhou stranu, ve kterém filmu najdete pohromadě, tolik velkolepé a originální akce. V Chrámu zkázy se, zejména v druhé polovině, pořád něco děje, a vrcholy jako most a honička v dolech zarazí člověka do křesla. Navíc Indy je prostě v Harrisonově podání postava, která TO má, a i když Spielberg citelně ubral z humoru nebo vývoje jednotlivých postav, je to pořád ten stylový archeolog. Djkoma už zmínil úlet v podání některých zadních projekcí, další říkají přílišná brutalita... Jo, něco na tom je (hlavně teda ty projekce), ale sakra, pořád je to Indy! Those aren't big birds, sweetheart! They're giant vampire bats! ()

ConanVJ

Opět pěkný dobrodružný film. Jen mi tu nesedla většina filmu odehrávající se v jednom chrámu. Líbí se mi víc rozlítaná honba za pokladem. Jinak opět skvělá výprava, herecké obsazení a hudba. 85% :) ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)