Indiana Jones a posledná krížová výprava

• Slovensko Indiana Jones: Posledná krížová výprava (viac)

Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) si už po tretí raz nasadzuje svoj pokrkvaný klobúk, ale tentoraz sa k nemu pridáva aj jeho svojrázny otec, profesor Henry Jones  (Sean Connery). Obaja Jonesovci sa vydávajú hľadať tajuplný Svätý grál. Len o vlások sa im darí v nebezpečných naháňačkách unikať pred zákernými nepriateľmi a nacistami, ktorí tiež chcú získať nápoj nesmrteľnosti. Stopy vzácnej relikvie ich zavedú do Rakúska, Berlína a  Hatajského kráľovstva. Brány jeho chrámu, za ktorými starý križiak už sedemsto rokov stráži tajomstvo grálu, však ochraňuje Boží dych a nespočetné množstvo smrteľných nástrah. (TV JOJ)

major.warren

Můj asi nejoblíbenější Indy. Neuvěřitelně zábavná a napěchovaná jízda od začátku do konce. Navíc je tu Sean Connery v roli Henryho Jonese staršího a konečně se také vrací postavy Marcuse Brodyho a Sallaha. Poslední křížová výprava je jeden z těch filmů, co si můžu pouštět pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Miluju úvodní sekvenci a symbolické předání klobouku, scénu s letadly, tankovou sekvenci i legendární závěr. Oproti prvním dvěma dílům je tu víc humoru i akce, byť za celou sérii podle mě ještě stále nepatrně převládají Dobyvatelé ztracené archy. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden Oscar za nejlepší střih zvuku. ()

dom156

Nejlepší díl ze všech plný bitek, zvratů a mystiky. Zasazení Conneryho byl geniální tah, jelikož stvořil skoro až legendární spojení s Fordem. Nemám co vytknout a doporučuji. ()

Colonist

Connery a Ford - výborná dvojka. Třetí díl se vrátil nejen k nacistům, ale i ke kořenům prvního dílu. Parádní zábavná jízda, kterou si budete užívat celou dobu. ()

kajas

Podle mě hodně přeceňovaný film a nejhorší díl série. Connery mi nebyl vůbec sympatický a co si budeme povídat, vypadal spíš jako Indyho starší bratr ;). Humoru ubylo a nacisté mě jako padouši už taky nebavili. Oddychovka na jedno podívání. ()

Dont

Nebýt slabší první poloviny, šel bych na plný počet hvězd, ale např. benátská epizoda mě nepřišla kdovíjak zajímavá. Od setkání otce a syna na hradě ale kvalita i míra zábavy šla rapidně nahoru, hláška střídala hlášku a některé scény byly geniální (celá sekvence ve vzduchu, setkání s Hitlerem). V porovnání s dnešními dobrodružnými filmy to možná chvílemi působí trochu komicky (bláznivá honička koně a tanku), ale na konci 80. let to musel být pořádný trhák nejen ve svém žánru. ()

Aleee89

Tak Indy se zase vrátil a s ním vše, co k této (zatím) trilogii patří. Bezva hudba, honičky v krásných exteriérech, vtípky a srandičky a v neposlední řadě také Harrison Ford. A co víc, tady je ještě Sean Connery jako Jonesův táta, což film hezky oživilo. Humorná lekce archeologie a dějin se opět povedla. První díl je nejhorší, dvojka a trojka jsou u mě asi tak nastejno. Prostě fajn oddychovka, kterou můžete klidně vidět vícekrát a ničemu to neubere... ()

radektejkal

Když vidím hodnocení tohoto filmu (Spielberg opět nezklamal) a vidím skutečný film, pak větší disproporci si nedovedu představit. (Chtěl jsem uvést, kteří z mých oblíbených recenzentů dávají tomuto pop-nesmyslu pět bodů, ale raději se toho zřeknu.) Napadly mě při něm přesto dvě věci (proto také jedna hvězda): 1. Na okraji mé usedlosti vedou dráty VN, něco o elektrice vím, ale ty dráty vedoucí zdánlivě odněkud nikam (v USA je drátů sedmkrát na měsíc a zpět) a neviditelné procesy, které v nich fungují, mě přivedly k vizi, že vzdálenější generace (které snad budou), které přijdou o znalost "elektřiny" (důvodů je více), ji mohou považovat za "svatý grál" (v tomhle filmu to byla pěkná prča). 2: Už asi čtyři lidi (a jedna holka mě tak i oslovila) mně říkali, že vypadám jako Sean Connery (a to se moc s lidmi nestýkám). A hle: asi viděli tento film. Pozn. 1: Ještě pár slov o nacistickém pátrání po svatém grálu, které prováděl Otto Rahn v okolí katarského hradu Montségur. Spielbergovo perverzní zařazení tohoto počinu do filmu, jako zdroje fantaskního uvolnění a rekreace smíchem, současně znevažuje vše, co tato v podstatě nepodařená, ale Himmlerem přesto přejatá, expedice znamenala, a na čem se spolupodílela - na "vědeckém odlišení etnik" (v tomto případě nikoli podle měření těla posuvkou). ()

dee-key

Nejlepší Indy celé série. Sean Connery je opravdu kouzelný dědeček, potažmo tatínek a s Fordem tvoří nádhernou hereckou dvojici. Nepostradatelný Indiho humor a mysteriózní téma dělá z filmu úžasnou podívanou. Přestřelky, honičky, výprava by zasloužila jedničku a kulisy, kostýmy, rekvizity ... jako v každym Indim bezkonkurenční. ()

Parlay

Existuje málo věcí, o kterých člověk může s jistotou prohlásit, že už nikdy nebudou překonány a třetí Indy je jednou z nich! Dokonalé skloubení akce, napětí, humoru a mystiky pod režijní taktovkou mistra Spielberga ve vrcholné formě s vynikajícím duem Ford a Connery. Jedna skvělá scéna střídá druhou... 100% kultovní záležitost, snímek mé TOP 10. ()

Sheldra

Při sledování Dobyvatelů ztracené archy se tomu dá těžko uvěřit, ale v tomhle případě Indy vážně překonává sám sebe. Frekvence křečí v oblasti bránice se mi u Poslední křížové výpravy vyšplhala téměř za hranici slučitelnou se životem. Paráda! ()

Chrysopras

V první řadě Connery a "chemie" vztahu s Fordem. To je potřeba pochválit. Pak některý super scénky a vtípky, za který bych měl chut dát plnej kotel. Ovšem dějově je to tak čitelný a akční stránka věci dneska už těžko osloví, že dávám "jen" nadprůměr. ()

GILLWANDER

Tretia Spielbergová "indyovka" plná skvelých trikov, precíznych a humorne na jedničku zvládnutých scén. Najlepší dobrodružný film čo poznám. A bez "tátu" Conneryho by to nebolo ono...(JUNIORE!!!) :) ()

dyfur

Tretie voľné pokračovanie Indyho príbehu. Po Dobyvateľoch stratenej archy,ktorá bola famózna, po -o niečo slabšom -Indiana Jones a Chrám skazy, príbeh opäť super .Hovorí sa,že pokračovania bývajú slabšie,ale v danom prípade to neplatí - neviem či táto "trojka" nie je i lepšia ako "jednotka" ....možno nie ,ale iste sa jej vyrovná.Dosť tomu pomohol Sean Connery ako druhá hviezda vo filme po H.Fordovi.Je tu príbeh, vtip,herec.výkony,triky - všetko . ()

OG_Swifty

Skoro 10 let po shlednuti a napsani me prvni recenze jsem sve stanovisko prisel prehodnotit - postava Indyho taty byla vtipna, humor mezi nimi fungoval a treti film jsem si uzil mnohem vic nez ten druhy v Indii. ()

zipexx

Nejkvalitnější zábava z celé trilogie! Skvěle sehraná dvojka Ford-Connery naprosto dominují a to je jenom dobře. Moje druhá nejoblíbenější trilogie...na Martyho McFlye Indy nemá:-) ()

maverick10

Naprosto perfektni omacka, jehoz prisady dobrodruzna a humorna jsou v naprosto presnem pomeru, dovezeny z tech nejlepsich koutku sveta. No povezte sami kdo by nechtel mit podepsany pamatnicek od samotneho Adolfa Hitlera? :-) ()

SonG

Nejzdařilejší ze všech 4 dílů.....Indy se mi prostě teěmi svými hláškami vryl do kůže, nezbývá mi než dát 5* ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (viac)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (viac)