Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Jinny

První díl je působivá teenagerovská vyvražďovačka (s Brucem Campbellem, co hraje mladý pako). Třetí díl je zase vyváženou kombinací hororu a komendie (s Brucem Campbellem, co hraje komiksového hrdinu). Dvojka zůstala někde mezi a není ani příliš vtipná, ani děsivá, navíc s postavami, co si svou tupostí přímo koledují o to, aby je někdo sejmul. Zachraňuje ji svým charismatem Bruce Campbell a několik opravdu skvostných scén. BTW: Nelíbilo se mi totální ignorování prvního dílu, z toho šlo vybruslit naprosto elegentně několika úvodními scénami. ()

anderson

V každom z tu uvedených komentárov je niečo, čo potvrdzuje kultový status tejto klasiky. Ja pridávam geniálnu etudu s diabolskou rukou. To je niečo neprekonateľné !!! (Prečo dočerta Raimi točí odpady ala SPIDERMAN ?) Jednotke by som možno dal 5*, ale dvojka (škoda, že sa to nedá ) by si ich potom zaslúžila 10. (30.3.2004) ()

SOLOM.

Kvalita filmu a dnes už i legendárnost se jistě nedá zapřít, ale na pět * to není. Na tehdejší dobu má film dost propracované triky, ale gumovitost některých scén se mi nelíbila. Navím mi to místy přišlo spíš jako trochu nepovedená komedie oproti původnímu filmu. Já dávám 80%. ()

eraserhead666

Naprosto úžasná záležitost se skvělými zvukovými projevy. Ty jsou fakt úchvatné a pokaždé, když to vidím, si vybavím, jak mě v dětství ty nájezdy kamery a zvukové koláže děsily skoro až k smrti. Neuvěřitelně nápaditá záležitost, která se dneska, při dospělejším pohledu už sice překlopila spíše do té grotesknější roviny, ale ještě pořád překvapuje spoustou skvělých scén. ()

Ištván87

Ano, je to lepší než jednička, ale na pět to ještě nemá... Ovšem jednička má u mě slabé čtyři, zatímco dvojka velice silné čtyři.... Scéna s rukou, ta je prostě bezkonkurenční... Stejně jako scéna s hlavou... :D 85% ()

duklak2

Abych se přiznal, tak dodnes vlastně nechápu, proč autoři míchají horor s komedií. A proč vlastně se to téměř všem líbí? Vždyť je to směšné. Vidět zabíjení, nebo krev a chichotat se u toho. To jsem vážně kapkou v moři komu se to nelíbí? ()

MeanWhile

Starej dobrej (nejlepší) Evil Dead, starej suprovej Bruce Campbell a ještě lepší boží Sam Raimi. Pro mě (a pro spoustu dalších) nejlepší díl ze série Evil Deadu. Celkově je u mě celá série jedna z nejlepších hororových vůbec a to díky skvělé kameře, některé záběry jsou fakt dobrý a hlavně celkové kouzlo od Evil Dead, se přesouvá ještě k lepší Evil Dead 2 a poté k taky skvělé Army of Darkness. ()

JASON_X

Zatímco jedničku jsem kdysi dávno (ještě coby kluk socialistickou základkou povinný) chápal jako horror a byl z ní vystrašený, tohle by snad nemělo vystrašit ani děti. Objektivně uznávám, že je to svou šíleností vtipné, exhibující Bruce Campbell je skvělý a konec filmu slibuje další slibná dobrodružství muže-s-pilou-místo-ruky, ale subjektivně mě zkrátka podobné projekty příliš nebaví, stejně jako mě nebavil třeba i tolik opěvovaný Jacksonův Braindead, který je téhle šaškárně myslím blízce příbuzný. Mám rád trochu jiné druhy horrorových komedií. ()

Sawy

Totální guilty pleasure a jinak se to ani brát nedá! Tenhle Sam Raimi mi je mnohem bližší než u Spider-manů.Smrtelné zlo 2 je možná ten největší úlet,jaký jsem kdy viděl.Parádní nechuťárny,krev na všechny myslitelné barevné způsoby,kupa nezapomenutelných hlášek,potvory jedna radost a dokonalý Bruce Campbell,který prostě JE Ash a tak to i zůstane.A jestli vadí,že jsem neviděl první díl? Ani v nejmenším! 90 % ()

Genero

Sam má rád divočinu. Proto natočil krvavou moralitu o tom, že nemáme jezdit souložit s milenkami na opuštěné horské chaty a hrabat se v cizích magnetofonových páskách. Bruce Campbell a ti, co mu dělají křoví, se pak mají co ohánět, aby zahnali zlé mrtvé zpátky do předpeklí. Zábavné, levné, špatné triky, kult. ()

Lacike

Prvýkrát som túto pecku videl ako osemročný a už vtedy ma uchvátila. A aj po rokoch a ďalších zhliadnutiach toto považujem za Raimiho najlepši film a jeden z najlepších komediálne ladených hororov. Behom prvých desiatich minút sa zhrnie to najlepšie z jednotky natočené nanovo a trochu inak a potom sa rozpúta smršť brutálne zábavných scén. Konečne už v tomto diely Bruce Campbell hrá Asha tak cool a zábavne debilne ako sme si ho všetci zamilovali. Ale ešte nie je full retard ako v trojke, takže ešte sa dá brať občas vážne, čo nie je na škodu. Tentokrát tu máme aj ďalšie zaujímavé postavy. Zábavného vidláka a silnú ženskú postavu. Ďalšie dve postavy sú už len mäso na jatka, ktoré stoja za to. Rozpočet bol evidentne väčší a aj nápadov mal Raimi viac ako minule, takže sa dočkáme množstva zábavných a špičkovo prevedených scén. Za všetky spomeniem etudu s rukou, psychosmiech, brokovnicu, motorovku, skvelé hlášky ako Groovy, I'll swallow your soul. Swallow this, bum. Jeden z filmov, ktorý nemusím v dabingu, lebo sa zatiaľ žiadny ani nepriblížil originálu a bohužiaľ nikoho nenapadlo na Campbella obsadiť Aleša Procházku, ktorého hlas by sa dostatočne adekvátne vyrovnal originálu. Kamera je znova neposedná a vynaliezavá. Ale oproti jednotke už predsalen pôsobí profesionálnejšie a konzervatívnejšie. Jednou z mála horších vecí oproti jednotke je zvuková stránka, ktorá už nie je tak prepracovaná. Ale toho si všimnete len, keď sa na to sústredíte. Výsledkom je právoplatný kult, ktorý ma dostal a pravidelne ho musím uctievať. 10/10. ()

ScarPoul

Časť, ktorá je úplne iná ako jej predchodca, hoci stavia na úplne rovnakých základoch. Uletenosť, akurát že s citeľne vyšším rozpočtom. Niektoré scény ( hlavne tie s rukou) majú komický presah a sú príjemným ozvláštneným všetkých tých krikov a útekov a krvi. Campbell sa stáva ikonickým hrdinom a žánrovo ideme do hororovej fantasy. A funguje to. Raimi sa v zásade haluzí, ale dodržiava všetky pravidlá lakačiek, desu a prekvapivých zvratov. Preto ten film ( hoci zostarol) stále ohuruje poctivosťou s akou sa k takejto téme pristupovalo. Hlavne masky sú zase raz perfektné. Každý diel tejto trilógie je iní a baví z úplne iných dôvodov. Za mňa sa po takom dlhom čase od prvého pozretia jedná o príjemnú nostalgiu. ()

BoPo

Natočiť to podľa seba, nenechať si do toho od nikoho kecať. To si Sam Raimi splnil. Film bez zbytočných omáčok a s podctivou dávkou krvi. Záležitosť, ktorá zaujme aj po rokoch. ()

Tommassi3

"Jsem v pohodě !! Jsem v pohodě !!" - "Ani se mi nezdá !! Právě jsme rozřezali naši dívku motorovou pilou.. To se ti zdá v pohodě ??" ;) ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)