Smrtiaca nákaza

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Falko

Neviem, ci sa mi to len zda, ze sa za posledne roky natocilo nejako vela postapokalyptickych filmov, kde sa ocitne par ludi na Zemi, ktori este bojuju o zivot, pokial ich nieco ine nezabije. Len nedavno som videl horor ZUBY NEHTY (2007), kde kvoli nedostatku ropy prezilo len par ludi a par kanibalov = zbytok si viete domysliet, co sa tam dialo. Will Smith musel bojovat vo filme JA, LEGENDA (2007) proti virusom nakazenym ludom alebo Denzel Washington pre zmenu musel putovat opustenou Amerikou vo filme KNIHA PREZITIA (2010) a je ich omnoho viac vratane TERMINATORA 3: VZBURE STROJOV (2003). Avsak v tomto filme nemuseli bojovat proti ziadnym kanibalom, inym monstram alebo robotom, len proti ludom, ktori taktiez bojovali proti zakernemu virusu, na ktory neexistuje liek. Myslim si, ze atmosfera bola dost dusna, len niekedy som sa naozaj cudoval, ako si niektori hrdinovia vobec nedavali pozor a zbytocne riskovali vsetko, co by ich mohlo nakazit. Avsak uz len ten pocit alebo myslienka, ze by sa naozaj taketo nieco mohlo stat, ze by cely svet napadol akysi nevyliecitelny virus, bol neprijemny a aj ked na konci nebola ziadna nejaka finalna vyvrazdovacka, len taky pokojny neprijemny zaver filmu, davam teda 80%. _________ Lou Taylor Pucci - (Danny Green) +++ Chris Pine - (Brian Green - Dannyho brat) +++ Piper Perabo - (Bobby) +++ Emily VanCamp - (Kate) +++ Christopher Meloni - (Frank Holloway) +++ Kiernan Shipka - (Jodie Holloway) +++ Mark Moses - (Doktor) +++ Hudba: Peter Nashel +++ ()

Renton

Scénář: Àlex Pastor, David Pastor .. V kostře tak trochu (jako vykrádačka) Zombieland a tak trochu otření se o libovolnou pandemii (chřipky). Umírněné, až utlumené a to i v jakémkoliv zajímavějším momentu, který by Carriers oddělil od subžánrové konkurence a vytrhl z hlouby středu pole. Takhle jde jen o (polo)rodinné dramátko, naštěstí s příjemnými herci na pozadí .. na pozadí vlastně vůbec nezáleží. Záleží na plné nádrži pohonných hmot a ty zde vydrží na zázračně mnoho mil. ()

Gilmour93

Nasadit stavbařský "virus friendly" respirátor, posypat se chloraminem a hurá k moři! Prázdná města, prázdné ulice, prázdné nádrže, prázdná, stokrát viděná pandemická story. Přívlastky jako tlumené, minimalistické, či komorní mohou být při bližším pohledu jen mimikry nudy k uzoufání - až takové, že bych raději sledoval film o přenašečích syfilisu ve francouzském bordelu. Nehledě na to, že herecký projev C.Pinea je mi sympatický jako noční procházka konžským územím moskytů - podotýkám v období rozsáhlé malarické epidemie a obmotán blikajícími světly z vánočního stromečku.. ()

Ivoshek

Řekl bych, že to není horor, i když pár lekacích scén se tu najde. Je to spíš post-apo road movie, která navíc má něco, co se tak často nevidí. Hrdiny, kteří se chovají jako uvěřitelní lidé. To znamená občas altruisticky, ale většinou spíš jako prospěchářské sobecké svině. Pocitově to mělo docela blízko k Cestě (film, kde táta se synem putují k moři zdevastovanou krajinou), která má podobně temnou a bezvýchodnou atmosféru. Je na tom vidět, že to není velkorozpočtový film, ale chytrý scénář to docela slušně vyvažuje. Celkově je to u mně někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, asi proto, že jsem se do toho nebyl schopný úplně emočně ponořit a s nějakou postavou se ztotožnit. Na druhé straně v současné atmosféře (komentář psán uprostřed karantény v březnu 2020) to má tak nějak víc síly. ()

Spooner

Svým způsobem taková vážnější verze Zombielandu. Opět tu máme čtveřici postav na cestě po světě, kde už moc živých nezůstalo. Postavy jsou i zde skvěle napsány, obsazení je taky slušné a Chris Pine svým výkonem výborně završuje už tak pro něj velice úspěšný rok. Atmosféra se také velice povedla. Jenom škoda, že tempo je místy až moc pomalé a ke konci se to už dosti táhne. A konec samotný na mě nepůsobil asi tak, jak zrovna měl. I tak ale dosti příjemné překvapení.70% ()

• Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)
  • Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)