Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Krimi
  • Horor

Recenzie (3 458)

plagát

Sopranovci - Another Toothpick (2001) (epizóda) 

Jedna z najlepších, ak nie vôbec najlepšia, epizód Sopranovcov. Ukazuje realitu života takú, aká naozaj je. Že "silnejší pes...", ale veď na Slovensku to dobre poznáme. Dovolil by som si oponovať tunajšiemu obsahu, ktorý v duchu moderných doktrín vidí rasizmus úplne všade. Ja som ho akosi nepostrehol. Zato som postrehol arogantné Tonyho správanie, keď odmietal - v duchu svojich zvrátených princípov - zaplatiť smiešnu pokutu za úplne jasný priestupok a z poctivého policajta urobil za pomoci svojich špinavých korupčných konexií nezamestnaného policajta, neskôr predavača. Záverečná scéna pri nákupe v hobbymarkete je mrazivá a pritom absolútne civilná. Výkon Charlesa S. Duttona hodnotím ako vynikajúci. Za päť slizkých "Riegertov". (18.8.2022)

plagát

Predátor: Evolúcia (2018) 

Na tento film by som sa asi nikdy dobrovoľne nepozrel, nebyť najnovšieho tragického prírastku do loveckej ságy. A musím povedať, že som sa bavil kráľovsky. Black síce mytológiu tiež poriadne prekopal, ale nielenže on na to má právo, ale dokonca mu to všetko aj parádne funguje. A to napriek tomu, že sa nejedná o R-kovú "řežbu", ale skôr popcornovú zábavu pre dnešných aktivistických tínedžerov. V desivom závese Koristi dávam jednoznačné silné štyri evolučné DNA reťazce. (Hoci pevne dúfam, že všetky tieto mutácie budú iba slepá vývojová cesta.) (7.8.2022)

plagát

Predátor: Korisť (2022) 

Pôvodný PREDATOR patrí ku kultovým filmom mojej mladosti. Naopak KORISŤ je filmom, ktorý azda nemôže byť od originálu viac vzdialený. Ak by toto mal byť vzor akým bude DISNEY do budúcnosti nakladať s populárnymi foxovskými značkami, čaká nás veľmi smutná epocha. Keby aspoň sledovanie súboja rachitickej dievčiny s údajným vesmírnym lovcom bolo aspoň trochu nápadité a zábavné a nie trpiteľsky smiešne... Priznám sa, oslavné komentáre tunajších skúsených harcovníkov ma vystrašili oveľa viac než označenie tejto naivnej persifláže za horor. Za jednu useknutú končatinu odporného šovinistického francúza. HOWGH. (5.8.2022)

plagát

Garbage: Push It (1998) (hudobný videoklip) 

Absolútna audiovizuálna genialita vtesnaná do necelých piatich minút. Niečo ako Lynch krížený Carpenterom, Votrelcom a Hellraiserom. Neopísateľné "urban hell". Five head-bulb! (20.7.2022)

plagát

Alesso, Katy Perry: When I'm Gone (2022) (hudobný videoklip) 

Katy Perry a obria laserová vodováha od LG. Nesmierne pôsobivá symbióza. 😉 (14.7.2022)

plagát

Utíkej a střílej (2022) 

Režisér sa rozhodol nakrútiť posttarantinovku ako vystrihnutú z 90-tych rokov. Pridal bizarnú konšpiračnú linku ako od Coenovcov a snáď až na hlavného a ultranesympatického hrdinu, siahol po nesmierne životaschopnom a zábavnom hereckom obsadení (najmä magor v podaní Henkeho je fakt dokonalý). Dotiahnuť ešte zopár detailov a štyri nekompromisne zábavné kryptoVHSky by boli samozrejmosťou. Takto iba nenudiaci a mierny nadpriemer. (14.7.2022)

plagát

Texas: Halo (1997) (hudobný videoklip) 

Chungking Express som si naplno vychutnal až keď u nás vyšiel na DVD. No hneď ako vyšiel tento videoklip k dokonalej skladbe od TEXAS, vedel som, že tvorcovia mu vzdali neskutočnú poctu. Aj po tých rokoch je klip spolu so skladbou plný "hongkongskej" energie - Kowloon HK, Chungking Mansion. (12.7.2022)

plagát

Princezná (2022) 

Tvorcovia nenáročnej zábavy pre deti a mládež stáli v prípade tohto námetu pred náročnou dilemou. Museli stvoriť príbeh zo stredoveku, kde bude silný ženský element, multikultúrne obohatenie, odsúdenie mužského šovinizmu a ešte aj nejaká tá menšina. A to všetko by samozrejme okrem iného mohlo byť aj zábavné a komerčne úspešné. A ja musím neveriacky konštatovať, že aj keď to nie je na uvedomelého oscara, túto neľahkú úlohu sa im mierou vrchovatou splniť podarilo. Navyše Kurylenková - ktorú by som ja osobne pasoval aj za kráľovnú - je tu absolútne - no nenapadá ma iný výraz - ultimátna. Za štyri veže ako keď bičom plesne.  (3.7.2022)

Reklama

Reklama