Cabin Fever

• USA Cabin Fever: Reboot (pracovný názov) (viac)

Partia mladých ľudí z veľkomesta sa prichádza odreagovať a užiť si voľný týždeň do riedko osídlenej oblasti. Po prvom kontakte s miestnymi obyvateľmi zisťujú, že nie sú úplne prívetiví, ale ich chata sa, našťastie, nachádza na samote u jazera. Po príchode sa začínajú venovať relaxu a večer zorganizujú menšiu párty pri ohníku. Pridá sa k ním aj náhodný okoloidúci, ktorý im prinesie marihuanu. Vraj má ešte nejaké povinnosti, takže musí odísť, ale sľúbi, že sa o malú chvíľu vráti. Partia sa presunie do chaty, a keď sa ozve klopanie na dvere, majú všetci radosť z toho, že sa poriadne nadrogujú. Za dverami však stojí niekto úplne iný. Je to muž, ktorý sa doslova rozpadá a hnije zaživa a prosí partiu o pomoc. Partia tak zisťuje, že namiesto príjemného oddychu musí čeliť neznámemu vírusu, ktorý sa šíri nezastaviteľným tempom, a požiera všetko, čo mu príde do cesty. (Marceloo)

Rodriguez

Nikdy jsem nebyl zastánce remaků a nikdy asi ani nebudu! Ano, sem tam se najde nějaký vydařený kousek, ale to neznamená, že se bude restartovat kdejaký škvár, který se najde pod drnem Hollywoodu! Konkrétně u tohoto snímku jsem restart vůbec nepobral? Pokud je někdo chytřejší, žádám o vysvětlení. Takže režiséra i studio, které se pod tím podepsalo silně odsuzuji a film zavrhuji (co se týká do série!). Samotný snímek jede v těch samých kolejích jako Rothův CF 2002, takže nic inovativního opravdu nehledejte! Jediné plus je vtipná hláška palačinky na začátků a hodného pejsánka na konci snímku. Tím můj výčet k negativismu filmu. Pokud na druhou stranu někdo neviděl původní snímek, tak si vřele zaplave v kalůžích páchnoucí krve... 40% ()

korbitch22

Píše to v komentáři skoro každý a bohužel je to tak, neskutečný festival, přehlídka, schůzka, setkání a snad všechny možné druhy shromáždění demence v jednom filmu.Něco tak stupidního sem neviděl roky, tolik brutálních kiksů v logice a chování postav...to je masakr.Malý výčet pro zasmání.Borec chodí po lese a střílí si z pušky, náhodou postřelí rozpadajícího se bezďáka a v klidu odběhne, nikomu nic neřekne pohoda.Bezďák se přimotá k chatě a chce ukrást auto, tak vyběhnu a začnu to auto celý rozbíjet pálkou, načež ho celý roztřílím na sračky a bezďáka upálím.Když mi onemocní kamarádka prostě jí hodim do kůlny a když jí chci dorazit po všem, co si vytrpěla, prostě jí místo pořádné rány z milosti raději za živa upálím....sem policajtka, přijdu k chatě kde je celý auto na sračky a od krve, ale jen hodně podivně balím fešnýho klučíka a v klidu odjedu do prdele.To je jen něco málo totální scénáristické retardace kterou si po těch dvou měsících od projekce vybavuju.Proč teda ale 3 hvězdičky?Protože sme se s mladou upřímně a fakt kurva hodně natlemili a to gore je taky slušně výživný.Cabin Fever je tak enormě stupidní ve všech ohledech, že to prostě musí být úmysl tvůrců, protože jestli cokoliv z toho mysleli vážně, amerika má větší problém...než sme si mysleli.40%. ()

pornogrind

Musím uznat, že kdybych neviděl verzi z roku 2002 asi bych šel z hodnocením výš. Ale jelikož je plno scén jak přes kopírák, film už tolik nepřekvapí. Jsou tam i pasáže ve kterých jde film svojí vlastní cestou, ale pořád oproti Cabin Fever ( 2002 ) nějak pokulhává. Ale myslím si, že pro diváky kteří neviděli starší verzi by to mohla být dobrá hororová podívaná se skvělou kamerou a dobře zvolenou hudbou. ()

tron

Spoilery! Pár plusov by sa našlo. Výprava je krásna - luxusná chalupa pri jazere v lesoch. Herečky by sa dobre vynímali v hardcore porne, pár scén je odpudivých (čo je pre infekčný hororový triler pochvala) a k dispozícii je i príjemná erotická scénka. Potom na opustenú krajinu padne súmrak a začne pršať a atmosféra skutočne OK. Tým by sme však s plusmi končili. Film je strašne nesympatický, za čo môžu odpudivé, nemorálne postavy, ktoré chladnokrvne zaživa upália chorého chlapa, ale majú etický problém zastreliť besného psa, ktorý ich chce roztrhať. Policajtka je informovaná, že oproti nej stojí pravdepodobne trojnásobný vrah, celý od krvi a správajúci sa vyložene agresívne a útočne, ale ona ho nechá žiť, lebo pár desiatok hodín predtým si s ním fajn pokecala. Keď ale má z kríka brutálne odsnajperovať chudáka chalana, ktorý o nej vôbec nevie a len tak tam stojí, napáli to doňho ako do najväčšej svine sveta. Šerif ju vysielačkou informuje o minimálne trojnásobnej vražde, keď ale na miesto činu o pár hodín zavítame, všetko je v pôvodnom stave a po polícii ani stopy. A ďalšie perly. Každých pár minút príde WTF scéna, ktorá vás prinúti pootvoriť ústa a zabudnúť dýchať. Odporúčam pasáž, v ktorej drsná policajtka stojí pol metra od zničeného džípu celého od ľudskej krvi, ktorá z neho doslova kvapká na zem a nepripadá jej na tom nič zvláštne. Nerozumiem, ako až takéto blbosti môžu prejsť v strižni alebo ešte lepšie ako vôbec scenár s takými nelogickými hovadinami môže byť schválený a následne sfilmovaný. To vážne nikomu neprekážalo? Režisérovi? Producentovi? Nie? Nič? Vážne? ()

juta

Spoiler v komentu. Špatné to není, ale jsou ty typické blbosti, které jednoduše sráží věrohodnost a kvalitu snímku. To je zejména partička "dokonalých", kteří mají myšlení pětiletého děcka, dále pak vidláci, kteří si rádi zastřílí do živého masa, plus bláznivý šerif (tady originálně v ženském podání) a také snaha o vytvoření atmosféry skřípajícími houslemi, které se hodí spíše do duchařského horůrku. Jen co je trochu odlišné od takových filmů, že tu je místo vraha virus. No jedné scéně jsem se musel opravdu zasmát a to té, kde se snaží useknout dívce hlavu lopatou a ona na to "zkus to znova". Fakt úlet. :D Nerad, ale je to slabší průměr. ()

• Vo finálnej scéne má dievča v izbe pri prezeraní fotiek fľašu s etiketou Willard Springs. Tam sa odohrával dej filmu. (Real Tom Hardy)
  • Film sa natáčal v americkom štáte Oregon. (Jello Biafra)
  • Na začátku filmu, při jízdě skupinky hlavních hrdinů, hraje hudba z legendárního hororu Osvícení (1980). (Nikolas__)