Texaský kat

• Česko Texaský kat (viac)

Dvaja detektívi z oddelenia vrážd v Texase, pragmatický Mike Souder a jeho policajný kolega Brian Heigh z New Yorku, vyšetrujú sériu neobjasnených úmrtí, ku ktorým došlo v oblasti močarísk zvanej Vražedné polia. V najnovšom prípade nezvestného dievčaťa zo susedného okresu však nemajú žiadne stopy, dokonca ani jej telo. Keď ale zmizne Anne, mladé dievča, ktoré si Brian vzal do opatery, obom detektívom je jasné, že ju musia hľadať vo Vražedných poliach. Ani jeden z nich si však nemôže byť istý, že sa odtiaľ vrátia živí. Z Vražedných polí nevedie cesta späť... (TV JOJ)

*CARNIFEX*

(26) Priemerne, no nie vyslovene špatné spracovaný "hunt for a serial killer" s hereckým obsadením, ktoré sa už v dnešných časoch v kategórii "C" neosadzuje. Čo má však tento snímok spoločného s "Ash vs Evil Dead" či s "Cabin in the Woods" to je pre mňa ďaleko väčšia záhada, ako jeho samotné rozuzlenie. (X) krát som pridával filmy do kategórie "podobné", pričom moje žiadosti boli nevedno prečo zamietnuté, a preto ma vždy náramne teší, keď zo seba spravíte dokonalých idiotov aj bez môjho pričinenia. Na jedno unudené poobedie stráviteľné .. ()

larelay

pomaly plynuce ako sora v Socialnej poistovni, ale bohovske. atmosfera na jednotku, z velkej dialky mi pripominala True Detective, ale to je tak jedine, co mali tento serial a tento film spolocne. Kazdopadne, mne sa Texaske polia pacili. tak nejak sa im podarilo ma na hodinu a 3/4 vcucnut bez toho, aby som sa pozerala na hodinky. ()

Trajektt

Tento film byl sice inspirován skutečnými událostmi, které se od počátku sedmdesátých let odehrávali na místě zvaném Texaské vražedné pole, kde bylo nalezeno kolem třiceti těl mladých dívek, která byly většinou zneužity a poté zabity a pohozeny do zdejších močálů a bažin. Většina z těchto případů nebyla vyjasněna a mnoho dívek se stále pohřešuje. Takže tento snímek je fiktivní a neobjasňuje, co se na tomto místě v minulosti dělo a co se v této bohem zapomenuté krajině možná pořád děje. Jde o to, že nám režisérka Ami Canaan Mann pod patronací svého slavného otce Michaela Manna, který film produkoval ukázala tuto fikci pro mě vcelku záživným způsobem, který držel diváka po celou dobu v napětí a měla tam taktéž vysvětlení několika vražd, které se na tomto nešťastném místě staly. Celkem solidní výkony herců, kteří nás dokázali vtáhnout do děje místní komunity texaských vidláků, kde jak to vypadá je každej druhej úchylně smýšlející individuum a kam se asi nikdy nebudu chtít podívat při své eventuelní projížďce Spojenými státy americkými. Také nechápu oficiální překlad distributora, který nevystihuje podstatu tohoto filmu a diváci, kteří dokoukali tento film do konce mi dají za pravdu, že pod pojmem Texaský kat si člověk představuje úplně něco jiného a nedej bože, že si distributor plete číslo jednotné s číslem množným, což děti probírají ve druhé třídě základní školy. Taktéž opět nechápu místní nízké hodnocení tohoto filmu a přirovnávání a srovnávání s filmem Sedm, kde je jen jeden společný atribut a tím jsou sériové vraždy. Přece nemůže být každý film o sériových vraždách srovnáván s tímto filmem. Tento film je trochu založen na skutečných událostech, zato film Sedm je čirá fikce a takhle dokonale propracované vraždy jako ve filmu Sedm jsou málopravděpodobné a mnoho sériových vrahů o svých činech nepřemýšlí, prostě si jedou ve své deviaci a většinou nepřemýšlí o následcích a nějakých stopách, které by zanechávaly policii. Za tento počin dávám solidních 70%. ()

petero

Tuctový príbeh, tuctové spracovanie. Pozrieš a zabudneš. I keď sa to točí okolo postavy Chloe Moretz, na plátne je poskromne. Naviac dvojica policajtov stvárnených Samom Worthingtonom a Jeffrey Deanom Morganom pôsobia skôr ako babráci ako nejaký špecialisti. Ešteže z menšej úlohy to istí Stephen Graham. ()

Riddick77

Temný kriminální thriler, který je zasazený do ponuré současnosti nejchudších částí Texasu, kde kriminalita a zločinost je na denním pořádku. Snímek působí neotesaným, špinavým a velmi bezprostředním dojmem, který navozuje skutečný pocit sociální a společenské beznaděje, ve které se obecně tamější obyvatelé a následně vyšetřovatelé ocitají. Příběh plyne pomalu, přičemž je pomalu vykreslována právě ona ponurá atmosféra, která mě na konci zcela pohltila. Dobře funguje i chemie mezi Worthingtonem a Morganem, kde je nám představena perspektiva místního jedince, který postrádá iluze a naopak člověka, který naději ještě neztratil. Pomalu zvolené tempo je z mého pohledu jasným kladem vzhledem k výstavbě příběhu a vykreslení atmosféry. Navíc skvělá hudba a nesmím zapomenout na Chloe Moretz, která má neskutečný talent!! 8/10! ()

• Skutoční detektívi, ktorých stvárňuje ústredná dvojka, sa objavili v epizóde The Killing Fields z roku 2011 relácie 48 hodin (od r. 1988). (Real Tom Hardy)
  • Původně měl film režírovat Danny Boyle, ale po jeho odstoupení, byla na režisérskou židli vybrána Ami Canaan Mann, což je shodou okolností dcera režiséra Michaela Manna, který film produkoval. (Riddick77)
  • Hoci sa dej filmu odohráva v Texase, jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)