Jmenuji se Bruce

• USA My Name Is Bruce
všetky plagáty

Víte, co je největší nevýhodou točení laciných hororových béček? Třeba to, že se jejich příběhy mohou až příliš snadno stát příběhem vaším. Bruce Campbell, legenda z The Evil Dead, to nyní zakusí na vlastní kůži.  Běžný normální divák ho znát nebude, pro fanoušky nízkorozpočtových hororů je však ikonou a modlou. Bruce Campbell, představitel Ashe z The Evil Dead, muž, který všechny přesvědčil, že i s motorovou pilou místo ruky se dá žít plnohodnotný život lovce démonů. A právě tenhle Bruce se rozhodl v roce 2007 natočit hororovou komedii o člověku, kterého zná jako málokdo jiný. O sobě. Tedy plus mínus. Posuďte sami. To se takhle Campbell jednou účastnil natáčení dalšího ze svých pověstných hororových béček, když tu se najednou odnikud vynořili tři jeho adolescentní fanoušci s tím, že potřebují od svého idolu pomoc. Nedávno si totiž zahrávali s černou magií, podařilo se jim vyvolat pradávného asijského boha války Guan-diho a věří, že Bruce Campbell, kterého právě unesli, by mohl být na temné síly tou nejlepší zbraní. Dobře tedy, řekl si herec, únos sice není zrovna korektní cesta k seznámení, ale co by jeden neudělal pro oddané, byť mírně fantazírujícího fandy. Jenže ejhle, občas dokáže skutečnost předčít i fantazii, a tak se Bruce z hodiny na hodinu ocitá v malém těžařském městečku tvář v tvář bestii, o které by si dříve nedovolil ani točit. Je na čase předvést, co všechno se ve svých filmech naučil. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Dejova linia prakticky vykradnuta z Army of Darkness. Akurat namiesto vidlakov z minulosti, tam su vidlaci zo sucasnosti. Najviac vtipov je postavenych na parodovani Evil Dead (prave pre fandov tejto trilogie medzi ktorych sa radim aj ja, mal byt tento film splnenym snom), bohuzial svojou kvalitou pripominaju dno sucasnych parodickych sraciek - Nieco Movie. Zvysok vtipov spociva v tom, ze si Bruce striela zo svojej neuspesnej kariery a zo systemu natacania hororovych beciek. Bohuzial je vacsina vtipov trapna. To ze kazdu chvilu nejaka postava spomenie nejaky Brucov film a povie, ze to je sracka naozaj nepovazujem za dobru satiru. Na Van Dammeovu sebareflexiu vo filme JCVD to nema ani nahodou. (aj ked Bulharsko predstavuje pre hercov peklo na zemi aj tu) Jedna hviezda za Campbella a nic viac v tomto filme bohuzial nieje. PS: po skonceni filmu som sa hned pozrel na rozpocet tohto filmu. 1,5 Miliona dolarov. Gratulujem. Jeden z mala dobrych vtipov. ()

(mOnkey)

Bruce Campbell tímhle počinem reflektuje svoje (nezaslouženě) upozaděné postavení v Hollywoodu na úkor větších "hvězdiček". Upřímný pohled na jednu kariéru plnou béčkových fláků nám tu podává s nadhledem sobě vlastním, takže na nudu se nedostává. Bruce je navíc pořád děsnej frajer! 75% ()

Flipnic

Tohle bych bral jako takovou taškařici a parodie Campbella sama na sebe, než regulérní film. Hodně mi to připomínalo svým pojetím Velké nesnáze v malé Číně. Prostředí je úplně o něčem jiném samozřejmě, ale postava hlavního hrdiny, kterému všichni věří jak se vyzná a jakej je to bouchač je v podstatě totožná ... Film je hrozně krátký a nic moc extra se v něm neděje, není to prostě vůbec nic extra. Je tady pár suprových hlášek, nápadů a vtipů, ale nic, z čeho bych byl nějak odvařenej. Čekal sem mnohem víc ... ()

B!shop

Bruce natocil presne to, co bych od nej cekal. Neskutecne zabavny becko s prvkama hororu, u kteryho se ale bat nebudete ani nahodou, i kdyz atmosferu to ma rozhodne fajnovou. Takze co tu vlastne mame, beckove dementni pribeh, kterymu se ale neda uprit jista originalita a vysoka zabavnost, asi schvalne gumove udelanyho zaporaka, nakou tu krev a hlavne famozniho Bruce. Ten nema problem delat si srandu ze svejch filmu, chova se jak prase, kazdyho urazi na potkani, hlaskuje jak o zivot a vsude jinde by to, co predvadi, asi pusobilo trapne, ale v Bruceovo podani to je neskutecne vtipny, ze se clovek musi smat i kdyz jen upadne. Proste skvela oddechova zabava a jeden z nej Bruceovo filmu. ()

T2

Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $173,066Tržby Celosvetovo $-║ Fajn úlet, ktorý ale mohol byť rovnako dobrou bláznivou zvrhlou tendenciou zábavnosti ako Planéta Teror ale nie je, je to tak na pól ceste, aj keď Bruce Campbell réžiu ako tak zvláda, točí sa prevažne na jednom mieste bez posunu niekam, takže efekt filmu postupne zaniká, však ako v béčkovom filme. /50%/ ()

• Ted Raimi si celkově zahrál trojroli. Nejprve hraje agenta Bruce Campbella, pak francouzského malíře čísel a pak posledního žíjícího potomka čínských přistěhovalců. (Kryton)
  • Sojový tvaroh neboli tofu je jídlo vyráběné srážením sojového mléka se sádrou (případně jinými prostředky). Jedná se o tradiční jídlo v Asii. (Kryton)

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (viac)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (viac)