Začíná Halloween, který sedmnáctiletý středoškolák lenoch Anton Tobias ještě nezažil. Probudí se, vstane, projede televizní kanály, prohledá ledničku a zpočátku si vůbec nevšimne tratoliště na podlaze. To jak nějaký vraždící maniak proměnil jeho rodiče v bezhlavou halloweenovou výzdobu. Anton, který by mohl být vyhlášen nejlínějším a nezbytečnějším Američanem, sebere rodičům pár dolarů a vydá se navštívit své stejně hloupé, líné a neužitečné kamarády Micka a Pnuba. Cestou zahlédne dívku ze sousedství, punkerku Molly, která je jeho životní láskou. U kamarádů, kteří sice pravidelně dávají přednost MTV, ale tentokrát přepnou na televizní noviny, se dozví o několika vraždách, ke kterým došlo v jejich městečku. Přesto jim to zrovna příliš dobře nemyslí, uvědomí si, že za vraždy by mohl být zodpovědný Anton. Nebo lépe řečeno, jeho pravá ruka, která se rozhodla žít vlastním životem a projevily se u ní značně morbidní sklony. A tak místo aby Anton trávil den jako ty předchozí se zapálenou cigaretou, puštěnou televizí a snech o Molly, musí se pustit do boje se svou vraždící rukou, která hodlá v v zabíjení pokračovat, ať už se Antonovi líbí nebo ne. Hlavním důvodem je skutečnost, že po rodičích a nejlepších kamarádech se ruka rozhodla zabít právě Antonovu lásku Molly. Ve svém boji sice nezůstane osamocen, protože ze záhrobí se vracejí Pnub a Mick, aby mu jako oživlé mrtvoly pomohly jeho problém vyřešit, ale čas se krátí, protože jak se zdá, ve hře je víc než jen dívčino krásné, ale smrtelné tělo. (oficiálny text distribútora)

fantoci

Tak jsem to přeci jenom překousl a tento film viděl celý, ale dalo to hodně přemáhání. Jedná se o horrorový film, snad se měla jednat i trochu o parodii, i když to není na první pohled poznat. Velice slabé herecké výkony. Snad se nějaká parta lidí v hospodě den předem dohodla, že natočí takovéto dílko. Film vypovídá o velké tvůrčí krizi a nápaditosti. Skalním fanouškům žánru se jistě bude líbit, jiní se nebudou namáhat sledovat ani počáteční titulky. ()

Aelita

Hulení a honění velmi účinně provětrává hlavu. Doporučuje se odborníky. ___ Nositel Nobelovy ceny Francis Crick se pídil po sídle svobodné vůle v mozku. Objevil nakonec, že to, co pokládáme za svobodnou vůli, zřejmě bezprostředně souvisí se smyslovými vstupy i s motorickými reakcemi na ně, za které zodpovídá Brodmanova oblast 24 na vnitřní ploše mozku. "Tato část mozku je v případě svého poškození také (spolu)zodpovědná za tzv. syndrom odcizené ruky, kdy člověk nedokáže svou vůlí přimět ruku k žádanému pohybu. Reflexy typu ucuknutí z rozžhavené plotny přitom fungují dobře. Zajímavé je, že ruka někdy sama spontánně chňape po předmětech položených do její blízkosti, tj. i tato činnost je nevědomá (to snad vzdáleně připomíná kleptománii). V některých případech člověk nedokáže ruku ovládat vůlí, ale dokáže to v kombinaci s jazykem - tj. odcizené ruce třeba nahlas přikáže "pusť tu věc" a ruka poslechne (tento bizarní jev by člověk nejspíš čekal v nějakém béčkovém hororu)". ()

MáŠa

Umělecky blbost, to je bez pochyb, přesto, jak to bývá mým zvykem, musím říct, že se to shlédnout dá, a že po tom nebudete mít ani špatnou náladu. Tady je problém jen v tom, že snímek dělá do dvou stran - do hororu i do parodie hororu. Co je problém? - u hororu můžeme mluvit o kýčovisti, plitkých až debilních dialozích apod, a u parodie zase, že to zas taková parodie není, protože Scary Movie prostě nasadilo laťku někde jinde. Prostě takový guláš. Ale sympatický guláš. ()

noby

Rozkošné. Parodická jízda i hold béčkovosti s neskutečným tempem. I mean, there was this bright white light at the end of a long tunnel, right, and there was these chicks' voices, and that music... kinda uncool music, like Enya. And these chicks were saying..."Come to us. Come towards the light." And we figured, fuck it, I mean, it was really far! ()

YURAyura

No dlouho jsem se rozmyslel, jestli to zcela odpadnu nebo ne, ale nakonec jsem vymekl, jelikoz tam bylo i par (vyjimecne vic nez 2) momentu, kde se dalo zasmat a zacatek byl taky docela fajn. Bohuzel scenarista videl hodne dobrych hororru (Evil Dead, Demoni,...)a pomyslel si, ze kdyz z nich vykradne nejake dobre scenky a myslenky, udela pekny film. To je ovsem vecny problem soudobych americkych filmaru - vykradaji a jeste spatne. Bohuzel film neni ani moc ftipny, nastesti je kratky... ()

• Debi si označuje na mapě místa vražd, po prvním střihu jsou písmenem X označena čtyři místa, napodruhé je na mapě označených míst již sedm a Debi si označuje až osmé. (Stocki)
  • Když Mick krmí “hlavu“ Pnuba, počet sýrových křupek v křesle kolem jeho hlavy se mění a zároveň jsou jinak v křesle rozmístěny. (Stocki)