Albin (Patrik Almkvist) a Ida (Lisa Henni) sú šťastný pár, ktorý si vyrazil spolu s Idiným bratom Simonom (Patrick Saxe) a niekoľkými priateľmi na chatu do temných švédskych hôr. Keď dorazia ku chate, na ich prekvapenie ju nájdu zamknutú, a preto musí jeden z nich vliezť cez okno. Chata je opustená, akurát sa na podlahe nachádza sekera, ktorá do prostredia nezapadá. Bezstarostní priatelia si z varovných znakov nerobia ťažkú hlavu a pustia sa do divokej párty, behom ktorej vyjdú na povrch viaceré konflikty medzi nimi. Pod podlahou chaty na nich všetkých čaká nemilé prekvapenie, ktoré bude pre viacerých mať smrteľné dôsledky... (ShortyIC)

darkrobyk

Mix Evil Dead, Cabin Fever a Noci oživlých mrtvol. Skupina mladých obětí v chatě s bubákem ve sklepě. Co je fajn: les, komorní hudba doprovázející lyrické obrazy stromů, travin a krajiny vůbec, část gore efektů (provrtání hlavy, uřezání hlavy, protáčející se oči) a bouře. Co je k smíchu: část gore efektů a akcí démonů, případně boj pěstmi, židlemi a jiným náčiním o život. Kontrolní otázka: lze bubáka zabít kuchyňským nožem? Druhá kontrolní otázka: přežije blbá blondýna (jejda, tady jsou hned dvě)? Strašení nula, srandy kopec. Pěkná je devastace hlavních postav, které se proměňují, různě zraňují, padají ze schodů, dírou v podlaze či skáčou z okna....Na dobrou noc jako jednohubka ideální. ()

SOLOM.

Ještě před puštěním tohoto filmu, jsem na něj slyšel vesměs jen negativní ohlasy, takže mé očekávání nebylo tentokrát vůbec velké. Spíše jsem čekal jen slibovanou lacinou severskou kopírku na kultovní Evil Dead. I z toho důvodu jsem byl nakonec docela překvapený, že se vyložená katastrofa nekonala. Popravdě jsem tu našel hned několik věcí, které se mi naopak celkem líbily. A to bývám většinou k podobně laděným filmům dost skeptický. 300000 švédských korun sice není žádná sláva, ale svůj účel splnily. Většinu z nich jistě pohltily speciální efekty + masky, které byly docela vydařené. Bizarní podoba finálního monstra rovněž stojí za pozornost. Atmosféra má místy zajímavý nádech, který ovšem dost často pokazila nemohoucnost režisérského dua a společně s ní mi celkový prožitek kazila i spousta nelogických kiksů, kterých je tu k vidění opravdu hodně. Některé bych dokázal i odpustit, jen kdyby nebyli tak okaté. No a v neposlední řadě musím pokárat i dost prkenné herecké výkony většiny zúčastněných. Krve tu však bylo dost (občas to až přeháněli), několik záchvěvů napětí jsem tu taky zaregistroval a gore nebylo taky zas až tak špatné. Wither však dokázal i přes nepřehlédnutelné plagiátorství občas lehce zamrazit a nabídl nám i několik velice povedených „lehce“ morbidních scén. Takže bych ho v žádném případě nezatracoval. 50% ()

rollman1

Podle mě dobrá pocta kultovnímu Evil Dead. Ano, skoro vše to kopčí z tohoto díla(Místo, příběh, možná i nějaké scény podobné), ale pořád to dokáže bavit a nehrozí, že by jste si nudou ustřelili pravé varle. Krve je požehnaně, nějaký ten humor tam asi taky je, ikdyž nepatrný a ostatní prostě neřešte. Jako třeba logika, scénář, herecké výkony. Tohle je čistá gore zábava a pokud máte rádi Evil Dead, bude se líbit i tohle. Krásný průměr, kterému chyběla ke 4. hvězdě troška atmosféry. ()

*CARNIFEX*

Albine dostáva od otca dar v podobe opusteného domu uprostred lesa. Jedného dňa podniká s pár priateľmi uvítaciu párty. Večerná zábava sa však po krátkej chvíli nečakane mení na boj o život. Z podzemia suterénu starej chaty sa na povrch dostáva staroveké zlo. Zombie príbeh slabšieho priemeru s biednym hereckým obsadením, ešte horším hraním, no s množstvom veľmi slušných gore scén. Jednohubka – 50%. ()

JASON_X

Je mi celkem buřt, že se tvůrci inspirovali jinde, u tohohle žánru jsou pro mě podstatnými činitely zábavnost a záživnost, ne originalita. Nicméně směsice mých dojmů z filmu je natolik rozporuplná a chaotická, že tenhle komentář pojmu jen heslovitě, protože bych se do něho jinak příšerně zamotal. Tedy: Překvapivě vyspělé (rozuměj neamatérské) herecké výkony, triky i některé scény, ale zase místy nepochopitelně mizerný scénář s několika opravdu špatnými (špatně zahranými i natočenými) scénami. Epileptická kamera. Zajímavé pojetí zombií (mluví a dokážou používat nástroje). Epileptická kamera. Na poloamatérské béčko povedené triky (proražení hlavy vrtákem) i masky (vede ukousnutý ret), místy ale zase triky dost nešikovné i nešikovně natočené, Zeus se v tom vyznej. Epileptická kamera. Dobře vytuněný závěr. A za ten taky nakonec dávám slaboulinkou čtvrtou, i když ta vyližprdelní skákavá kamera mě strašně strašně štvala. Ale podobným kouskům holt fandím. ()

• Bylo ohlášeno, že si ve filmu zahrají i herci Fredrik Dolk a A. R. Hellquist. Hellquist měl hrát roli policisty a Dolkova role zůstala neznámá. Nakonec se ale natáčení nezúčastnil nikdo z nich. (Cheeker)
  • Natáčelo se ve městě Knivsta, zhruba 55 kilometrů severně od Stockholmu. (Cheeker)