Summer Camp

Dva dni pred otvorením letného tábora pre deti, nachádzajúceho sa na severe Španielska, prichádza štvorica amerických konzultantov, aby skontrolovala bezpečnosť tamojšieho okolia a samotné podmienky na bývanie. Keď je jeden z nich napadnutý miestnym psom a druhý začne po konzumácii tamojšieho vína vykazovať značne agresívne správanie, okolnosti nečakane naberú rýchly spád. Teraz už nebude prvoradým cieľom otvoriť tábor v stanovenom termíne, ale vyhnúť sa nákaze neznámym vírusom, ktorý zasiahol okolie "Summer Camp".
(*CARNIFEX*)

Forsberg11

Áno, možno to je hlúpe, nelogické a detinské ale ako horor to u mňa zafungovalo veľmi dobre. V letnom tábore a priľahlom kempe sa širi nákaza, ktoré mení ľudí na agresívnych šialencov, ktorí chcú zabiť každého, kto im príde pod ruku. Ja som tu dostal všetko, čo od takéhot jednoduchého, priamočiareho hororu očakávam. Množstvo akcie, veľa napätia, veľa vrážd a beznádejné situácie. K tomu ešte ten koniec, ktorý bol brutálne nekompromisný. Prostredie a herci boli taktiež super, klapalo to od začiatku až do konca a na ploche 81 minút skutočne nebolo kedy sa nudiť. Ja som spokojný. 70 %!! ()

J*A*S*M

Tohle úplně nevyšlo, ze Španělska jsme zvyklí na větší fláky. Dojíždí to zejména na tom, že si k postavám nelze vytvořit absolutně žádný vztah, všichni jsou to zaměnitelní necharismatičtí pajduláci bez vlastností. Zbytečně třepající se kameru bych zkousnul, i nic moc vizáž nakažených bych zkousnul, základní nápad (záchvat šílenství, který však brzy odezní a přesouvá se z postavy na postavu) má dokonce i poměrně dobrej potenciál, ale to by se s ním muselo ve scénáři nějak zajímavěji pracovat. Takhle je z toho zkrátka jen nezajímavé béčko, které sice díky střídmé stopáži lze celkem bez problémů strávit, ale zítra už si na něj nevzpomenu. ()

Pítrs85

I když vím, že být za každou cenu originální nemusí být vždycky plusem, nápad Summer Campu, že se postavy chovají jinak, než jak je v obdobném typu hororů zvykem, musím prostě pochválit, protože tohle! Tohle tu ještě nebylo. Škoda jen, že se páni scénaristé a režiséři a všichni, co mají tuhle pakárnu na svědomí, zasekali jen na tomhle origoš nápadu, páč jinak je Summer Camp tak nějak o ničem- parta emerických děcek (tentokrát už trochu odrostlejších), evropský (tentokráte španělský) vidiek a pár lačných zubů po krvi. Ale ta hodina a čtvrt uteče jak Bolt na osmistovce. A pozor (spoiler)- tentokráte žádný happy end, jupiky jej. ()

Psychor

Jakožto hororový expert jsem byl pochopitelně potěšen zprávou, že scénárista mých oblíbených Balagueróvých hororů poprvé usedl do režijního křesla. Zvědavý jsem byl rovněž na výkon sympatické Jocelin Donahue, jejíž kariéru bedlivě sleduji již od snímku House of the Devil, a které velmi přeji nějaký další výraznější hororový zápis. O námětu hororu Summer Camp jsem si předem zcela záměrně nic nezjišťoval, což se následně ukázalo jako velmi moudré rozhodnutí. Summer Camp totiž není ze začátku příliš čitelný. Dokonce tak trochu úmyslně klame tělem, takže neznalý divák netuší, jaký hororový subžánr vlastně sleduje. Až zčistajasna nad lahví dobrého vína Marini zavolá: "Kamera, klapka, akce!", a horor bleskurychle odstartuje. Summer Camp disponuje poměrně kvalitní hororovou atmosférou, avšak hodnocení sráží občasné díry v logice a příliš se nevyvedly ani speciální efekty. Zarmoutil mě zejména nepříliš dobře napsaný závěr snímku, v kterém hlavní postavy z nepochopitelných důvodů odmítly dvakrát vstoupit do téže řeky, za což zaplatily životem. Přesto Summer Camp doporučuji ke zhlédnutí a uděluji mu poctivé tři hvězdy. ()

Cappuccino

Horor, ktorý odporúčam pre skupiny dva a viac ľudí, pretože sám o sebe nie je ani tak strašidelný ako originálny, vtipný a vyhýbajúci sa žánrovým klišé, na ktorom sa jednoducho musia doceniť niektoré parádne scénky (vŕtačka cez nohu, detičky užívajúce si striekačku s vodou, neustále sa striedajúci padúchovia atď.). Neviem či je u hororu plusom, keď sa u neho divák zabáva, ale v tomto prípade to skutočne neriešim. Summer camp, bavil som sa! ()

• Režisér snímky žiadal počas castingu od hercov, aby kričali a rozbíjali veci, nakoľko sa ich charaktery počas deja menia na násilné stvorenia. Španielsky herec Andrés Velencoso dostal úlohu Antonia vo filme vďaka tomu, že v režisérovej kancelárii rozbil stenu. (Marceloo)
  • Film sa natáčal v zimných mesiacoch, pričom jeho dej sa odohráva počas leta. (Marceloo)

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (viac)