Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Goldbeater

John Carpenter režíruje nepřetržitě akční a zábavnou bláznivou komedii, v níž hláškující Kurt Russell proniká do podzemí sanfranciské čínské čtvrti, aby zachránil snoubenku svého parťáka a získal zpátky náklaďák, co mu ukradli. A nechybí v tom ani kouzla, kung-fu, nepřetržitá střelba a vybuchující hlavy. Velké nesnáze v Malé Číně se nesmí brát ani trochu vážně, je to opravdu jen bombastická taškařice ideálně vhodná pro půlnoční promítání a jsem rád, že se mi poštěstilo ji vidět na velkém plátně. [KVIFF 2018] ()

ConanVJ

Parádní akční komedie se spousty vtipných scén, skvělými hláškami a nezapomenutelnými efekty 80. let mě k sobě vždy připoutá když se na ní dívám. Je zde spousta akce, která se mi hodně líbí. Fantasy prvky jsou zde pěkně vmíchány a vůbec to neni špatný. Pro mě jeden z nejlepších filmů Kurta Russella. Filmek patří k mému osobnímu fondu 80. a 90. let a vždy se na něj rád podívám. Za mě jasných 100% :) ()

Othello

Etalon chlapeckého dobrodružství 80. let s mentalitou osmi až desetiletého dítěte, kterou nejlépe shrnuje dialog, ve kterém se Jack Burton nedůvěrhodoně snaží přesvědčit své parťáky, že do podzemí Čínské čtvrti se nevrací přece kvůli ženský, ale kvůli svýmu autíčku. Celý zbytek je převedení oldschoolového herního dungeonu do filmového tvaru. Ze zamřížovaného okénka z boční uličky se dostanete do zašpiněného sklepa, z něj skrze světlíky prolezete do zapomenutého skladu. Tam vede výtah jenom dolů, kde je středověká mučírna, staletá kanalizace, kuplířské klece, obří chrám a mezi tím se dá pohybovat skrze všemožné šachty, trubky a tajné chodby. Kdo hrál gamebooky z edice Fightning Fantasy bude za chvíli jako doma. Navíc Russell tady opravdu strašně ruluje jakožto parodie na osmdesátkový macho, který sice má stejný způsob namachrovanýho uvažování jako jiný protagonisté toho typu, nicméně je to po celou dobu matlák, který se několikrát sám vyřadí z boje. O to více jsem vybuchl smíchy při scéně, kdy vyřídil hlavního záporáka. Mimo jiné kvůli tomu, jak je tahle scéna nemilosrdně rychle sestříhaná. Spousta lidí tu koukám píše, že za mlada na tom hodně ujížděli a teď už se za to nějak stydí nebo co. Já jsem zařval hrůzou, když jsem si všiml, že jsem tomu tady někdy před lety dal pouhé tři hvězdy s nějakým přihřátým komentářem zpruzelého filmového kritika. Opraveno. Je suis Jack Burton. ()

Superpero

Tohleto měl točit někdo jinej, než Carpenter, protože ten nemá šajn co je to pravá oddychová zábava. Už jen ta fakt blbá hudba je toho důkazem. Navíc Kurt Russell tu fakt hláškuje a je hustej, jenže za celej film prostě nedal nikomu do držky (až na hodně vtipnej buranskej způsob jak zabije hlavního padoucha) a všechnu akci obstarává ten jeho asiat. Jsou tu jako zábavný části, ale často jsem se i nudil a taky jsem se těšil jak se Kurt Russell popere s tou obří gorilou, nebo co to bylo, a ona ten film nakonec přežila, aniž by jí někdo nějak zvlášť setřel. Fakt škoda, mohl to bejt fakt hodně mazáckej filmek. ()

castor

Zběsilé osmdesátkové tempo, které ovšem paradoxně nejvíc podráží výsledku nohy. Jednoduše je toho až příliš a tahle přitroublá jízda neví, kdy podřadit. Užvaněný kamioňák prostšího ducha Kurt Russell se nestačí divit, když jeho kamarádovi na letišti přímo před očima čmajznou snoubenku, vzápětí on přijde o náklaďák a svou roli v záchraně sehraje dívka se zelenýma očima. Russell jde za svým s buldočí vytrvalostí, tvůrci perou nadsázku do každé třetí scény, přibývají modré blesky a magické umění, mnohé se kupí a zrychluje, což ovšem vede k chaotičnosti a ve změti soubojů ztrácíme přehled o tom, kdo a s kým vlastně bojuje. Nostalgie ano, ale celkově je to hodně nedochucený guláš. Vlastně překvapivě. Slabé tři hvězdy. ()

• Kurt Russell sa priznal, že mal pred natáčaním filmu veľké obavy, ako to celé dopadne. Mal totiž za sebou šnúru prepadákov a bál sa, že aj tento film skončí ako tie predošlé. Keď sa s tým zdôveril režisérovi Johnovi Carpenterovi, ten mu odvetil, že nech sa preto netrápi, že on chce tak či tak režírovať film v hlavnej úlohe práve s ním. (beso74)
  • Egg Chenova budova je požiarna stanica, rovnaká budova, ktorá sa používala ako kancelárie a skladisko v pôvodných Krotiteľov duchov (1984). (Valdevieso)
  • Původně byl příběh napsán jako western, ale Carpenter se rozhodl převést jej do současnosti. Původně tak měl být namísto Jackova (Kurt Russell) nákladního vozidla ukraden kůň. (c.tucker)

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)