Evil Dead: The Musical

(divadelný záznam)
Kanada, 2003, 95 min

Divadelní představení, které se hraje zatím jenom na Broadwayi. Je to muzikál, který dramatizuje film Evil Dead. (Martin00x)

Campbell

Tak tohle byl ovšem náser. Nikdy bych nevěřil že se mi bude muzikál(nemyslím tím filmovej) líbit, ale tohle byla teda paráda, a kdybych měl možnost to vidět na živo tak do toho jdu. Krev cáká po obecenstvu, chytlavé písničky a prostě ten příběh Evil deadu převedený do divadelního stylu se musí vidět. Prostě krása. ()

Lacike

Muzikal patri medzi zanre, ktore idu uplne mimo mna. Doteraz som nikdy nevidel ziadny cely. Ale toto je ultimativna pecka a pre fanusikov trilogie Evil Dead povinnost. Dej cerpa hlavne z prvych dvoch dielov na ktore mali tvorcovia prava ale je tu aj par odkazov na treti diel. This Is My Boomstick! :))) Uplne pôvodny kasting s ktorym sa da najst na nete zaznam sa podaril na jednotku. Predstavitel Asha ma zmaknute Campbellove grimasy dokonale. U mna jednoznacne vedie predstavitelka Ashovej sestry, ktora ma famozny hlas a jej pesnicky patria k tomu najlepsiemu. Dokonca podla mna trumfla aj vsetkymi milovanu pesnicku What the fuck was that?, ktora je tiez famozna. Neskutocne vymakane su aj kulisy a gore efekty. Krvou sa rozhodne nesetrilo. A humoru je tu tiez habadej. Takze rozhodne odporucam kazdemu milovnikovi Evil Dead a to aj napriek tomu, ze muzikaly vam nic nehovoria. 10/10. ()

pekkanik

Toto som si dal ako bonus za obidvomi ED a je neuveriteľné, s akými skromnými prostriedkami sa dá urobiť dobrý muzikál. Obecenstvo, samozrejme, vie, o čo ide a reaguje na patričných miestach, predstaviteľ Asha skvelý, odrezaná ruka a hlava motorovou pílou bomba, herečka, ktorá stále vystreľuje z pivnice, ale najviac ma dorazil spievajúci vypchatý jeleň (či los), sranda na n-tú. ()

Alfréda

Neuvěřitelná jízda! Těžko si představit, že na mrňavé jeviště a do pouhých tří scén lze vtěsnat všechno co k Evil Dead patří, a přitom to opravdu jde. Nechybí Lindina uříznutá hlava, Ashova posedlá ruka která jej tahá za vlasy a mlátí mu o hlavu nádobí, motorová pila aneb scéna "Who's laughing now?!", ruka pobíhající po místnosti a ukazující fakáče, smějící se los na stěně, houpající a smějící se obrazy na stěně, lampička a další, prostě všechny perly na které si vzpomenete tu najdete. Ashova sestra posedlá démonem je zavřená ve sklepě a dere se ven, na pódiu stříká krev na všechny strany a nešetří se ani vtipem, zazní nespočet hlášek z filmu a přesných citací, který udělají každému fanouškovi radost, jelikož si spoustu pasáží pamatuje nazpaměť a je krásné vidět, že si tvůrci muzikálu dali záležet. Představitel Ashe je vytáhlý a pohublý, oděn do modré košile a hnědých kalhot přesně jako originál, na pravé ruce má nasazenou motorovku a v levačce zdatně protáčí brokovnici. Nechybí tomu nic. Má to krev, má to vtip, má to vkus. GROOVY!!! ()

ledzepfan

Nevím jestli to je tou příšernou kvalitou záznamu ale měl jsem z toho pocit, že-na to, že je to muzikál-tam většina aktérů jóduje dost falešně a i takového ignoranta jako mě to tahalo za uši.... něják extra vtipné mi to taky nepřišlo, ale to zase může být tím záznamem, protože mi dost zpívaného textu unikalo ve všeobecném šumu..... Nevím jaký záznam viděli všichni ti nadšenci tady(protože dohledatelných je několik verzí-snad i v jiných kulisách a s jinými herci) ale já se podle toho co jsem viděl neodvažuju hodnotit, i když jsem podobným projektům víceméně pozitivně nakloněn. ()

• Muzikál obsahuje celkem 18 písní, z toho jsou 4 duety a 6 sólových čísel. (noelcoward73)