Brazilský masakr

• USA Turistas
všetky plagáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Další z řady špatných a nudných hororů, který se jen snaží šokovat brutálními scénami (které jsou zde jen dvě). Celkově se film vlastně ani nedá nazvat hororem jelikož v něm není absolutně žádná hororová atmosféra nebo alespoň jakékoliv napětí. Spíše je to dobrodružný thriller ale ani to tenhle film nezachrání. Je vidět, že kvalitního hororu se asi jen tak nedočkáme. ()

Big Bear

Brazilský masakr je takovým mixem Pláže, Hostelu a snímku Sanctum. Ačkoliv by se v ději dalo najít pár nelogičností, překvapivě si od bezstarostného začátku drží slušné tempo, které graduje prvním ,,chirurgickým zákrokem ". Herci jsou sympatičtí, svalnatí a charismatičtí, kočičky v plavkách a tílkách vnadné, příroda přenádherná a tak můžeme sledovat jak partička turistů spadne do spárů brazilců s hodně nekalýmy záměry.... Padne zde i jakési moudro k zamyšlení ohledně prachatých gringos a chudých domorodcích - s čímž je třeba něco dělat. Nezbytné honičky po noci v bungalovu mne kupodivu v napětí nijak nerdžely.... Škoda, za ten šťastný konec... K tomu mne ještě nakrkly přiblblé závěrečné průpovídky, které si amíci zkrátka neumí odpustit. Ale slušné tři hvězdičky za to dlouho udržované napětí si snímek zaslouží, to jo. * * * ()

Jara.Cimrman.jr

"Brazilci jsou ti nejpřátelštější a nejfantastičtější lidi, jaký jste kdy viděli." To by jistě byla pravda, kdyby ve hře nebylo osm páru jater, ledvin, rohovek a taky další náhradní díly v exkluzivním balení. Tentokrát se totiž v exotickém prostředí hraje chirurgická hra o vlastní orgány, což má něco do sebe a pro lenocha mého typu se tímto způsobem dají slušně poznávat odlišné kultury. Ale i když nejsem žádným velkým odborníkem na cestovní ruch, tak mám jistou pochybnost o tom, že by tento film nějak výrazně zvýšil turistický zájem o pobytové zájezdy v brazilské přírodě. ()

Pepinec

Historkám o nedobrovolném dárcovství ledvin se neposmívám od té doby, co jsem v jednom zapadlém egyptském kamrlíku sám měl na břiše málem namalovanou risku. A těžko se mi taky kritizuje film, ve kterém pobíhá púltucet nádherných roštěnek v bikinách. Jasně, tak to nebylo nejoriginálnější, nejkrvavější, osvětlovač dobrou třetinu filmu buď prokadil nebo prosouložil na bambusu se skriptkou, která si zase pro změnu nepohlídala to hromadné rozdávání baterek před jeskyní, ale jinak? Prča, která i přes přiblblý český název a laciný obal vypadá vážně jako film, a ne jako sestřih domácího videa z dovolené u moře. ()

Doudis19

V Brazílii už místní přestalo bavit, jak se amíci roztahujou a rozhodli se z nich taky něco mít ( a to ne jen ledviny), samozřejmě proti jejich vůli. Bohužel narazili na slaďouše Duhamela, který prostě není Sean Bean a rolím, kde by měl nedej bože umřít se vyhýbá, jak čert kříži. Tudíš asi správně tušíte, že intenzita a poselství prostě nemohlo být dotaženo do konce. A je to velká škoda :-(. ()

• V původní verzi scénáře byl příběh situován do Guatemaly. (Avalon820)
  • Nehoda autobusu byla úspěšně natočena hned na první pokus. (Avalon820)
  • Natáčelo se v Brazílii. (M.B)

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (viac)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Pokud jste příznivci sofistikovanějšího strašení ve stylu třeba Osvícení či Šestého smyslu, neobtěžujte se číst dál. Dnes si totiž dáme porci hororů, které o kategorii A nezavadí ani náhodou. A právě… (viac)