Dokonalý únik

• Česko Dokonalý únik (viac)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Svaté Oahu zase jednou, to tedy byl ale dokonalý úlet... °-/ . . . Scénáristická onanie završená >kakčními< výkony hrdinů s kadencí 60 grimas za minutu, trendy kamerka jak z mrdketingového spotu na podporu hawaiské turistiky mladých a neklidných párků na líbánkách a tisíckrát už vyvařená žánrová klišátka završena koncem tak pitomým, jak jen se dalo čekat. Semo tamo pak mezi spoustou idiotského žvanění nějaké ty silácké kecy chlapců a dívčí plky o pínisu, nějaké ty dějové kraviny a nelogičnosti s očekávatelnými zvraty a už je to uděláno, už je to hotovo, záporák skončí jak jinak než s efektně vystřeleným mozkem a divákův mozek prchá k nějaké skutečně žánrové oddechovce. - - - P.S. Proč mě pak ta zdejší adorantská hodnocení a komentáře už ani nepřekvapují ví v Honolulu. Tak vylulat a... - - - - - (Poprvé viděno 29.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 7395., komentář zde jako šestistýsedmdesátýdevátý - 30.1.2013) ()

xxmartinxx

WTF hovadina se zvratem vycucaným z prstu. Každý máme rádi příběhy, kdy vypravěč celou dobu naznačuje, kdo je vrah s tím, že čekáme, že to udělal někdo jiný, aby to byl někdo ještě víc úplně jiný. Ale to, jakou pointu tomu nasadil mistr režisér tady, je už trapné. Hlavní herecké duo funguje na 50%. Žena skvělá, muž zoufalý. Další dva páry fungují docela dobře a ten bývalý voják je sympaťák, ale to, jak je film veden a zakončen, je samoúčelné a nesmyslné. Naštvalo mě to. Není to totální brak, přesto docela hovadina. ()

Botič

Dokonalý únik je jako stvořený na dlouhý podzimní večer. Mozkové závity si odpočinou a oči jak mužské části, tak i dámské si zaručeně přijdou na své. Faktem je, že řada dějových nelogičností podráží konečné „šokující pointě“ nohy. Což je celkem škoda, kdyby došlo na vystřižení těch cca dvou matoucích scén, nemusel bych se rozhodovat mezi 6a 7. Jenže, jelikož mám slabost pro tenhle druh hry - pár č.1 to udělal, ne ne počkat pár č.2, ne ne…tak znovu že by pár č.3? Přikláním se k vyššímu hodnocení nehledě na to, že tady Timothy Olyphant válí o sto šest. ()

nunka

Twohyho hra na schovávačku umocnená krásnou prírodnou scenériou, kde bonusom k diváckemu zážitku je očakávanie utajeného tajomstva ako to vlastne celé bude..a tento bonus sa po záverečných vysvetlovačkách stáva vlastne najväčším mínusom celého filmu. Nemôžem si pomôcť, ale pointa je strašne debilná...je mnoho podobných filmov kde rafinovane podaná pointa znásobí zážitok a umocní napätie z očakávaného rozlúsknutia príbehovej skladačky....tu však pointa odhaluje veľmi veľa logických nedostatkov a celé je to vlastne klamstvo...aj keď klamstvo veľmi pekne zrežírované. ()

Pethushka

Přesně tohle jsem potřebovala! S napětím sedět u obrazovky a hádat, kdo je kdo. Je neuvěřitelné kolik emocí ve mně během té hodiny a půl proběhlo. Herecké obsazení i scénář jsou nadstandartní. I pro tu nejmenší roli byl vybrán vhodný jedinec. Přes příjemný začátek se dostáváme do tajemného atmosféry, která by se dala krájet. Teprve po rozuzlení, když se karty vykládají na stůl, přichází pořádná podívaná. Ikdyž může akční konec působit trochu komicky, užila jsem si ho do poslední kapky. 4,5* ()

• Podle slov Nicka, sloužil v Iráku jako "American Jedi", což je vskutku slangový výraz pro elitní jednotky typu "Delta", které "oficiálně" neexistují. (c.tucker)
  • Melodie na mobilním telefonu Giny (Kiele Sanchez) je oblíbená americká píseň z období války Severu proti Jihu „Dixie“, známa též jako „I Wish I Was in Dixie“ nebo „Dixie's Land“. (Lumberjack)
  • Režisér v mnoha rozhovorech prohlásil, že vedl dlouhé spory se studiem, aby film dostal rating R namísto PG-13. (viperblade)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Díky Dokonalému úniku máme Millu čerstvě zapsanou jako „holku, která má občas štěstí na zábavný film“. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. V pátek má v USA premiéru její sci-fi horor The Fourth Kind,… (viac)

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (viac)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (viac)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (viac)