Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

Hogun

Pre mňa čistá prefabrikovaná dementná kravina, ktorá ma navyše aj príšerne nebavila. A Lara? Angelinu moc nemusím, ale oproti Alicii to bol oscarový výkon. 4/10 ()

Lucasion

Díky Čsfd za jednu z nejlepších projekcí vůbec! Musím říct, že jakkoliv skeptický jsem byl, tak tenhle TR mi obavy rozptýlil docela snadno a rychle. Letadlo u vodopádu - check. Padák - check. Větev zapíchlá v boku - check. Myslím, že tvůrci mohli více tlačit na pilu a pokud si dobře vzpomínám na videoherní Tomb Raider z roku 2013, tak by tam klidně mohli dát i ten pokus o "rape". Není to myšleno nijak zle, ale zatímco hra je 18+, tak film s ratingem pro 13tileté bude jistě šokovat míň. Ale návaznosti a easter eggy na hru chválím i když se mi spíše páčilo její pokračování, které vyšlo o dva roky později. Hned v začátku šlape film pěkně na plyn a vlastně se toho ani nevzdá u konce. Alicia je velmi pěkná a jako Lara mi sedí. A to i přesto, že nemá hranatá prsa. Naopak se do role vžila a její hraní je přesvědčivé a snáze uvěřitelné. Závod v Londýně je díky soundtracku navíc pěkně dynamický. Během filmu mě nic nerušilo ani jsem nepostřehl nějaké iritující elementy. Leda, že je příběh předvídatelný a jakmile se na ostrově objeví Mark Hamill… Teda pardon ten ne. A finále samozřejmě musí lákat na další sérii. Holt je taková doba. Ale novému Tomb Raiderovi to přeju. Přeju, aby vydělal a točilo se dál. Zatímco Warcraft se povedl, ale nepřekvapil a Assassin’s Creed, který byl tak moc ambiciózní, že byl spíše k pláči. Tak nová Lara konečně dokazuje, že filmy podle her mají nějakou naději. Já jsem hrál první TR někdy v šesti letech a dodnes na to hezky vzpomínám. Rozhodně je tohle jeden z nejlepších videoherních adaptací. Skvělá vizualizace, dobrodružný příběh, výborný soundtrack a oscarová herečka v hlavní roli. Nečekal jsem nic a dostal zatím nejlepší projekci v tomhle roce. [Imax 3D][Csfd projekce26] (88 %) ()

Morholt

Jonesovské dobrodrůžo, které podle očekávání strčilo angelinovskou verzi do kapsy. Nicméně se nabízí otázka, jak by to celé dopadlo s nějakou vystajlovanou prsaticí v hlavní roli. Ono je to sice celé hezky natočené a ve vedlejších rolích se tu sešla výborná sestava na čele s Gogginsem, ale když to vezmu kolem a kolem, tak ohledně akce či efektů tu není nic, co by si člověk vyloženě zapamatoval a stran příběhu tu asi nikdo nic moc neočekával, ačkoliv ta předehra mě bavila. Každopádně obsadit Alicii Vikander byla trefa tref a i když chápu, že herní fanoušci prskají, je to právě ona coby opradová herečka, která tahá film do jiného levelu. 80% ()

Sawy

Výtečné akční scény (úvodní honička na kolech jedna z nejdynamičtějších věcí, co byla loni v kině) a navýsost funkčně konstruovaná hlavní hrdinka jsou žel bohu zasazeny do naprosto neambiciózní origin story. Ta je jednak smutně předvídatelná, především se ale už ve třetině zasekne na jedné lokaci a narativním problému, tudíž z ní nemá šanci vyrůst skutečně plnohodnotná dobrodružná podívaná. Což je velká škoda, protože přesně takovou bych s Aliciou jako Larou a řemeslně velice schopným Uthaugem za kamerou rád viděl. 70 % ()

Grran odpad!

Ano, konečně! Konečně americká stupidita a pojem píčovina postoupili společně na novou úroveň drásání lidského intelektu. Opravdu 118 ztraceného času, řekl bych promrdaného, ale to by dávalo smysl, todle ne... ()

Rohy212

Při vší té snaze stvořit postavu, ve které by tentokrát mohly po vzoru loňské Wonder Woman hledat inspiraci i divačky, však tvůrci Tomb Raider zapomněli na to, že by jejich film mohla být i zábava. Ačkoli se najdou scény, které svou hravostí a intenzitou překvapí, snímek se unáší spíše na vlně předvídatelnosti a nudy. Více v recenzi: https://goo.gl/esJxHL ()

ScarPoul

Ono to nie je zlé. Na jednu stranu je tu Alicia Vikander, ktorej Lara, akoby vypadla tej z novej počítačovej hry. Robí chyby, tie chyby majú dôsledky a jej záchrana je naozaj často krát o šťastí, než o skúsenostiach alebo schopnostiach. Ten kto hral prvé dve hry novej série tu asi veľa prekvapivých zvratov nenájde, hoci je zaujímavé ako prešla jedna koncepcia hernej mytológie do filmového sveta a základy má v uveriteľnom prevedení ( teda niečo čo séria s Angelinou Jolie nemala). Rovnako treba pochváliť scenár, ktorého limity sú bohužiaľ jasne dané, ale aj napriek tomu sa snaží o dospelé dialógy bez pátosu alebo trápnych vyjadrení. Rovnako sa mi páčili sekundanti West a Wu a chýbala mi väčšia temnosť v charaktere Waltona Gogginsa. Režijne je to ale nezaujímavé. A to je to, kvôli čomu dávam objektívne 3* než pocitové 4*. Nemá to jedinú zaujímavú scénu. Je tam veľmi málo celkov, ktoré odkazujú k nejakej atmosfére. Všetko je to roztrasené a pri zaujímavých scénach aj moc CGI. Nie že by mi to vyslovene vadilo, ale na to ako nádherne Alicia uteká a ako v hernej sérií niektoré scény pôsobia ako nápor na vaše nervy, je škoda jednu scénu behu pred padajúcim chrámom strihnúť 20 krát, bez poriadnej dramatizácie. Ale reštart pevne dúfam, že nám prinesie ďalší diel. Aj napriek výtkam sa mi to totiž páčilo. ()

Lacike

Ani predosle dva diely nepovazujem za kvalitne filmy, ktore by som mal chut vidiet znova, pretoze zapletky boli nemastne neslane. Ale mali dva velke klady. Sexy Angelinu a kvalitne akcne sceny. Nova verzia ma rovnako nezaujimavu zapletku, ktoru tvori nahodny sled akcnych scen. Ale tentokrat ani akcne sceny neohuria. Po technickej stranke su sice kvalitne, ale su natocene strasne fadne. Lara neustale niekam skace a pada az som si prial, aby sa konecne prizabila. No a samotna Lara uz tiez nie je sexsymbol a sen vsetkych pubertiakov, ktory po veceroch drtia hry lebo nemaju co ine drtit, ale tuctove dievca od vedla. Nie je skareda, ale plagat na stenu by som si s nou v puberte nevycapil. Nepôsobila na mna ako zena ale skôr ako male neskusene dievcatko, ktore sa hlada a popritom ani nevie ako, sa jej podari vyriesit nejaku zahadu. Z ostatnych postav si za 5 minut po skonceni filmu na ziadnu dalsiu nespomeniem. Cize humor tu nebol skoro ziadny, pribeh na hovno, postavy nezaujimave, akcia fadna. Vysledok je proste jedna velka sterilna nuda asi ako väcsina sucasnych blockbusterov. 2/10. ()

GeusX

Alicia mi jako Lara připadala lidštější, zajímavější a větší kočka než v dřívějších podáních silikonové Angeliny. Jak se film rozjel viděl jsem dobrodružství přesně jako Indiana Jones nebo přesněji kopírovaný Indiana. Tady ale chybí onen typický humor, který dělá Indyho jedničkou v "oboru". Dobrá nenáročná dobrodružná jednohubka. (viděl jsem: 1x cz) ()

Dale

Alicia je sympatickejšia Lara než Angelina, no príbeh je rovnako dementný, navyše to často namiesto napätia budí len úsmev. Ako tak v norme to je, pokým Lara neodcestuje z Londýna, potom to už je klasická sfilmovaná videohra s deravým scenárom a smiešnou akciou. ()

JohnCZ

Parádní dobrodružná podívaná, která trpí trochu pomalejším rozjezdem, ale postupně to dostává solidní grády. Úpravy v příběhu pro účely filmu jsou naprosto v pořádku, k plné spokojenosti mi chyběla snad nějaká lovecká scéna na úvod, ale hádám, že ta by pro potřeby filmu byla zbytečná, byť v herní předloze je to jeden z nejsilnějších momentů celého rebootu. Digitální vizuál mi nevadil, občasný popový soundtrack už ano. Obzvlášť ten finální song byl střelou dost vedle. Jako celek ale fajn akční dobrodružná oddechovka, kterou si rád i někdy zopáknu. ()

vurhor

V prvé řadě je třeba říct, že bohužel ani Tomb Raider není žádným spasitelem, který by vyzdvihl pověst filmů podle herních předloh z hlubin temnot a posměchu. Ale snaha určitě byla. Jsem rád, že se tvůrci rozhodli vytvořit adaptaci podle hry z roku 2013, kde Lara nemá tělo jako nějaká dobře placená pornoherečka z kategorie "busty teen", jako tomu bylo v předchozích titulech, ale jako normální hezká holčina. A nutno říct, že se film herní předlohy drží vcelku věrohodně, ovšem bohužel selhal ve vytvoření určité jedinečné atmosféry a zasazení, díky čemuž nám film více méně nabídne pouze džungli, kde jsou mocichtiví padouši s bouchačkami. Což je něco, co člověk viděl už stokrát. Film sice postrádá napětí, ale zaujme hlavní dějovou linkou, stejně tak i vcelku slušnými vztahy mezi postavami, plus herní znalci ocení sekvence s letadlem, padákem a šípem (Au!) Vikanderová je ale jako Lara Croft skvělá. I když se na ní pěkně koukalo, hned po zhlédnutí jsem si řekl, že bych měl zase začít cvičit. Hlavně to břicho :( Lepší 3* ()

corpsy

Michael Fassbender a Alicia Vikander majú toho spoločného viac, ako len ich manželstvo. Každý z nich má na konte snímok podľa extrémne populárnej videohry. A podobne kvalitatívne zohavené. Trochu krutý výraz, ale ja som mal podobný pocit pri TOMB RAIDER(ovi), ako aj pri ASSASSIN´S CREED. Oba filmy majú námet, ktorý ponúka napätie, akciu a zvraty. A oba filmy sklamali rovnakým spôsobom. Toho všetkého spomenutého je tam minimálne. Opäť podčiarknem, že nie som hráč a ´´videogamemovies´´ hodnotím ako filmový divák. Nádeje spľasli a Lara sa zrejme tak skoro na plátna kín nevráti a keď, tak to bude pravdepodobne s novou predstaviteľkou. Nič proti Alici. ()

joehot

Paradoxně nejlepší je nový Tomb Raider v momentech, kdy to připomíná počítačovou hru, něž v těch filmových. Jinak, ve výsledku, přetěžký průměr. ()

berny2468

Vcelku mile potěšen. Absolutně jsem nevěděl, co od toho mohu očekávat. Jedinou záruku, kterou jsem měl, byl Alicia Vikander, která mne doposud nezklamala. A to se nestalo ani tentokrát. Naopak ukázala, jaké to je, když má přepálený (ovšem vcelku stylový) snímek herečku, opravdovou herečku, která Tomu dodá tolik autentičnosti až se to zdá být k nevíře. Věříte ji vše, přes bolest až po vysílení. Přepálené to bezesporu je, ovšem v mezích přijatelných. Akce nenudí, natočena je skvěle. Triky též povedené. Příprava pro další díl se prostě povedl. Je to velmi vtipné, ale na druhou stranu to správně přechází do roviny vážné, což se ne vždy daří. A hlavně padouch je skvělý - Goggins rozhodně nezklamal a opět ukazak, jak skvělý je. Celkově jsem za návštěvu v kině strašné rád, byl to zážitek, který se nesnaží být ničím víc, ale je tím na co má a to mu jde....70%. ()

ConanVJ

Na Tomba jsem se hodně těšil a tak jsem na něj vyrazil do Imaxu ve 3D. Jsem fanouškem, jak herní předlohy, tak i komiksových příběhů (knižní u nás hužel nevyšla). Film je volně inspirován video herním restartem, který mám rád a tak jsem se trošku bál, že se to nemusí podařit. Naštěstí zklamání nepřišlo a já se skvěle bavil. Ve filmu se mi líbí, že vynechali rádoby vtipné kraviny, film trochu zvážněli a příběhově oproti předloze značně překopali. Film mě chytl a i když zde zas není kdoví jaká brutální akce, tak mi vše vyhovovalo a přišlo mi to vyvážené. Efekty jsou parádní a je radost se na film koukat. Hlavní herecká role vybraná správně a Alicia se mi jako Lara líbí. Záporák dobrý slizoun a ostatní role v poho. Soundtrack se filmu hodí a pěkně dolaďuje atmosféru. 3D bych řekl, že zbytečné. Za mě 100% :) ()

kleopetra

Hezké akční scény. Mužatka Alicia. Jakž takž příběh.SPOILER. Ale přemýšlím, jaká společnost by v dnešní době nutila k práci ztroskotané rybáře, když by snadno našla v Číně normální levnou pracovní sílu. Padouši jsou moc padouští bez nějaké viditelné příčiny. Proč by společnost pátrala sedm let na ostrově po viru, když by ho mohla koupit? nebo chtěli poklad? Co by mělo takovou cenu? Mumie sotva. Teda možná s tím virem, ale to zase by bolo snazší ho ukrást někde nebo koupit na černém trhu. CO já vím. Nebo alespoň uvěřitelnější. Spousta blbostí. Chybí k tomu přesvědčivost. Buď jasně - existuje magie atd., pak to rozvinout, ale zase uvěřit tomu, že to je jen v rámci reálného světa je na mě moc. Jako bych všechny nápady už někde viděla a viděla jsem v tom Indiana Jonese, který byl milionkrát lepší. A líbil se mi víc i ten poslední díl než toto. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)