Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

HoneyBunny

Tenhle díl trochu zchladil moje nadšení z jedničky. Jako by ho Spielberg netočil po třech letech ale po deseti. Prostější příběh, jednodušší charaktery, temnější ladění a víc vtípků. A místo hajlujcí opičky tam máte jinou, jejíž mozeček funguje jako dezert v té slavné "hostině". Chyběli mi nacisti, dospělejší pohled i Marion (co kdybysme se jí dočkali ve čtyřce?). ()

Anderton

Podla mňa najlepší diel série. Jednoznačne najtemnejší, scéna s vytrhnutím srdca svojho času asi dosť šokovala. Naháňačka na vozíkoch je najlepšia scéna z celej trilógie. Chrám zkazy má asi najvätší spád. Spielberg ho nemá príliš v láske, ale zároveń dodáva, že pri jeho natáčaní sa zoznámil so súčasnou manželkou. Tak nech radšej naňho moc nepindá, lebo mu to zrátam v hodnotení jeho najnovšieho filmu. ()

Frajer42

O mnoho horší díl než jeho předchůdce. Těžko říct čím je to způsobeno. Možná tím, že jsem viděl film v příšerném dabingu. Neuvěřitelně mi vadil ten malý karate kid a ještě více mi vadila ta ženská. Jakoby se kouzlo prvního dílu vytratilo. Přesto zde bylo pár excelentních scén ( exotické pohoštění v paláci, cesta kolejáčkem v dolech,...). Váhal jsem mezi 2 - 3. Ale díky vždy perfektnímu Harrisonovi Fordovi se přikláním ke * * *. Po perfektním prvním dílu přišlo tohle zklamání. Celkový příběh byl ubohý. ()

boshke

V porovnání s jedničkou slabota. Až po dobrodrůžo v záchranném člunu dobré, pak už nic moc. Indy sice podává standardní výkon, ale je nešťastně obklopen - Prcek pořád huláká "doctor Jones, doctor Jones", Willie zase huláká, kdykoli vidí něco v pohybu. Do toho spousta turbanistů a té indické hatmatilky. Jednoduše špatný námět... 70% ()

Kothy

Asi nejslabší z původní trilogie. Tentokrát je Indy v Indii. Tam musí rozbít místní voodoo klan. Kdo by si dal chlazené opičí mozečky? :D ()

Mariin

Tohle už se mi líbilo mnohem méně než "Ztracená archa". Až přehnaně akční, dosti brutální scény, cynismus a stále stejně ledový humor mezi ženou a mužem. Ach, zlatá šedesátá léta dobrodružných filmů! ()

nascendi

Súhlasím so všeobecným názorom, že tento chrám skazy filmu je najslabšou časťou celej série. A keďže som stratenej arche dal celé dve hviezdičky, dnes je k dispozícii iba jedna. ()

predators

Pravděpodobně nejtemnější díl celé série. Nejsou zde sice takové archeologické hádanky, jako ve zbylých třech dílech, ale stále jde o našeho dobrého Indiho s několika podařenými hláškami, spoustou dobré akce, touhou po objevování nepoznaného a ochotou pomoci v nouzi. Takový je Indiana Jones. 80% ()

PetrPan

Už jsem zapomněl, jak je druhý Indiana Jones akční a zábavný. Ve svaté trojici je považován možná za nejslabšího, ale v rámci žánru je tohle absolutní špička. Takový ten  meganámrd (a těch moc není), kde se hlavní hrdina ani na chvíli nezastaví a jde od jednoho šíleného (a vždy i velkolepého) dobrodružství do druhého.  Dojde i na nechutnosti, hmyz a krev aneb Indiana utržený z řetězu. Za báječnou přehnanost a velkolepou zábavu (bez pocitu trapnosti jako u součaných blockbusterů) jasných pět opičích hlav. ()

Slarque

Nejslabší kousek z trilogie, přesto je natolik zábavný a kvalitativně převyšující ostatní žánrovou konkurenci, že to na plný počet bodů stačí. Navíc mi Kate Capshaw jako partnerka Harrisona Forda sedla lépe než Karen Allen. ()

Arsenal83

Indiana skoro doindiánoval, ale keďže namiesto archeológie chodil do posilky, tak svoju úlohu hrdinu zase splnil. A som si istý, že pri polievke s očnými buľvami alebo smoothie z opičích mozočkov by nezaváhal ani Gordon Ramsay. No horskú dráhu veľkého dobrodružného zážitku tu už dnes nevidím, Už len takú dráhu pre banský vozík, aký sme tu mali možnosť vidieť. ()

Vitason

Jestli jste si archeologa představovali jako pána, který neustále vysedává u starověkých spisů a z různých koláčů se mu zadek nevejde na židli, tak vás Steven Spielberg již podruhé vyvede z omylu. Archeolog v jeho podání je chlapík, kterého boží prozřetelnost srazí k zemi, aby pomohl indické vesnici. Chrám zkázy je podle mého nejslabší díl série, tím ovšem nechci říct, že by se jednalo o špatný film. To rozhodně ne. Zřejmě je to tím, že se Spielberg rozhodl mnohem více tlačit na hororovou pilu, která nefunguje a na komediální, která šlape jako hodinky ze Švýcarska. Filmu také rozhodně neprospělo, že se odehrává v jediném chrámu a nemá tak pořádný rozmach a hlavně jako záporáci chybí klauni v šedivých uniformách. Prostě to není ono, když Indy řeže opáleného otrokáře, jako když dělá zubní úpravu árijským vojákům. Přesto jsem se dobře bavil. Takže dávám 4*, protože je to tak staromilsky a béčkově natočené s velkou láskou a tunou nadhledu ()

Chrustyn

I když je tento díl této skvělé (zatím) trilogie nejslabší, pořád je to vynikající zábava se skvělými akčními scénami a nezapomenutelnou honičkou v jeskyni. ()

SeBig

Mě to přišlo vtipnější než první díl a i o trochu zabavnější, ale zase v prvním díle bylo více akce a střílení řekl bych. Jinak furt stejně skvělé Indy má tentokrát po boku jednu otravnou ženskou s kterou je ovšem taky sranda ,,sáhni si tam sám!" hlavně ze scéna kde sedí u večeře v tom paláci to bylo asi nejzabavnější ani jednou se při filmu nenudíte a taky se mi dost libila cesta vozíčkem v dolech. Indy je super! ()

LaciLC

Všetky film s Indym majú vynikajúcu atmosféru a isté kúzlo, ktoré neutícha. Druhý diel nie je ani horší, ani lepší ako prvý. V každom filme je nejaká zápletka a príbeh je vždy dokonalý, a v každom sú príjemné dialógy, perfektná akcia, skvelá hudba a nesmrteľný Harrison Ford. ()

classic

Všimol som si, že Chrám skázy je predchodcom k Dobyvateľom stratenej archy, lebo jeho dej je situovaný do roku 1935, a pritom všetci už dávno veľmi dobre vieme, kedy začínal odvážny archeológ a dobrodruh Indiana Jones, keď po prvýkrát vstúpil na strieborné plátno...? Oficiálna dvojka, ale ja by som ju jednoducho nazval, ako PREQUEL - RAIDERS OF THE LOST ARK, začína opulentným muzikálovým číslom v Šanghaji v klube Obi-Wan, v ktorom vystupujú na scénu nielen pôvabné tanečníčky, ale aj šarmantná speváčka - Willie Scott, ktorá sa čoskoro zapletie s „omámeným” Indianom Jonesom, ktorý ju ako zvyčajne, vtiahne do svojich klasických problémoch, v ktorých mu život visí na vlásku, aby mal eso v rukáve v podobe Shortyho Rounda, čo musí poriadne dupnúť na plyn, inak by ich títo gangstri postrielali, ako rešeto. Počas úteku lietadlom, stroskotajú, pričom nohy ich zavedú do INDIE, keď sa podujmú na veľké dobrodružstvo v Paláci, kam prišli vyslobodiť „detských otrokov” ... Toľko stručne k deju_ Je zaujímavé pozorovať budúcu manželku pána režiséra Spielberga, Kate Capshaw, ako v jednom kuse blačí, ako zmyslov zbavená, ale i napriek tomu, sa mi na ňu lepšie pozeralo, ako na predchádzajúcu Marion, čiže Karen Allen, maximálne, čo sa týka pôvabu a krásy. LUCAS a SPIELBERG používajú spoločný „suchý humor” , ktorým je film doslova nasiaknutý, a mne to vôbec nijako neprekáža. V jednotke bolo v scéne množstvo hadov, ktorých sa INDY priam obáva, i v ďalšom dieli nie je žiadnej núdze o opätovné zhliadnutie všelijakej - hávedi, ktorá je tu vo veľkom počte. Strhujúci sú najmä v scénach z paláca, keď sekvencia naháňačky s vozíkmi, je majstrovská ! Harrison má za sebou mimoriadne tvorivé, úspešné obdobie, a obliecť si znovu svoj typický kostým, sa mu parádne hodí ! Vynikajúci je aj Jonathan Ke Quan v úlohe krpca Shortyho Rounda, ktorému sa blíži 50. na krku, a aspoň je vidieť, koľko vody odvtedy odtieklo, že ten snímok jednoducho nestárne ! Štáb je opäť rovnaký, čo je jedine ku prospechu celkovej tvorivej idey. _ Väčšinou všetci vravia, že to nie je bohviečo, neviem si pomôcť, ale 2. má čosi do seba, čo sa nedá len tak opísať, je rovnako kvalitatívna, nič jej extra nechýba, a ja som opäť nadšený, lebo túto TRILÓGIU mám vo svojej veľkej obľube. ()

packa

Pokud by neexistovaly první a třetí film (a to ještě netušíme, co nás čeká ve čtyřce), vypálil bych jasných *****. V konkurenci se svým předchůdcem a následovníkem však prostřední Indy těžce pokulhává. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)