Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

kaylin

Nemám tenhle díl až tolik rád, což je dáno hlavně tím, že Kate Capshaw je opravdu tak iritující prvek, který se jen těžko snáší. Na Karen Allen nemá ani trochu. Musí se ale nechat, že ta hororová atmosféra je místy neskutečná, a co si Spielberg dovolí z hlediska gore, je prostě paráda. Příběh je ale pro mě moc roztahaný, protože nemá moc o čem vyprávět. Akce ale výborná. ()

movieband

Můj druhý nejoblíbenější díl hned po Křížové výpravě. Nejtemnější, nejdrsnější, ale zábavný a vtipný. Harrison Ford se vrací do role Indiana Jonese tentokrát do temného prostředí chrámu samotné krvavé bohyně Khálí. Skvělé herecké výkony a skvělé efekty. Film je jako každý díl doprovázen pamětihodnými hláškami a scénami. V tomto díle se k Indyho dobrodružstvím přidá Kate Capshaw a Jonathan Ke Quan. Napínavý a nezapomenutelný díl. ()

topi

Nadupanej akční dobrodružnej snímek s nezapomenutelnými scénami a geniálním soundtrackem Johna Williamse, kterej jede v podstatě nepřetržitě po celou dobu filmu! Po revoluci jsme na to chodili do kina i dvakrát denně!! EDIT 17.8.2022. Po dlouhé době viděno opět v kině, v brněnské Scale a musím říci stejně jako u Dobyvatelů, že snímek neztratil nic ze svého kouzla, neustálá akce nedá ani na chvilku vydechnout a tento biják naprosto válcuje moderní dobrodružné filmy, které Chrámu zkázy nesahají ani po kotníky. ()

Damiel

Ze všech tří indianajonesovek mám tuhle až na třetím místě. To ale proboha vůbec neznamená, že se mi nelíbí! Je to pecka, hlavně ten rituál v podzemí je šleha jako prase! ()

stration

Poprvé jsem viděl v jakési restauraci s tím hrozným, jednohlasným předrevolučním dabingem. Jedl jsem u toho polívku s játrovýma knedlíčkama a ve filmu lovili oči z polívky. Bylo to oprvé a naposledy, co jsem v restauraci nedojedl oběd. Nezapomenutelný zážitek. ()

JohnMiller

Mňa Indiana Jones nikdy netankoval a už ani nebude. Ako oddychovka fajn, je to vtipné a nápadité ale sledoval som to v skutku iba z donútenia, takže ma jeho čaro zďaleka obišlo. Ale uznávam ho v plnom rozsahu, takže nejakú tú hviezdičku mu samozrejme dám, rozhodne sa nejedná o zle nakrútený film. ()

major.warren

Indiana Jones a Chrám zkázy je všeobecně brán jako nejtemnější díl z celé série. Já souhlasím, přesto ho ale mám moc rád, stejně jako všechny ostatní díly. Zvolené historické téma se mi moc líbí, Harrison Ford je pořád skvělý, navíc zde má super parťáka ("Kraťas") a krásnou ženskou společnost (Kate Capshaw). Uznávám, že některé momenty byly trochu přes čáru, ale co v Indiana Jonesovi není, že? Nejlepší scéna je podle mě začáteční sekvence v Šanghaji. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden Oscar za nejlepší vizuální efekty. ()

dom156

Další pokračování super dobrodružného akčnáku s Fordem na platně. Opět jsem se nenudil od začátku do konce a na ta léta i super triky a efekty. Možná konec mohl být pojmut více zajímavě, ale i tak dávám plné hodnocení, jelikož si to tento film zaslouží. Doporučuji. ()

salalala

Je zajímavé, že zrovna ryzí blockbuster a prostřední díl indianajonesovské trilogie je tím nejtemnějším, co kdy Spielberg natočil, přitom ale není depresivní. Když se člověk dočte, že Spielberg i Lucas procházeli tehdy dost těžkým životním obdobím, všechno mu to sepne, protože ten výsledek tomu odpovídá. Spielberg jede od začátku hodně přímočaře, příběh moc neřeší a jen za sebe vrší různé epizody, které jsou jen záminkou k výborné akci a humoru, který sice někdy trochu vázne, povětšinou ale funguje. Do toho se pak prolínají překvapivě gore záběry (rituály woodoo, ještě bijící srdce vytažené z těla, lezoucí hmyz, hadi, krokodýli) s temnými exotickými náboženskými praktikami, které mají své kouzlo a potřebnou atmosféru, která sice není hororová, ale určitý nádech přece jen má. Lokací tu sice oproti prvnímu dílu není tolik, jelikož jsou ale exotické, mají svoje kouzlo a přímo z nich vane nádech neznámého dobrodružství. A i když se pátrá po soškách, které zrovna nic moc neznamenají a jsou jen lokální ikonou, nijak to nevadí. Harrison Ford je naprosto suverénní, tentokrát našel i skvělého záporáka v démonickém Amrishi Purim, jen ta Kate Capshaw je na hraně snesitelnosti a jejího pištění, kvílení a občasného přehrávání je v závěru až moc. Z dnešního pohledu už neobstojí triková stránka, která je viditelně digitální a použité dvojprojekce jsou někdy ukrutně vidět, což dojem trochu kazí, ne ale tolik. O něco horší je trochu přetažená stopáž, nevyrovnané tempo a možná až zbytečně přepálená akce, jejíž nahodilé vyústění a popírání veškerých zákonitostí může být pro někoho nechtěně směšné. Indiana Jones and the Temple of Doom je o něco horší než předchozí díl, pořád ale jde o solidní zábavu s překvapivě temným nádechem, který ji možná zachraňuje od průměru. 70 % ()

Derek

rewatch ako priprava na najnovsiu cast. ide o najtemnejsiu cast s indianom jonesom, ale to tempo ktore Spielberg nasadi hned v uvode (pocta 40tkovym muzikalom) nikdy nepolavuje a graduje uzasnym finale v horskom voziku. rezisersko-kameramanske duo Spielberg-Slocombe je uplne bezkonkurencne a vdaka nim je Chram Skazy filmove eye candy. ()

Skip

V podstatě to, co jsem psal o "jedničce". Možná o něco vtipnější a akčnější, ale nějak víc porovnávat si to netroufám. Prostě dost dobrá zábava. ()

Colonist

Dle mého názoru je druhý díl dost podceňovaný. Sice si to zaslouží, ale ne tak moc. Je v něm spousta klasických scén, které se mi ve spojení s Indiana Jonesem vybaví. Zase kupa strhující akce, napětí i humoru. No humoru... humor je sice kořením každého dílu, ale tady to už možná trochu přehnali. Některé vtipy byly jak vystřižené z rodinné komedie, tak jako "komická" dětská postava pro malé diváky (kteří se ale stejně budou při scénách v chrámu bát, takže to není film pro ně). Sice tak nějak do tohoto filmu ten Kraťas/Mrňous patří, ale kdyby tam nebyl, vůbec by mi to nevadilo. S odstupem času musím i já říct, že je to nejslabší díl, ale pořád velmi povedený. Na čistých pět hvězdiček to není...Ale Ford to na ně vytáhne. ()

kajas

Slabší než "Dobyvatelé ztracené archy", ale ne nijak rapidně. Opět tu máme Williamsovu geniální hudbu, humor, akci a samozřejmě nepřekonatelného Forda, kterému zdatně sekunduje nejen uječená blondýna, ale také ten malý klučina s kšiltovkou. Klasika, která neomrzí. ()

Aleee89

Tak už jsem psala u názoru na první díl, Indiany Jonese jsem viděla tak zčásti, vždy nějaké útržky apod. Druhý díl si ale pamatuju nejvíce. Mám ho radši než jedničku, protože je více vtipnější a má více gagů. Harrison Ford opět nezklame, jako fešný archeolog je prostě k sežrání. Tentokrát mi byla sympatičtější i hlavní hrdinka. A navíc tu měli mnohem lepší dabing, protože u jedničky mi asi u dvou postav doslova skřípaly zuby. Opět nějaké naprosto nereálné scénky, ale Indy má bavit, a to se mu daří téměř dokonale. ()

Parlay

Ač se jedná o nejslabší z dílů původní trilogie, musím dát plný počet - akce střídá vtip a vtip střídá akci :-) Na hostinu z opičích mozečků a honičku důlních vozíků se zkrátka nezapomíná! ()

Petfruf

Můj nej Indy. Vtipné, dobrodružné, tajemné, kruté. Už vím, proč mi to jako malému prckovi rodiče nechtěli pouštět (zato Vetřelce nebo Terinatora paradoxně pouštěli). Až někdy v sedmnácti jsem zjistila, že je ještě další, druhý Indiana Jones, lepší než Dobyvatelé i Křížová výprava. Díky Stevene! ()

dyfur

Tak voľné pokračovanie filmu:Dobyvatelia stratenej archy....opäť nič nechýbalo,ale bolo to slabšie ako Dobyvatelia,neviem čím,ale už to nebolo ono.Stále výborné i triky perfekt,možno tým,že už to nemalo tú tématiku čo v Dobyvateľoch / nacisti,archa...../ proste indické reálie aspoň na mňa pôsobili slabšie ,ale stále Spielberg-Ford vo forme. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)