Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Sweat55

Pro mě je "dvojka" Indyho docela zklamání. Akčních scén je tam přehršel a jsou podle mě lépe zvládnuté než v Dobyvatelých ztracené archy, ale příběhově je to celé v podstatě o ničem, vše se sehraje vlastně náhodou a má to snad nejotravnější ženskou vedlejší roli co jsem ve filmu viděl. Ten slon jí měl sežrat. ()

Inozuka

Jako dítě jsem byl z druhého Indyho v kině paf a užil si ho až do morku kostí. Ale nyní jej považuji za nejslabší díl původní trilogie. Asi je to logické, protože Chrám zkázy hodně staví na dětském prvku - jeden z ústřední trojice je děcko, maharadža je děcko a otroci kutající v dolech na diamanty jsou rovněž děti. A jelikož dětské hrdiny nějak nemusím, shazuje to pro mě celý film. Druhým problémem je nadřazenost akce nad bádáním a příběhem. Tady se pořád někdo s někým honí, ale charisma a pověst Indyho jako dobrodruha a archeo-pistolníka zůstává poněkud upozazděna. Nicméně scéna hostiny i honička v důlních šachtách i tak velice dobré a zábavné i po letech ... ()

neo93

Druhé pokračování o slavném archeologovi doktoru Indianu Jonesovi. Nevím přesně proč, ale dlouho dobu jsem měl za to, že pravě tento druhý díl série, je o dost slabší než předchozí či nadcházející snímek původní trilogie. Po dalším zhlédnutí, jsem si však jistý, že jsem se mýlil. Už jen ten skvostný začátek napovídá, že starý dobrý Indy je zpět. A to v té nejlepší možné formě. Prvních asi dvacet minut je opravdu neuvěřitelných, tempo filmu se nezastaví. Ale hlavně je v nich vyobrazeno všechno, co je pro Indiana Jonese příznačné. Vzácný a důležitý předmět, zlotřilý padouch, jenž chce pravě tento předmět získat, a to za každou cenu. Věrný Indiho přítel, který mu vždycky pomůže, i kdyby měl zemřít. Neohrožený a neústupný Indy, jenž se nebojí použít své pěsti a své nástroje nebo okolní věci, pokud již slova nestačí. Akční scény, při kterých pravě tyto dovednosti naplno využije a to zejména když mu jde o holý život. Nechybí suchý humor ani romantika. A to vše navíc podtrženo úžasnou hudbou od Williamse. Je pravda, že po této části snímek poněkud zvolní, zvláště cesta do Pankotského paláce je spíše oddechová, ale poté se znovu rozjede, a to hned po naservírování místních "pochoutek" od mahárádži. Je ovšem zajímavé, jakým temným až drsným směrem film pokračuje, což se dotkne i samotného hlavního hrdiny. Jakmile ale Indy nahodí opět svůj tradiční kostým, vrátí se i film do starých kolejí, tedy do dobrodružně akčního ladění, kde zůstane až do konce. A takový závěr sledovat, především vozíkovou jízdu, ale i pasáž na mostě, je pastva pro oči. A i proto nelze hodnotit jinak. ()

Armin82

Tento díl Indiana Jonese je malinko slabší. Hlavně proto, že jsem se tady v určitých okamžicích i více nudil. Hlavní hrdinka(minimálně tedy v českém dabingu), byla fakt na pěst. Ty její slepičí výlevy, na to jsem doslova alergickej. Vím, že je to film, ale já tyhle ženský nedávám. Nicméně v několika scénách byla opravdu výborná a to ve scénách při společné večeři. Nejdřív hadí překvapení, brouci, pak si vyžádala tedy polévku a ty oční bulvy tam, to už jsem se válel na zemi. Poslední scéna, jak zapíchli tu lžičku do té opičí hlavy a ona se skácela, to už byl úplnej konec :-D Velká slabost filmu se odehrává paradoxně poslední hodinu. Ty rituály, trikově nezvládnuté (chápu, že byl rok 1984, ale to byla v některých případech fakt bída) honičky na kolejnicích. Stejně jako skok se záchranným člunem z takový vejšky, šmouhy krokodýlů pod mostem, pád hlavního záporáka a jeho kroucení ve větru, v záběrech padá na kameny, nakonec stejně mezi krokodýly. Já nevim no, je tam asi milion chyb a pohádkových přežití, ale zábava to byla, o tom žádná. 80% ()

gemi

Je to o fous slabší než první díl, ale moje hodnocení není úplně férové, protože je z dnešního pohledu. Některé triky jsou prostě už hódně vousaté. Na svoji dobu fantastický dobrodruřný film. Naháněčka v důlních vozících samozřejmě fenomenální! ()

rublik05

Chrám zkázy je oproti výborné jedničce poněkud vážnější, méně vtipný a není až tak poutavý, přesto se stále jedná o perfektní dobrodružství, plné strhující akce, která probíhá prakticky po celou dobu trvání filmu, takže prostor na nudu je téměř nulový, byť mi tam chyběla nějaká slušná gradace. Zamrzela mě nepřítomnost pořádného záporáka, který by film ještě o něco pozvedl. Samotný příběh není nijak zvlášť zajímavý, všemožné kulisy působí dost uměle, i tak je ale pořád na co koukat. Harrison Ford je opět neskutečný sympaťák, v podstatě celý film zachraňuje svým humorem, šarmem a kulervoucími akčními scénami. Musím pochválit i prvotřídní práci s kamerou, místy až strašidelnou atmosféru a také perfektní hudbu. Ačkoliv mě Chrám zkázy nijak zvlášť nezaujal, jeho kultovní status mu upřít zkrátka nelze.  7/10. ()

Nix

Druhý díl je taky pořád skvělý a udržuje si vysoký standart, avšak pár chybek už se tu najde. Každopádně aspoň je prostor pro zlepšení pro další díl. ()

Hellknight12

Zaujímavé pokračovanie, ktoré je za mňa najslabšia. Zas a znova skvelý H. Ford aka Indiana Jones. S. Spielberg opäť pekne prekreslil charaktery vo filme. Dĺžka filmu je 118 min a tá je úplne v poriadku. Jediná vec teda osoba čo mi v celom filme prekážala bola tá blondínka. Chápem, že Spielberg chcel vďaka jej postave pridať humor ale za mňa celý film zhadzovala. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Nemmonn

Druhý díl sice horší než první, ale ve výsledku je to pořád ta stejná dobrodružní jízda, kterou si prostě užiju vždy. Histerická ženská nebo atmosféra je ten důvod, proč mám tento díl méně rád, ale třeba mrňous mě potěší vždycky. 9/10 ()

Kathien°

Na začátku jsem si říkala: Je to fakt Indiana Jones?Nehodili tam náhodou jinej pořad? Ale hned po prvnich 20 minutách se to zvrtlo a byl to super film... ()

Tiiso

Trochu slabší než první film a to hlavně kvůli samotnému ději, kde uvízneme na dlouho ve dotčeném chrámu a tam mě nesedí celá ta závěrečná scéna. Nemůžu se zbavit pocitu, že je myšlenka taková jakoby udělaná aby se děj někam posunul nebo já opravdu nevím. Ale celkově opět velmi dobrá zábava. ()

Gromit

Je to sice nejslabší díl celé série, ale tím už jakákoliv další kritika končí. Indiana Jones a Chrám zkázy nabízí dvě hodiny špičkové zábavy, jejímž vrcholem je nezapomenutelná honička v důlních vozících. A Harrison Ford je báječný jako vždy! ()

bond77

Podle mě nejhorší díl celé série. Ve filmu bylo na mě až moc magie a mystiky. Ovšem skvělé akční scény a hlášky zůstaly. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)