Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

Marze

Film trpi absurdnimi nezajimavym hloupe unavnym pribehem a plochymi postavamu, ale myslim ze to divaci dekali a s priserami jsou spokojeni. Nejake magicno tu je a nalezl jsem tu ve valce s priserami uprostred oceanu dost tvurci nezamysleneho smichu. Dalsi pokracovani snad uz nebude a vse bude pohrbene na dne Atlantiku spolu s nuklearnim odpadem a po letech zmutuje v neco zajimavejsiho. ()

rollman1

Docela ok a to je škoda. Čekal jsem zábavnou blbinu, to jo, ale v některých momentech jsem se moc nebavil. První polovina mě překvapivě bavila víc (solidní jumpscary, atmosféra) než druhá (humor nefungoval, megové se moc nepředvedli) a to jsem se na ní těšil. Potenciál byl mnohem větší a je škoda, že to kazí zbytečná přeplácanost, na kterou doplácí hlavně finále. I tak jsem se ale nenudil a do kina je to fajn letní výplach. ()

Stanislaus

Příkop se veze na podobné (CGI) vlně jako jednička, která nabídla vcelku svižnou akční zábavu. Zatímco v prvním díle byly jen přerostlé a lačné paryby, ve dvojce dojde i na obří chobotnici - jako by tvůrci ironicky pokukovali po "kultovním" Megažralok vs. obří chobotnice. Podobně jako v případě jedničky nesmí člověk od Příkopu očekávat nic smysluplného a scenáristicky vytříbeného: divákovi se opět dostane několika fyzikálních mindfucků, ale i kýžené akce, která veskrze nenudí. Sekvence z podmořského dna mi evokovaly Pod vodou a měly slušný náboj. Meg 2: Příkop je ve své podstatě hloupý film pro těžce nenáročného diváka na akorát jedno zhlédnutí - nicméně si toho je plně vědom! ()

Flego

Druhý Meg by som rozdelil do dvoch rovín. Prvá je ambiciózna snaha rozohrať zaujímavú partiu, tá druhá je bohapustá zlátanina digitálnych efektov so snahou šokovať (pobaviť) diváka. Pokusy o vtip sú len slabou príchuťou, že to tvorcovia nemysleli príliš vážne. ()

BMW12

Jason Statham se opět vrhá vstříc megalodonům. Bohužel už u toho není krásná Bingbing Li, tvůrci její postavu bez vysvětlení zabili. Každopádně opět je to hezká podmořská podívaná, ze začátku hodně napínavá. Jason Statham v roli drsňáka je prostě fajn. Avšak ve druhé polovině filmu už je to takové trochu béčkovější, hlavně když se děj přesune na ostrov. Některé věci jsou už opravdu přehnané a těžko uvěřitelné. Celkově je ale film pořád dobrá zábava, i když o něco horší než první díl. ()

Janek

Sharknado bylo zábavnější... Tohle je fakt shnilé béčko se směšne vysokým rozpočtem. Nefunguje tady nic :) nějak jsem čekal, že Ben Wheatley vystrčí pověstné růžky, ale asi veškerou zábavu zazdilo studio, když se rozhodlo, že takhle konina bude přístupná od 12 let. Nic úmornějšího jsem dlouho neviděl. A ještě se někdo ke konci rozhodl, že nechají hláškovat černocha! ()

luka4615

V podstatě stejný recept jako v prvním snímku z roku 2018, avšak s koňskou dávkou absurdní akce a podivných dialogů. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké větě popsat snímek Meg 2, který zhruba do své první poloviny dokonale naplňuje koncept nenáročně zábavné podívané. Bohužel, v polovině druhé se tato křehká symbióza s divákem zcela přetrhá díky syndromu "víc atrakcí než v předchozím dílu". Právě tento element pak působí tu největší spoušť, jelikož veškeré scény se najednou stanou divoce sestříhanou nepřehlednou digitální změtí, z níž si nemáte šanci cokoliv vzít. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve je pak nevzhledné CGI a trestuhodně nevyužitý potenciál obřích žraloků. Ve finále tedy dostaneme velmi průměrnou záležitost, která je i díky přeplácaným nikam nevedoucím dějovým odbočkám odsouzená skončit v hlubokých zákoutích všeobecného zapomnění. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „This was a bad idea.“ ()

JASON_X

Jedničku už si vůbec napamatuju, protože podobné lobotomizované kokotinky mi vyšumí z hlavy do ztracena během pár dnů, maximálně týdnů. Ale soudě dle mého komentáře k ní, je druhý díl nejspíš výrazně béčkovější, bizarnější, bláznivější, bombastičtější i blbější, což kvituju s povděkem. Ne že bych snad druhého Mega stavěl na piedestal vedle prvních tří geniálních Sharknád, ale v některých scénách se jim tu už myslím docela obstojně šlape na paty. Kdyby Statham s tou svojí afektovanou mimikou a dikcí nebyl takový otřesný trapák, jistě bych sáhnul po čtvrté hvězdě. Příjemně retardovaná zábava. ()

ancientone

Jak je to hrozné, tak je to smiešne. A Wheatley to tak zamýšlal, aj keď v zámernej campovosti občas zbytočne tlačí na pílu. Tie štyri žánre "Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor" treba hneď na úvod doplniť o "komedie". ()

mm13

Rozmýšľam, čo na tom filme fungovalo, že som to zvládol dopozerať. Na nič neprichádzam. Len pre to "tajomstvo" nedávam odpad!. ()

Morholt

Přesně v intencích prvního dílu. Jen je to přeplácanější. K žralokům se z hlubin přidala další havěť, přibyli lidští záporáci, kteří jak jsou zlí, tak jsou tupí a Jason navíc musí řešit nějaké ty rodičovské lapálie, které zdědil z minula. A dojde i na nějaké ty humory, které jsou sice infantilní, ale mě neurážely. Co filmu musím přiznat je tempo, protože se furt něco děje, ale na druhou stranu jsem měl postupem času žraloků s otevřenou hubou plné zuby. Když už se do toho tvůrci pustili podobným způsobem, tak měli oživit celou prehistorickou mořskou faunu. Ale tak možná si to nechávají na příští díl. 55% ()

Lucasion

Asi nebudu originální, když napíšu, že mě jednička bavila pro svoji lehkost a blbost. U dvojky se vytratila ta lehkost, takže zbyla už jen ta blbost. Přitom když se skupinka vědátorů vydá zkoumat mořské dno, tak je to ještě v pohodě. Problém nastává, když se vynoří a začnou mezi sebou soupeřit. K tomu se přidají ještěrky, Megové a dokonce i chobotnice. Tenhle film paroduje svého předchůdce a dělá to naprosto otřesně. Tu stupiditu nikdo nemůže myslet vážně. To hloupé přehrávání, scény i situace jsou tak pitomé, že to už není sranda. Já kupříkladu miluju satiru a parodii. Ale nenávidím, když film je hloupější záměrně a to je přesně případ Mega 2. Jakoby půlku filmu točil jeden režisér s vizí vtipně pojatého hororu a po vynoření si to vzal na paškál režisér absurdní hloupé komedie a ujela mu ruka. Z béčka se stalo déčko až to není hezký. (27 %) ()

Dale

Neviem prečo tieto digitálne zlátaniny nenatočia komplet animované, vyzeralo by to prirodzenejšie, na toto sa nedá pozerať, nehovoriac o debilnom deji. Malo to vôbec dej či tam len plávali a pobehovali digitálne príšerky? ()

corpsy

V prvom rade by som pochválil tvorcov, že sa zo začiatku nevydajú smerom kopírovania, až dochádzajú tonery, ale ide skôr o ekothriller s fantasy motívom. To upratovanie ako takej originality, sa začne splachovať do Wécka v druhej polovici filmu, kde si všetci zúčastnení uvedomia, že vlastne ide o Megi a iné potvorky a treba zopakovať úspech jedničky. Takže všetko končí opäť v zábavnom plážovisku a zo Stathama sa stáva právoplatný člen týmu Avengers ( v Expendables už len zrejme konzultuje ). Ešte viac over-the-top detinskej zábavy, len škoda že nie viac dravejšej. ()

Astaroth12

Jason Statham začína byť nový  Ian Ziering zo Sharknada. A i keď Jason má za sebou lepšie platené spoločnosti a aj príbehovo to ma o niečo lepšie rozbehnuté, tak tato časť mi naozaj už pripadala v niečom dosť podobná ako od hviezdy Beverly Hills, 90210. Jason nevie, čo má skôr zachraňovať, je tu samozrejme rozbehaný, skáče sa tu z vrtuľníka, od móla so zubatou príšerou odskakuje ako super Mario vo svojej hre. Vedel som, že to bude zas divočina, vedel som i to, že triky ma záujmu, ale myslel som si aj to, že tu bude celkom slušná dávka humoru, ale v tomto som sa mýlil.  Jednotka mala niekoľko vtipných momentov, ale tu sa zmohli len na niektoré vtipy z jednotky, ale to už opakovaný vtip, nie je vtipom. Bolo podarené vidieť, že film je prehliadkou iných známych filmov a bol by pri tom celkom schopný, nebyť tej tuposti vo viacerých scénach. Niekto vobec pri scenári nerozmýšľal a to je aj najväčšia chyba filmu. Jason sa snaží byt Johna McClanea alebo sám veľký Rambo, lenže nemá k tomu ani štýl a ani charizmu. Myslel som si, že v tomto filme tu budú aj ine príšerky, ale dinosaurov, ktorí žijú tisíce rokov pod vodou a potom už v pohode behajú po súši som na mysli určite nemal. Mega chobotnica mohla mať väčší priestor, ale mna osobne pobavila najviac z celého filmu, lebo som si pri nej zaspomínal na Hotel Transylvánia 3. Silne 2*. ()

ledzepfan

Čekal jsem to mnohem horší.. S troškou dobré vůle se dá napsat, že je to fajn pitomost na odreágování. Ze začátku mi bylo skoro líto, že jsem na to tenkrát nešel do toho kina, ale ke konci už to bylo pocitově příliš dlouhé a úmorné (což při 116minutách není úplně dobrá vizitka filmu). Že mě to nenasralo a, že mám vpoho den, tak za 3 ať nežeru. ()

maddy

Kto dal preboha režírovať pokračovanie Meg práve Benovi Wheatleymu? Režisérovi britských podivných filmov ako In the Earth alebo High-Rise. A Ben bohužiaľ nijako nevyniká ani v tých podivnostiach, keďže ani jednu jednohlasne neprijali ani kritici, ani diváci. Čakať od neho zázrak pri niečom ako je Meg mohol len málokto a presne tak to aj dopadlo. Zatiaľ čo Jon Turteltaub ako skúsený režisér dobrodružných a komediálnych filmov dokázal držať prvý Meg presne na tej hranici zábavnosti, trápnosti a úplnej prestrelenosti (a ja som si ten film v roku 2018 prekvapilo užil), dvojka je už len zbytočne prestrelená, s tisíc zbytočnými dejovými odbočkami ktoré absolútne nevedú a trápna s množstvom tých najdementnejších vtipov bez poriadneho timingu alebo aspoň správne podaného odľahčenia. Laťka tu nebola nastavená vysoko a chcel som dostať len rovnako tupú, zábavnú ujetost ako naposledy. Ujetosť som síce dostal, ale tentoraz iba s prívlastkom tupá. CELKOVO: 4/10 ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023