V zemi

Vědec, který zkoumá složení půdy, vyrazí do pralesa hledat kolegyni. Cestou ale odhalí nečekaně temnou stránku matky přírody a brzy se nad ním začnou stahovat mračna. (Netflix)

bizz_mjc

Délka je neúnosná a jen silou vůle jsem film dokoukal. Folk horor asi ne, spíš halucinogenní přírodovědecká psychóza v lese, z něhož hráblo i samotným vědcům. Do závěru mě u filmu udržela myšlenka lesního vědomí (Avatar), ale tvůrci ji nevyužili a nerozvedli tak, abych se na In the Earth zpětně rozpomínal. ()

darkrobyk

Do přírodního parku přijíždí vědec Martin, který se chce setkat s doktorkou Olivií Wendleovou. Ta ale pracuje hluboko v lesích na svém projektu, a tak se Martin musí vydat za ní. Průvodkyni na dvou denní cestě divočinou mu dělá správkyně parku Alma. Zdejší lesy, jak už to bývá, obestírají legendy o tajemné bytosti. S ní se doktorka pokouší navázat komunikaci. Ale v lese pobývá ještě muž, jenž volí jiné cesty, jak se s bytostí domluvit. Alma s Martinem brzy poznají, že je šílený, a tak se snaží najít bezpečí v táboře doktorky. Jenže příliš mnoho tajemství začne vyplývat na povrch, a aby to nebylo málo, tak svoji sílu ukáže i les. Pohanství, magie, čarodějnictví a současná věda. Příroda je systém, v němž měl kdysi člověk své pevné místo. Jakmile se lidé uzavřeli do měst, pouto začalo slábnout. Psychologický artový snímek s přesahem do experimentu osloví především okrajové publikum. Běžný divák by se možná měl snímku raději vyhnout. ()

Astaroth12

Tento film vážne nie je pre každého a tak celkom i chápem, že film nemá vyššie hodnotenie. Ale mna do cela bavil. Celkom ma pohltila atmosféra lesa, hlavne v noci a s tými blikajúcimi svetlami sa ešte viac staval intenzívnejšie ponurým. Bolo tu len par postav, ale keďže film bol dosť na psychiku, tak i tých niekoľko postav celkom stačilo. Sú tu asi dve krvavejšie sceny, ale film od začiatku ide celkom inou cestou, tak aspoň, že tu niečo také i bolo. Videl som niekoľko podobných filmov a ani jednému z nich som nedal menej než 3*, ale ani viac a tento nie je výnimka. U tohto režiséra, ale pomaličky dávam lepšie a lepšie hodnotenia. Začal som s 1* u Abecedy smrti ,  pokračoval som 2* u Zoznamu smrti a teraz sú to 3*. Hádam to raz vystrelí i na tie 4*, hádam nabudúce. ()

Trevor

Film som pozrel so synovcom po návrate z cudziny,kde je tých prisťahovalcov podstatne viac ako u nás a smiali sme sa ňom ale že prvú ligu...ujo sekeráčik bol taký dement že ho nenapadlo zrušiť ani fotopasce ani mikrofóny, ale pochodeň zadzigal lepšu ako ultras CZ Belehrad ri derby s Partizanom...co ci mece, možno artové, možno iné, kamera a snaha ušli ale za týmto projektombudú hľadaťčo to iba "fajnšmekri"..ale po pol litry Jamesona na uvítanie, toto bolo moc na dvoch ľudí ktorí film zbožnujúa delí ich 20 rokov života.... ()

Gilmour93

Wheatleymu se při folk-hororu vyrůstajícím z kořenů mýtů, vědy a přírody stalo něco, co bych u něj nečekal. Po přejezdu z pole do lesa se ztratil v šedém hvozdu ordinérnosti a chtěl bych zdůraznit, že WoodTek se stroboskopy a DJ Mansellem rozhodně nepovažuji za něco speciálního. Malleus maleficarum. Fungus. Falus.. ()