Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

AlistairMir

Tohle byla opravdová a nemilosrdná pomsta na divákovi, tedy na mně. Ten žralok co měl snad navigaci, díky které, vždy poznal, kde naši, ehm, "hrdinové" jsou, mě příšerně otravoval a hrozně jsem si přál, ať ho někdo už konečně sejme. Totální nuda a vidět tohle, žralok z prvních Čelistí, tak se chytá ploutvema za hlavu a radši se nechá dobrovolně znovu sejmout od Brodyho, než žít s vědomím, jak jeho odkaz zprznili... ()

duklak2

Ne, nevydržím to. Co řeknu, to nesplním. V předešlém komentáři jsem naznačoval, že si dám na pár dní pauzu. A já už zase píšu. Po pouhých třech hodinách. Jsem závislý asi na všem:-) Je jasné, že se tento film točit neměl. Tvůrci chtěli neustále ždímat prachy. Na základě dílu prvního. Herci zde nic nepředvádí. Žralok je nudný. O atmosféře nemluvě. Nic zde nepůsobí hororově. Spíše nudně, až komediálně. Odpad nedám, ale více než jednu hvězdu také ne. ()

Aurus

Jednička a dvojka jsou perfektní díly, trojka je odpad a čtyřka je za mě lepší než trojka. Postavy jsou lepší než ve trojce což je dobré, takže postavy 5/10. Hudba je velmi dobrá jako v 1 a 2 díle tskže hudba 10/10. Celkově je 4 díl lepší než 3 a ale na čtvrtém díle mě sere jen 1 věc o toje že když mají Čelisti 4 podnadpis pomsta nebo odplata tak proč do prdele žralok zabije jen 2 lidi? Já být režisér čtvrtého dílu Čelisti tak bych zařídil aby ve filmu nezemřely 2 lidi ale 10-15 lidí, jinak je film docela ok. Moje Hodnocení 20%. ()

Gilmour93

Vím, že se žralok umí dostat do Benátek, víru tornáda či telefonní budky, ale aby se věnoval stalkingu po severní polokouli a ve své pomstychtivosti si vedl notes, koho z Brodyovic rodiny ještě sežrat, to jsem netušil.. Možná by byla atraktivnější premisa, že žralok dostal infarkt, když policejní náčelník Martin Brody snědl na moři svého syna, ale nebudeme se v tom babrat, hlavně že má Michael Caine nový dům.. Přál jsem si, aby tu gumovou hračku do bazénu ztloukl Jason Statham, ale musím ještě pár dnů počkat.. ()

Han22

Nádherný příklad stádovitosti ČSFD. Čtvrtý díl Čelistí nabízí standartně dobrodružně-hororovou podívanou, které se dá vytknout spousta věcí. Nudný rozjezd, na rok 87 mizerně udělaný žralok i naprosto dementní oživnutí jedné postavy na závěr. Jo a naštvala mě smrt Seana po 4 dílech. Nicméně prostředí je v pohodě, herci sympatičtí (Caine, Guest, van Peebles), těch pár scén se žralokem včetně finále má grády. Zkrátka solidní, profesionálně udělané béčko tak na 50%, které má tu smůlu, že se jmenuje Čelisti a lidi notně srovnávají. Ti co rozdávají odpady nejspíše nikdy neviděli žádnou pořádnou sračku (a že jich jen v roce 87 v hororech bylo požehnaně). ()

• Murray Hamilton dostal nabídku zopakovat si svou roli starosty městečka, avšak zemřel na rakovinu ještě před začátkem natáčení. (Karlos80)
  • Při scénce na policejní stanici v Amity si můžeme všimnout na zdi portrétu Martina Brodyho (hlavního hrdiny prvních dvou dílů série, kterého si zahrál Roy Scheider). (darek kartac)
  • Mario Van Peebles (Jake) si svou roli napsal sám. (Karlos80)