Malé mestečko Amity, ktorého hlavné príjmy plynú z letných mesiacov od turistov, sa pomaly spamätáva z finančnej katastrofy, spôsobenej pred štyrmi rokmi vyčíňaním krvilačného žraloka, ktorý začal loviť blízko miestnych pláží a zabil viacero ľudí. Zdá sa, že ľudia sa pomaly začínajú vracať a starosta Larry Vaughn (Murray Hamilton) sa stretáva s podnikateľom Lenom Petersonom (Joseph Mascolo), ktorý chce investovať do realít. Práve v čase ich stretnutia sa dvaja potápači vyberú preskúmať oblasť, kde pred rokmi policajný náčelník Martin Brody (Roy Scheider) zabil obrovského žraloka. Nečakane sa objaví ďalší žralok a oboch potápačov zabije. Onedlho žralok zabije dievča na vodných lyžiach, zničí motorový čln a zabije aj jej matku. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil ďalší obrovský žralok a chce nechať zavrieť pláže. Vaughn a Peterson však o tom nechcú ani počuť. Brody chce zavolať na pomoc priateľa Matta Hoopera, ten je však na výprave za polárnym kruhom a vráti sa až o niekoľko mesiacov. Brody sa však nevzdáva. Svojim synom Michaelovi (Mark Gruner) a Seanovi (Marc Gilpin) zakáže účasť na jachtárskych pretekoch, kde má byť aj starostov mladší syn. Všetci sa domnievajú, že Brodyho obavy sú spôsobené traumou spred rokov. Brody však nespúšťa oči z morskej hladiny a keď zbadá tmavý tieň pod hladinou, spôsobí poplach, ktorý vydesí turistov a rozzúri starostu, pretože sa ukáže, že išlo o planý poplach. Brodyho prepustia a keď sa vráti domov, zistí, že jeho synovia napriek zákazu vyrazili aj s priateľmi na more. Vyzbrojí sa, vyrazí za nimi a dúfa, že ich nájde skôr, než bude neskoro... (TV JOJ)

Žralok

Žralok se vrátil a šéf místní policie Brody opět vyráží do boje s tímto nemilosrdným zabijákem. Tentokrát je to pro něj osobní. Jeho dva synové s přáteli vypluli na moře. A to i přes otcův přísný zákaz. Když zjistí jakou udělali chybu je pozdě. Čelisti opět sklapnou a voda se začne barvit do ruda… Pokračování vynikajícího filmu s lidožravým žralokem svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu. O dvou dalších pokračování se to bohužel říct nedá. ()

Shit

Čelisti jsou samotřejmě nepřekonány, ale druhý díl mi nepřišel zase o tolik horší. Roy Scheider je zase skvělý a ostatní herci to zvládají celkem slušně, na to jak jsou mladí, i když občas trochu přehrávali , ale nejvíc mi tady chyběla ta atmosféra z prvního dílu. Sice v závěru to už nabralo trochu větší spád, jenže fináaě, ač bylo celkem slušně vymyšlený, tak mi to přišlo trošku moc rychle vyřešený. ()

Lima

Jenom rozbředlá, nastavovaná kaše. Přitom to téma - osamocený dravec mezi hromadou lidských pochutin - je tak divácky vděčné, že z toho lze těžit i na několik pokračování. Ovšem pokud se toho chopí schopný režisér. Což režisér tohoto snímku rozhodně není. Režijně totálně nenápadité, z momentu, kdy parta mladých lidí k sobě sváže lodě, aby tak lépe čelila nebezpečí, šlo vymáčknout mnohem více. I tak charismatická postava, jako byl Robert Shaw v jedničce, tu velmi chyběla. Roy Scheider to sám nezachránil. ()

jojinecko

Aké už len mohlo byť pokračovanie kultovej jednotky??? Buď prúser alebo obstojný priemer, v každom prípade lepšie to byť nemohlo...Našťastie Jaws 2 je viac ako dôstojným pokračovaním, ktorý nerobí svojmu predchodcovi hanbu...Napätie je obstojné, žralok rovnako "rozkošný" pričom aj producenti dosiahli svoje prachy...Pre "Jaws fans" určite hodné pozretia... ()

Campbell

Ať si říká kdo chce co chce, já žraločí filmy prostě miluju, a čelisti jsou nádherná ukázka toho jak se to má dělat. Jasně Čelisti 2 rozhodně nemají na první díl. Ale každopádně i tak mě dokážou dokonale zaujmout. Scheider je prostě borec a frája. Ten se do vody bát nemusí. Ostatní jsou též v pohodě. Hamilton je stále pěknej mizera, ale jakmile začnou problémy stáhne vocas. Film se drží klasického "mořského" klišé. Někdo umře, policajt to začne šetřit, nikdo mu nevěří, tak jde na lov sám. Za zmínku stojí stále cool vypadající žralok, a hlavně super konec. Z jedničky kromě Scheidera a žraloka tu zůstala i hudba která je jako vždy vynikající(to víte Williams). Já si nemůžu moc stěžovat. Prvním Čelistem dávám 100% a druhým 90%. Jsem spokojen. Szwarc ukazuje že na eko-horory rozhodně má, ještě od tohoto režiséra doporučuji Bug, kterej je sice slabší než Čelisti 2, ale rozhodně stojí za zkouknutí. ()

• V jedné scéně s lodí můžeme vidět člověka, jak si čte knihu "Jaws" od Petera Benchleyho. (PußyMagnet)
  • Scény s Murrayem Hamiltonem se točily narychlo, protože jeho žena měla během natáčení problémy se zdravím. (PußyMagnet)