Ochrana planety před žraločími tornády po pěti letech selhala. Nad Las Vegas se roztočí písečné tornádo, které s sebou opět přináší žraloky. Fin Shepard je nasazen do akce na záchranu planety. Tornádo se žene krajinou a zasáhlo i ropnou oblast. Texas je v plamenech. Další tornáda ničí vše, co jim stojí v cestě. Dobytčí, lávové, kamenné... a to nejhorší bude nukleární, které míří přímo na New York. Aston Reynolds, autor a majitel Astro X přišel na to, jak tornádo zastavit. Musí ho nějak ochladit, aby anuloval jadernou aktivitu. Existuje motor a kvantový generátor, který po spušětní zvedne vodu z vodopádů, nukleární hmota v tornádu se schladí a tím z něj udělá jen obyčejné tornádo, bez ničivé síly... (TV Barrandov)

Bozvav

Tak toto bylo fakt hustý. Po třetím, naprosto stupidním dílu se tvůrci vycajchnovali. Nejen, že evidentně navýšili rozpočet, vylepšili vizuál, přidali lokace, ale také zapojili v cameo rolích plavčice z Baywatchu, z jedné z protagonistek udělali robocopku a vůbec to má větší grády. To vše ovšem neznamená, že celý film není do nebe volající pitomost, je, ale já se fakt bavila. V tomto díle je víc než jasné, že jde celou dobu o svébytnou parodii na kde co. Za mne tři hvězdy, ať nežeru. ()

honajz

Na hercích je znát, že vědí, že točí ptákovinu, a podle toho si to užívají a schválně přehrávají. Nemá smysl se tu zamýšlet nad dějem nebo logikou, tohle je věšák na hlášky, parodické prvky a stupňování původního nesmyslu se žraločími tornády ad absurdum (kdy už vzduchem poletuje fakt ledacos). Film se otře o Hvězdné války, Star Trek, Pobřežní hlídku, ComicCon, Texaský masakr motorovou pilou, Carpenterův horor Christine, a v Kansasu několikrát zparoduje Dorotku a Čaroděje ze země Oz. Občas to vtipné je, častěji moc ne, v prostřední části tomu dochází dech, ale pořád to pobaví. Nakonec jsem se těšil na další -nado, ničení ikonických památek různých měst a další parodie jiných filmů a TV produkce. A to nejsem Američan, takže mi spousta popkulturních odkazů zákonitě utekla. ()

Matli

Nejradši bych dal za pět, ale musím se držet. Grafickou stránku filmu vůbec neřeším, ale ty nápady, ten scénář a ty dialogy, to je jedna perla za druhou. Ty lidi co to tvořej musejí být fakt zhulený. A obchod s motorovýma pilama uprostřed lesa? Jako fakt? a to bych mohl pokračovat. No prostě výbornej film. Dokoukat to do konce, to chce pořádnou odvahu. 10% ()

Bloody13

To, že poster k nejnovějšímu Sharknadu připomíná poslední Star Wars, není čirá náhoda. Tenhle díl už je totiž mega sci-fi. Z ohyzdný Tary se stal kyborg, co chytá z nebes padající automobily, lítá vzduchem jako trochu anorektičtější postavička z Marvelu a kromě motorovky jí z ruky vyjde i světelnej meč - samozřejmě za doprovodu hlášky "nechť tě provází síla". Steve Sanders tu mlácením a kopáním do žraloků už jen potvrzuje svůj status největšího "kick ass" borce všech dob, při čemž Chuck Norris musí doma pukat závistí. A Sharknado? To se tu postupně mění v Oilnado, Firenado, Lightingnado, Frozenado, Cownado (!) a nakonec i na Nukenado. Je to chujovina, už ani ne tolik vtipná, ale pár hlášek se povedlo a celkem pobavilo i cameo dvou plavčic z Baywatch. Ale pětku už, prosim, NE! Já se na tu zrůdičku Taru fakt nemůžu koukat! ()

Necrotongue

Ve čtvrtém dílu dosáhla CGI svého vrcholu likvidací žraloka na lavičce, záběr jsem si třikrát vrátil, než jsem uvěřil tomu, co jsem viděl, respektive neviděl, a pak jsem se deset minut snažil přežít záchvat smíchu, jaký jsem už dlouho nezažil. Tvůrci tohoto paskvilu zřejmě zareagovali na ohlasy diváků a pokusili se předstírat, že jim jde hlavně o humor, proto se do děje dostaly odkazy na Čaroděje ze země Oz, Terminátora, Iron Mana i Pobřežní hlídku, ale faktem zůstává, že opravdovou zábavu mi opět připravili tam, kde jsem se smát asi neměl. Nedokázal jsem rozklíčovat, jestli mysleli vážně tohle: žraločí, písečné, kamenné, ropné, ohnivé, elektrické, lávové, dobytčí a nukleární tornádo. Podezírám je, že to mysleli smrtelně vážně a hvězdička za nechtěný humor je znovu nemohla minout. ()

• Vo filme sa objavili dvaja atléti z najznámejšej MMA organizácie UFC. Na začiatku sa medzi novinármi objaví Roy Nelson a počas útoku žralokov v kasíne sa objaví Frank Mir. (Marceloo)
  • Fin po príjazde do Kansas City dostane od známeho červené auto s menom Christine. Je to odkaz na horor z roku 1983 s totožným názvom Christine. (Marceloo)
  • Ve filmu si zahrál cameo Corey Taylor, zpěvák skupin Slipknot a Stone Sour. Je oslovován jako „číslo 8“, což je narážka na Slipknot, kde všichni zakládající členové měli číselné označení a Taylor je právě „8“. (Schyzartis)