The Black Demon

• Mexiko Demonio negro (viac)

Paul Sturges (Josh Lucas) bere svou rodinu na výlet do Mexika na ostrov Baja, aby zkontrolovali ropnou plošinu, kterou vlastní jeho společnost. Jakmile se tam dostanou, zjistí, že místo je téměř opuštěné a zůstalo tam jen několik vyděšených dělníků, kteří mu řeknou, že plošinu opakovaně napadl obludný žralok, který je součástí mexické legendy. Jelikož se plošina potápí do vody a žralok je pronásleduje, musí najít způsob, jak dostat svou rodinu do bezpečí a zůstat naživu. (JasonCZ)

korbitch22 odpad!

Grunberg dal kdysi zapovězenému židobijci Melu Gibsonovi šanci v podobě průměrného, leč zručně natočeného thrilleru odkazujícího snad v každém záběru na Gibsonovu legendární Odplatu, jako jedni z mála jsme šli tenkrát dokonce do kina. Říkal jsem si, že tenhle chlapík nás jednou překvapí a on skutečně překvapil, jen nemile. Jeho poslední Rambo skoro až nedůstojně pohřbil značku imbecilním scénářem, ve kterém se John chová jako idiot, ale pořád se dalo mluvit o slušném řemeslu líbivém na oko a brutální gore. Od Black Demon jsem čekal minimálně rutinní řemeslně povedené krvavé béčko, ale tohle, tohle je peklo v pravém slova smyslu. Idiotský scénář který je naprosto šílený a ujetý, plný hrozivých nesmyslů a šílených kiksů, když nepočítám voodoo žraloka, který za film viditelně sežere pouze jednoho člověka je to hlavně chování všech postav. Za vše mluví scéna, kdy jako fotr odjedu někam do prdele a nechám ženu a dvě děti v zaplivaném baru plném mexických ožralů, to už jsem věděl, že si s náma Grunberg vytře prdel. Ekologická agitka s příšerným Lucasem v hlavní roli, který nejenže příšerně hraje, ale jeho postava je naprostý a nesnesitelný kretén. Nedočkáte se žádného napětí, žádných útoků, žádné atmosféry, jen rodinných a ekologických keců kolem špatné CGI plošiny, kolem mezi řečmi občas propluje příšerný CGI žralok. V natočení tohohle filmu vidím jedině v pozadí nějakou ekologickou sektu, která dopřála několika hercům a členům štábu pěknou dovolenou, na které si užil i jeden z producentů náš Péťa Jákl. Už když sem viděl kdysi jeho fotky z natáčení bylo mi jasné, že americký film, který má na povel český producent nebude mít větší smysl, ale i díky jménu režiséra a při nejmenším při účasti toho vocasa Lucase sem čekal nějaké průměrné žraločí béčko. Zapomeňte, tohle je naprosto ujetá, dementní sračka, která nemá ani jedinou šanci si svoji existenci jakkoliv obhájit. Každý Žralokonádo je mnohem lepším filmem i zábavou, každý šesti nebo dvacetihlavý žralok je aspoň zábavný trash, pokud milujete animal horory jako já. Tohle je naprosté filmařské dno. Dokonce mě to nutí těšit se na MEG 2, který vypadá taky dost dementně a ještě víc se těším na krokodýlí céčko The Flood, kde si to doufám s obřím plazem aspoň trochu zábavně rozdá epický céčkař Casper Van Dien. Příšerná eko sračka, která má podle mě jediný účel a to vyprat špinavé peníze nějakého producenta. Teď už dost pochybná kvalita posledního Ramba dává trochu smysl. 0%. ()

majo0007

Počkáme si na MEG2, budú červené čísla! Tak toto bol "eko - Gréta- total - fail"! A tie ukusnuté končatiny pod vodou bolo jako... ehm... nem-írtem. Ja len dúfam, že sa to týka len zúfalosti terajšieho štrajku scenáristov, aj keď 100% ľudí mi dá za pravdu, že tomu tak nie je a film stojí za grónsku veľrybiu piču! ()

Astaroth12

Josha Lucasa si pamätám ako frajera na potápajúcom sa Poseidone a aj tu mal rolu, len na potápajúcej sa ropnej plošine, lenže v oveľa hnusnejšie podanej a tu rozhodne za frajera nebol. Celkom nechapem ako sa takýto herec môže upísať takej kravine, ale aj keď tých dôvodov môže byť veľa, rozhodne si ho nebudem pamätať ako príšerne hysterického debilka, ktorý dokazuje len svoju primitívnosť. Ešte som nevidel film, kde sa hovorí o Megalodonovi a ten zožerie počas filmu asi troch ľudí a  tých čo im chýbali končatiny a ine ústrojenstva nerátam, tých som zomierať nevidel. O žralokovi tento krát vobec nejde, má tam asi jednu troška efektnejšiu scénu a skoro celý film sa musíme pozerať len na uvrieskané postavy, ktoré má tam riadne iritovali. Jeden z najslabších žraločích hororov, aké som videl a keby tu hrali Tara Reid a Ian Ziering aspoň by to malo nejakú odľahčenú náladu, takto sa to tvárilo vážne, ale bolo to len hrozne tupé a nezmyselné. Slabá 1*. ()

bourec

Jak zvolal Vetchý v okresním přeboru. Tohle bylo peklo. Mám pocit, že za postavou režiséra se skrývá Greta Thunbergová. Protože to bylo napěchovaný děsnejma eko kecama , občas kecama o prokletí a trestu matky přírody vůči lidem. Vlastně toho megadolona poslal ďábel. Josh Lucas není úplně můj oblíbenec, ale tady hraje pěkný hovno. Žralok byl děsně nefunkční, divně vytvořenej, a vlastně to byla zcela vedlejší role. A celý to bylo blbý až běda. 10%. ()

Adramelech odpad!

Opět jeden žraločí film, tentokrát nepříliš zdařilý. Moji pozornost poutal jen velmi chabě. Během jeho sledování mě napadlo, že současné squalery opomíjejí problematiku LBGT+. Nápravu tohoto nedostatku bych si představoval třeba takto: Skupina příslušníků zmíněné komunity (samozřejmě vhodně rasově namíchaná) si vyjede na člunu pod duhovou vlajkou, aby se radovala ze svého práva svobodně se hlásit ke své sexuální orientaci. Člun napadne žralok, a sice žralok rasismu prostý a demokraticky smýšlející, který neposuzuje kvalitu člověka podle barvy pleti a nediskriminuje homosexuály, nýbrž je požírá se stejnou chutí jako heterosexuály, čímž je vyjádřeno, že homosexuálové nejsou nijak horší ani méněcenní. Totéž platí o lesbách, které by na člunu neměly chybět, aby byl film koukatelnější. Jinak by to byl takový běžný film o tom, jak žralok snídá, obědvá a večeří a  přitom dává pozor, aby mu neuplavala jeho zásobárna masa. Ono se v tomhle žánru nic moc originálního vymyslet nedá, ale nějaké body za politickou korektnost by se tady nasbírat daly, což si zřejmě nikdo z filmových tvůrců ještě neuvědomil. ()

• Podľa príbehov od rybárov z okolia Baja California sa legenda o Čiernom démonovi rozprávala z generácie na generáciu. Hovorí sa, že tisícky rybárov zomreli tvárou v tvár tomuto tvorovi, pretože ich telá sa nikdy nenašli. Hovorí sa tiež, že Čierny démon je zabijakom stoviek veľrýb, ktoré sa našli mŕtve pozdĺž Tichého oceánu, pri útoku, ktorý vyzerá ako útok obrovského zvieraťa. (Arsenal83)
  • Snímek se natáčel v ateliérech Pinewood v Dominikánské republice. (fiLLthe3DD)