The Reef: Stalked

Štyri kamarátky sa vydajú na výlet spojený s potápaním. Vo vode na nich ale číha obrovský žralok, ktorý sleduje každý ich krok. (Marceloo)

darkrobyk

Asi bylo zbytečné názvem odkazovat na předchozí režisérův počin. Čtyři mladé ženy na kajacích a čtyři mladé ženy coby potrava pro žraloka. Krásné moře (má slabost), parádní žralok (žádný trapný digitál), napětí...a útok! Samozřejmě že gore divák by chtěl trhání v přímém přenosu, ale tady to je spíš z pohledu přímého účastníka útoků - ten toho ve skutečnosti také moc neuvidí. Minimálně od dob Čelistí nesmí chybět dítě ve vodě. A když už jsme u Čelistí, pak potěšily hned dva odkazy - vylévání kyblíku a coby splávek kajak (místo barelů). Jen s tím kajakem bych si více vyhrál, protože čekání, kdy vystřelí z vody, bylo napínavé. Jedna z pěkných attack scén bylo rozmydlení plovoucího mola. Příjemný odpočinkový snímek, kde snad mohlo být více sežraných, ale jinak OK. ()

Astaroth12

To sú, ale p..e pomyslel som si, po prvom žraločom útoku. Jedna ako mechom udretá, ďalšie totálne nevšímavé kravky, ale to bolo nič k tomu, čo dokazovali potom. Tieto štyri, potom už len tri blbky ma iritovali celu dobu filmu a pri jednej scéne cca v polke filmu, som už aj rozmýšľal, že film vypnem. Ale toto nezvyknem robiť a tak napokon som ho bez ujmy na zdravý dopozeral. Neboli bohvieako sympatické, ale múdre neboli určite. Ale aspoň jeb...ost postav si film vynahradzuje skvelými žraločími útokmi, tie sú nasnímane bravúrne a žralok je naozaj vydarený. Takže po technickej stránke je všetko v poriadku, ale po dejovej stránke, nie je v poriadku nič. Takže len slabé 2*. ()

JASON_X

"To jsou ale ku.dy", prohlásila moudře přítelka, když letmo zahlédla asi deset patnáct sekund jalového plkání a plácání se vystajlovaných ošnorchlovaných pipin na mělčině, když se ony snažily předstírat potápění v ca deseti yardech. Ano, souhlasím, ku.dy jsou nejenom hlavní filmové postavy, ale i jejich nesnesitelné slečinkovské představitelky, které před natáčením nejspíš nejenže neměly v ústech šnorchl, ale neseděly zjevně ani na kajaku. Ale možná seděly na něčem jiném a braly do úst něco jiného, takže dostaly možnost užít si svých patnáct minut slávy v tomhle retardovaném žraločím pseudothrilleru, budiž jim to přáno... Děj filmu (včetně slabomyslných dialogů) je tak pitomý, že na mě většinu času působil, jako by ho rejža/scénárista vymýšlel a ladil spontánně za pochodu. A využil k tomu občas i nějaké ty místní domorodé matróny s dětmi, které se zrovna motaly poblíž na pláži a sbíraly do kbelíků škeble. Zprvu mě aspoň zaujalo několik "žraločích" záběrů a la Jaws, ale jejich kvalita i působivost vzaly záhy taky za své. Zlatá Sharknáda. A zlatý rejžův dřívější The Reef, nebo Black Water 1 i 2, nemůžu uvěřit, že je to film od stejného tvůrce. Za většinu mých negativních dojmů ale dost možná může to odpudivé herecké obsazení. ()

ricci.s

Jednotka patrí medzi moje obľúbené žraločie filmy, ale tu už režisér nedokázať vymyslieť vlastne nič, tak proste hodil štyri pipiny do mora na kajakoch, a nech si ich žralok loví. Jedna z nich ešte aj musela trpieť nejakou traumou, takže jej neustále vidiny bohovsky potešia. V tých herečkách som nejakú veľkú atraktivitu nenašiel, a vo vyčíňaní žraloka už vôbec nie - obete totiž takmer ani žiadne nie sú. Nakrútené je to pekne a žralok aspoň nevyzerá amatérsky, no v porovnaní s ďalšími žraločími filmami je tento jeden z tých menej zaujímavých (približne na úrovni "Great White", a našťastie o niečo lepší ako "The Requin") ()

tron

Ak uvážime, ako odpadové hnoje s predpotopnými CGI a extrémne mizernými scenármi, réžiami a kastingami sa v žraločích hororoch robia, tak by si druhý Útes smrti teoreticky zaslúžil 4* (práve som videl Jetski a môžem potvrdiť). Objektívne ale na ne nemá. Na to je priveľmi neoriginálny. Dejovo to samozrejme s jednotkou z roku 2010 nemá nič spoločné. Každopádne, opäť je prítomný hladný veľký žralok, more a hrdinovia bojujúci o prežitie (režisér Traucki sa pred dvoma rokmi podobne „voľne“ vrátil k svojmu najslávnejšiemu hororu - Krvavej lagúne). Žralok sa objavuje v náznakoch, budí rešpekt a je nepríjemná predstava, že sa môže kedykoľvek vynoriť spod hladiny tesne pri vás. V rámci možností sa správa realisticky a teda uveriteľne, čo je samozrejme fajn. Postavy sú sympatické a na herečky sa dobre pozerá. Zaujímavé je, že v polovici filmu sa všetko vyrieši, ale objaví sa zámienka pre návrat do vody a horor pokračuje ďalej. Vlastne je to taký Pád do tmy: ženské osadenstvo, tragédia, nehostinné, pomoci zbavené prostredie a príšera. ()