Krvavá lagúna

• Česko Krvavá laguna (viac)

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Já tyhle filmy, kde se několik lidí dostane do problému a musejí zůstat v malých prostorech a tam bojovat o přežití mám rád, ale tady se to úplně nepovedlo, z čehož jsem zklamaný. Natočené je to sice realisticky, ale stane se tam toho tak málo a tím pádem je to tak natahované, že mě to nakonec spíš nudilo. Pár scén je slušných a napínavých, to jo, ale celý film určitě ne. Postavy nijaké, k nějakým velkým zvratům nedojde a zoufale tu chybí to, co by to mít mělo, ale nemá: hodně silná atmosféra. Což je právě škoda, protože kdyby tu byla, bylo by to fakt dobrý. S odstupem času ale musím uznat, že aspoň na ty slabé 3* to je. ()

gogo76

Slušný nízkorozpočtový hororík, ktorý vsadil na atmosféru a strach číhajúci pod vodou. To, že krokodíla uvidíme len občas, je len plus. Herci odviedli to čo mali a film vám určite pripomenie, že výlet loďkou v takýchto miestach určite nie je najlepší nápad. Film za slušné 3 disky a niečo naviac za nevtieravosť a snahu ukázať veci tak ako sa dejú, vierohodné dialógy a reakcie. Stupídne, často až nereálne jednanie postáv, to je jedna z veci, ktoré ma dokážu pri takýchto typoch filmov najviac vytočiť. Toto je ukážka slušne odvedenej práce. Za málo peňazí veľa muziky. Film 7/10. ()

Quint

Minimalistický survival horor, v němž většinu času strávíme napjatým hleděním do zakalené vody, pod jejíž hladinou se skrývá krokodýl, číhající na hlavní hrdinky, které uvízly na stromě uprostřed bažin. Režisér Traucki svůj film úspěšně staví na neustálém pocitu nejistoty z toho, co se skrývá pod hladinou, a zda hlavní postavy dokáží v kalných vodách bezpečně ujít pár metrů a otočit převrácený člun. Film je ovšem nejvíce pozoruhodný v tom, že v něm hraje reálný krokodýl, který byl dokopírován do záběrů s herci. Moment, kdy se hrdinkám poprvé zjeví, je příjemně šokující - místo očekávané CGI animace či animatronické loutky z vody vyskočí opravdový krokodýl. Hrozba, které hrdinky čelí, tak působí velmi reálně. Black Water je díky tomu možná nejautentičtější a nejsugestivnější krokodýlí horor, byť ne vyloženě nejzábavnější (víc by mu sedla středometrážní délka). Traucki o pár let později využil podobný přístup ještě o něco lépe ve žraločím hororu The Reef. ()

dawe04

Třetí jízda s nenažraným plazem z trojice krokodýlích filmů z roku ´07. A také ta nejlepší. Krvavá Laguna je rozhodně nejpomalejší, akce je umírněna na minimum. Což ale vůbec nevadí, film tak dostává rozměr hororvého dramatu. A to kvůli výborným hercům, temné atmosféry a slušného scénáře. Minimáně dvě scény, při kterých jsem měl žaludek až v krku, nejrealističtější krokodýl, co jsem zatím viděl (mimo dokumenty National Geographic a zoo), ale chápu, že to pomalé plynutí snímku může odradit. ()

darkrobyk

Napínavá variace na snímek Na stromě (1971). Když jsem zhlédl Trauckiho nejnovější počin, nedalo mi to a vrátil jsem se k jeho minimalistickému survivalu rovněž s krokodýlem v hlavní roli. Odhlédnu od provařeného sdělení, že film je dle skutečných událostí, jelikož pak by byl konec dozajista jiný. Jinak krásné prostředí laguny, snivá kamera zabírající i tamější život - volavky, divoké včely, vážky. A koloběh života a smrti v krásném symbolu - na jedné straně vidíme majestátní vážku odpočívající nad hladinou a na druhé mravence nesoucí vážku naporcovanou. Akce věrohodná, oceňuji, že hlavní postavy krokodýlovi nedokázaly utéci, protože to by pak byla fantazie. Pěkná kamera, atmosférická hudba, hloupé dialogy a občas hloupé jednání postav, i když kdo ví, lidi se v mezních situacích umí chovat ještě hloupěji. Krokodýl fajnový, žádné pixely. Po letech jsem si tohle pomalé drama opět užil, proto hodnocení ponechávám. ()

• Rodrigo Balartza a Maeve Dermody získali ceny AFI za nejlepší střih a nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)
  • Film je inspirovaný skutečnými událostmi útoků krokodýlů v Severní Austrálii z roku 2003. (Terva)