Obživlé prehistorické monstrum připomínající žraloka terorizuje přístavní městečko v Mexiku. Zničit jej může pouze zkušený námořník Trace, toho času pracující pro pobřežní hlídku, a sličná trenérka vodního póla.
Produkce se ujal slavný režisér hororových snímků Roger Corman, který si zahrál i jednu z vedlejších rolí. (Skejpr)

Skejpr

Televizní brak, který nakopává prdel Asylákům, co se technické stránky i profesního přístupu týče. Klasické schéma oživlého prehistorického monstra terorizujícího přístavní městečko se může opřít o vcelku solidní filmařské řemeslo (samozřejmě s přihlédnutím k rozpočtu, tvůrčím možnostem a totálně blbému scénáři). Jistě, stále zde jsou neduhy, jaké známe od společnosti Asylum, tedy opakované záběry, obligátní výjevy typu výskok na letoun, nebo absolutní logické zhovadilosti. Není jich ale tolik, aby vyloženě tloukly do očí a v žádném případě nelze přehlédnout v naprosté většině případů špičkové efekty, především ve finále skutečně funkční napětí a práci s emocemi (útok na hráčky vodního pola je špičkový) a v neposlední řadě také solidní herecké výkony (protože lama v hlavní roli sice je lama, ale pořád není Paul Logan). Na druhou stranu ale DinoShark ani omylem nenabízí takové guilty pleasure, jako jeho kolegové od Asylum, především právě proto, že je, v porovnání s nimi, až "příliš profesionálně" pojatý a tudíž, z hlediska globální filmové produkce vlastně jen plácající se ve vodách obyčejného podprůměr, nevybočujícího z mnohatisícové řady. Nicméně, v rámci pitomých "televizních creature béček" představuje těžkou elitu. Ačkoliv, co si budeme povídat, především díky těm trikům... P.S.: Být tam Paul Logan, jdu na těch pět... Ten film by byl úplně jinde.. :))) A Roger Corman v roli vědce je velmi vtipný :)) ()

MM_Ramone

Producentom snímku "Dinoshark" je Roger William Corman. Ano, ten slávny Corman, ktorý sa výrazným písmom zapísal do dejín filmového horroru. Dokonca sa tu objavil i v jednej z vedľajších úloh. Stvárnil vedca Dr. Franka Reevesa. To však nemení nič na tom, že sa jedná o nízkorozpočtový monster movie, z kategórie brakov, čo točia spoločnosti SyFy či The Asylum ako na bežiacom páse. Deravý scenár, slabé herecké výkony, mizerné filmové triky. Koľko som už videl takýchto lacných filmov o všeliakých vraždiacich zvieracích monštrách? Mnoho! A ono ma to ešte stále baví. Rád sa z času na čas ku týmto špecifickým titulom vraciam. Avšak tento Cormanov prehistorický "Dinoshark" za moc nestál. * ()

A.Beech odpad!

Rozdiel medzi Dinosharkom a Sharktopus? Zatiaľ čo Sharktopus aspoň po celý čas bavil, Dinoshark celkom slušne od začiatku nudil. Hlavný hrdina mi zrovna dvakrát sympatický nie je. To už nebol ani v O.C. California (vedel som, že ho odniekadiaľ poznám). Myslel som, že sťahujem dabing, no pravda je, že ani funkčné titulky som nenašiel. Najväčšie pozitívum filmu však je, že ani som žiadne nepotreboval, angličtina naozaj vysoko zrozumiteľná. ()

SOLOM.

Jde o další z řady monster filmů z produkce Rogera Cormana. Tentokrát se však film setkal s docela zajímavou přízní nejen diváků, ale dokonce rozdělil filmové kritiky na dvě skupiny. Samozřejmě se jedná o monster béčko plné nepříliš vábivých digitálních efektů, nelogických scén a průměrných hereckých výkonů, ovšem na možnosti či lépe řečeno samotné Syfy se pánové tvůrci překonali. Samotné monstrum totiž patří do kategorie těch docela povedených a bylo určitě největším překvapením. Jenže je tu i pár věcí, které se lidem nelíbili : a to především okopírované scény z několika jiných filmů. Mimo to v jedné z nich i velká konkurence Asylákum a jejich sežrání letadla. Přesto všechno jsem byl tentokrát opravdu mile překvapený. ()

PRobin

Rozhodně vím, že nikdy nesmím na dovolenou do městečka Puerto Vallarta v Mexiku. Sotva se obyvatelé vypořádali s útoky Sharktopuse, připlave k jejich krásnému pobřeží Dinoshark aby si smlsnul na mexikánkách. Není divu, protože jsem si všimnul, že od dob Žraloknice nám všechny holky ve filmu celkem přibraly. Naštěstí polemika nad jejich jídelníčkem je zažehnána nějakou tou efektní zabijačkou. Což by stále bylo super, kdyby ten prostor mezi požíráním beachboyů nebyl vyplněn tak unuděným balastem. Od SyFy filmů nelze čekat žádné herecké výkony, ale ty postavičky tam mohli běhat z místa na místo a mlčet. Všem by se ulevilo. Takhle se musí Dinožralok sakramentsky činit, aby tu hvězdičku získal. Takže za to, že si odtrhnul od úst abysme my, diváci, mohli vidět jedno torzo a za to, že se nebál zdecimovat družstvo děvčat hrajících vodní pólo, dostává zaslouženou hvězdičku. ()

• Městečko, kde dochází k útokům Dinosharka, je stejné, jaké si za své loviště vybral jiný podobný hybrid ze snímku Sharktopus (2010). (PRobin)

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (viac)