Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

mis-ko

Pri hodnotení filmov, ktoré som ako školoupovinný harant videl na pirátskej už asi 15-tej kópii, som vždy na pochybách. Hodnotiť naozaj len film, alebo pridať aj faktor atmosféry, ktorú to v dávnych časoch nepochybne malo? Ak film stojí za to, aby som si ho pozrel aj teraz, pridám hviezdičku. Niektoré filmy však už vidieť nemusím a Aligátor je jeden z nich. Aj to ale stačí na 2*. ()

SOLOM.

Tahle má vypadat staré poctivé animal béčko. Přestože se v něm dá najít spousta žánrového klišé a nesmyslných scén, tak se tenhle kousek stál pro mě osobně takovým polokultovním filmem. Speciální efekty jsou na průměrné úrovni, alespoň co se samotného zjevu a pohybu aligátora týče. O dost horší to už je s ''gore efekty'' kdy jde vidět, že ukouslé končetiny jsou jen umělé kýče. Dnešní generace se mu nejspíš vysměje a bude pro ně odpadní záležitostí, ale když jsem tenhle film viděl před patnácti roky poprvé na staré VHSce, tak jsem se u něj málem po.... ()

zdeny99

To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. Samotný aligátor je ve filmu nespočetně krát vidět a hlavně ho vidíme celého. Když žral své oběti, tak vše vypadalo reálně. Vypadá mnohem lépe než v dnešních natural hororrech, kde jsou žraloci kolikrát počítačově odfláknutí. Podle mě se zde jedná o jeden z nejvíce podceňovaných filmů, jelikož tohle je prvotřídní záležitost, obzvláště ve svém žánru. [2074. hodnocení, 97. komentář, 45%] ()

montel

Ve stokách města Chicaga se začínají objevovat ukousnuté části lidských těl. Stopy vedou do městské kanalizace a tak se tam chystá detektiv David Madison (Robert Forster) s kolegou na průzkum. Když už se chystají kanály opustit napadne je obrovský aligátor. Davidův kolega útok nepřežije a jemu samotnému takový příběh nikdo nevěří. To ovšem pouze do chvíle než aligátor napadne několik lidí přímo ve městě. Náhle začíná obrovský lov na lidožravého aligátora, který se však nepodaří a tak se Madison vydává do kanalizačních prostor na vlastní pěst...Další klasika VHS z 80.let. Byl to jeden z prvních hororů, které sem viděl a ani po letech, když sem se na film podíval nebyl vůbec špatný. Aligátor je poctivě zpracovaný, kam se hrabou počítačově upravené monstra, kterými nás zásobují dnešní filmaři. Ani děj není tak úplně přiblblý jak poslední slátaniny o krokodýlech. Čekal jsem, že mě film v dnešní době už nebude bavit, ale opak byl pravdou. 55% ()

gumli

Hoci je to podpriemerný film,je to aspoň zábava a film nenudí a je aj napínavý.A v kanáloch aj dosť strašjdelná atmosféra.Aligátor ráz vyzeral celkom dobré,ráz ako keby bol gumený,ako kedy.Inšpiráciou pre tento film boli THE JAWS od SPIELBERGA,ako to sám priznal režisér.Scéna keď aligátor vtrhne na svadobnú hostinu nie je desivá,ale skôr komická a smiešna.Trochu desivé bolo,keď chlapec spadne do bazéna a aligátor sa doň pustí.Keď niet čo robiť,tak sa dá pozrieť,len tak pre zábavu. ()

• Zhruba v čase 46:33 si lze v pozadí všimnout člověka oblečeného do svetru, který vypadá jako svetr Freddyho Kruegera z filmu Noční můra v Elm Street (1984). (Klokly)
  • Robert Foster se v začátcích natáčení ještě léčil ze zánětu mozkových blan, který jej v minulosti postihl. (Avalon820)
  • Kelly (Perry Lang), mladý policajt, ktorý sprevádza Davida (Robert Forster) v kanáloch, má v každej svojej scéne v ústach žuvací tabak. (misterz)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)